Güncel Bakım Masrafları

evet indirimin kapsam genişliğini biliyorum ama zubizu ve yaş indirimi ayrı mı aynı mı kafama takıldı. şimdi diyelim sadece polen filtresi satıl alacağım plakaya göre aldığımda da indirim yapılıyor mu. (6 ayda bir poleni değiştiriyorum) alacağım ama taktırmayacağım. 
Öyle yaparsan indirim olmuyor., parçayı orda taktırmadığın sürece indirim yapmazlar., atıyorum bakım parçalarını ordan aldın ama bakımı orada yaptırmak istemiyorsun o zaman liste fiyatı geçerli olur..

Öyle yaparsan indirim olmuyor., parçayı orda taktırmadığın sürece indirim yapmazlar., atıyorum bakım parçalarını ordan aldın ama bakımı orada yaptırmak istemiyorsun o zaman liste fiyatı geçerli olur..
bu iyi bi şekilde açıklayıcı oldu, passtta da golfe de aynı filtre olduğundan sıkıntı olmaz ;)  

@Culture33

işçilikten fragat ediyorlar diye düşünüyorum ama o kadar da feragat olur mu bilemem :)

Evet hidrolik değişimini makine ile vakumlayarak yapılıyor, değişime başladıktan sonra yaklaşık yarım saat falan sürüyor. faturanın evde olması lazım, miktar olarak birim yazıyormuydu bilmiyorum ama normalde kendi stoklarını kontrol etmeleri için yazmaları lazım. 
1 litre alıyor diye aklımda kalmış.

@thelordof @Culture33 VW araçlarda fren hidroliği aracın trafiği çıkış tarihi itibariyle 3.cü yılın sonunda ve devamındaki süreçte her 2 yıl da bir değişiyor., 

Ben geçen değiştirdim (%15 zubizu indirimiyle) şimdi tam hatırlayamadım galiba 150 lira gibi bir rakam tuttu., frenlemede bu kadar fark yaratacağını zannetmezdim ciddi fark etti..

Evet standart olarak 1 tl ama orada ne yazıyordu onu unuttum. 
Golf’te f.hidrolik kapasitesi 1,2-1,5 lt. arası., burda paylaşılan faturalarda bakıyorum., bazen 1,2 olarak yazan da var, 1,5 yazılana da rastladım., benim faturada 1,5 lt. yazıyordu., Çok önemli bişey değil zaten Litresi 30 lira olan bir sıvıdan bahsediyoruz.. 

@thelordof

@forzaGilles 1 litre mi alıyordu vag grubu? Bir  de dot 5.1 var ? Onların dot4 ile farkı nedir? İyi fiyata yaptırmışsınız yetkili serviste. Balata değişimlerinde de gerekli oluyor mu hidrolik değişimi? Balata değişiminden önce yakın zamanda hidrolik değiştiyse gerek olmaz sanırım di mi?

Golf’te f.hidrolik kapasitesi 1,2-1,5 lt. arası., burda paylaşılan faturalarda bakıyorum., bazen 1,2 olarak yazan da var, 1,5 yazılana da rastladım., benim faturada 1,5 lt. yazıyordu., Çok önemli bişey değil zaten Litresi 30 lira olan bir sıvıdan bahsediyoruz.. 

@thelordof
Makine ile değiştiğinden mi 1 litreyi geçiyor acaba? Değiştikten sonra Fren pedal seviyesi değişti mi ?

Geri
Üst Alt