Güncel Bakım Masrafları

@DermanAluc Mayıs ayından kalma 1 litrem mevcut? 4 litre almam mantıklı evet. 

@DermanAluc Kasım veya Aralık mı gelmişti?
Kasım-Aralık ayından bişey fark etmez., fakat daha önce konusu konuşuldu., Liqui Moly’nin TR distribütörü olan birmot otomotiv bayilerine yağ vermeyi kesti diye konuşulmuştu., sebebi bazı bayiler grey italat yapıyorlarmış., grey ithalat nasıl ne şekilde yapıyorlar., sahte yağ mı piyasaya sürüyorlar bilinmiyor., bu sebebten resmi distribütörden alıyoruz.!

@forzaGilles Yetkili distribütör egemot birmot mu hocam? 

İnternette mekato diye de yetkili satıcı gördüm. Sistemlerini anlayamadım.

Merhabalar, ben Seçkin, geçen hafta İzmir Vosmer de bakım yaptırdım, golf 1,4 tsi 2018 model aracıma, online randevu almıştım, randevu teyidi için aradılar ve ben sormadan fiyatı söyledi hanımefendi 818 lira olarak, ancak servise gidince 1111 lira fiyat çıkardılar, ben de telefonda bana söyleneni aktardım ve kayıtları dinleyeceklerini söylediler, aracımı teslim alırken 818 lira alarak telefonda işçiliğin söylenmediğini ve kendi hataları olduğunu söylediler, müşteri memnuniyetini sağlayan Vosmer’e tekrar teşekkür ederim. Bakım faturası ektedir, herkese selamlar.

Arkadaşlar bu arada kazasız darbesiz  çiziksiz 16 inç Hita jantlarımla aynı temizlikte Dijon 17 takas düşünen olursa konuşmak isterim.

Ekli dosyayı görüntüle 26903
Servisler sadece servislerde kullanılmak üzere geliştirilen castrol 5/30 yağ kullanırken, sizin servis 0/30 yağ kullanmış. bunun olumsuz bir etkisi olmaz mı?

(castrol edge professional longlife  5w-30 LLL)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yetkili serviste yakın zamandalarda Fren hidroliği değiştirenler oldu mu? Fiyatını merak ediyorum da. Araç yaşı indirimleri fren hidroliğinde de geçiyor mudur?

Yetkili serviste yakın zamandalarda Fren hidroliği değiştirenler oldu mu? Fiyatını merak ediyorum da. Araç yaşı indirimleri fren hidroliğinde de geçiyor mudur?
28 aralıkta değiştirdim 118,75 TL 4 yaşında passat

@forzaGilles Yetkili distribütör egemot birmot mu hocam? 

İnternette mekato diye de yetkili satıcı gördüm. Sistemlerini anlayamadım.
Pardon hocam yanlış yazmışım., doğrusun egomot  otomotiv olacak yanlışlık olmuş., Mekato disbiritör değil bayidir., dediğim gibi bazı bayiler el altından grey market olarak ürün getirdiğinden egemot ürün vermeyi kesmis diyee bir arkadaş yazmıştı., Hatta almanya merkeze mail atttım geri dönüş yapmışlar diyee olayın detayları açıklamıştı., eski msj.larda mevcut..

28 aralıkta değiştirdim 118,75 TL 4 yaşında passat
2 yılda bir mi servis değiştirmeyi öneriyordu? Ankara Aydoğanlara bugün 12 yaşındaki jetta için sordum. 185 Tl dedi. Bayiden bayiye fiyat değişiyor heralde.

Pardon hocam yanlış yazmışım., doğrusun egomot  otomotiv olacak yanlışlık olmuş., Mekato disbiritör değil bayidir., dediğim gibi bazı bayiler el altından grey market olarak ürün getirdiğinden egemot ürün vermeyi kesmis diyee bir arkadaş yazmıştı., Hatta almanya merkeze mail atttım geri dönüş yapmışlar olayın detayları açıklamıştı., 
Fiyat olarak Mekato nasıl uyguna veriyor anlamış değilim. Dediğiniz gibi grey şekilde ucuza getiriyorlar.

Hayır aynı., aracın yaşına göre %15 ile %30 arası yedek parça ve işçilikte indirim yapıyorlar., sadece bakım da değil., serviste yaptırdığınız herşey bu kampanyaya dahil ediliyor; https://binekarac.vw.com.tr/tr/kampanyalar/Zubizu-Servis-Kampanyasi.html 

Fren hidroliğini de değiştirseniz., veya trigeri setini de değiştirseniz hepsi bu kampanya ya dahil..
evet indirimin kapsam genişliğini biliyorum ama zubizu ve yaş indirimi ayrı mı aynı mı kafama takıldı. şimdi diyelim sadece polen filtresi satıl alacağım plakaya göre aldığımda da indirim yapılıyor mu. (6 ayda bir poleni değiştiriyorum) alacağım ama taktırmayacağım. 

2 yılda bir mi servis değiştirmeyi öneriyordu? Ankara Aydoğanlara bugün 12 yaşındaki jetta için sordum. 185 Tl dedi. Bayiden bayiye fiyat değişiyor heralde.
bildiğim kadarıyla 3 yılda bir, ama ben biraz pinpirikli olduğumdan 2 yılda bir değişiyorum.

Fiyatlandırmaya gelecek olursak maalesef öyle, bana da başka bir bayi model vs vermeme rağmen 188 tl gibi bi fiyat verdi. aynı servis farklı bir değişim içinde çok daha farklı fiyat verdi. şöyle izah edeyim. biri 1400 tl derken diğeri 800 tl fiyat verdi :)  

bildiğim kadarıyla 3 yılda bir, ama ben biraz pinpirikli olduğumdan 2 yılda bir değişiyorum.

Fiyatlandırmaya gelecek olursak maalesef öyle, bana da başka bir bayi model vs vermeme rağmen 188 tl gibi bi fiyat verdi. aynı servis farklı bir değişim içinde çok daha farklı fiyat verdi. şöyle izah edeyim. biri 1400 tl derken diğeri 800 tl fiyat verdi :)  
Tutturduklarına fiyat yazıyorlar heralde.

Hidrolik değişimini yetkili servis nasıl yapmıştı, makineyle mi yapıyorlar?

Tutturduklarına fiyat yazıyorlar heralde.

Hidrolik değişimini yetkili servis nasıl yapmıştı, makineyle mi yapıyorlar?
işçilikten fragat ediyorlar diye düşünüyorum ama o kadar da feragat olur mu bilemem :)

Evet hidrolik değişimini makine ile vakumlayarak yapılıyor, değişime başladıktan sonra yaklaşık yarım saat falan sürüyor. faturanın evde olması lazım, miktar olarak birim yazıyormuydu bilmiyorum ama normalde kendi stoklarını kontrol etmeleri için yazmaları lazım. 

Geri
Üst Alt