Güncel Bakım Masrafları

aracım 1.2 tsi 6 ileri midlineplus 2015 model.  bakımı süre  olarak 1 yılı 3 ay geçti, km olarak bakarsak daha 6000 km var bakıma. yaptırmadım daha

yağ, yağ filtresi, polen hava filtrelerini aldım(260 tl hepsi), bi hafta sonu değişimlerini yaptıracam sanayide. Bi sorun yaşamadım, bir müddet daha km dolmayınca sorun olacağını sanmıyorum.

yanılıyor muyum, bilen yazarsa sevinirim :)

aracım 1.2 tsi 6 ileri midlineplus 2015 model.  bakımı süre  olarak 1 yılı 3 ay geçti, km olarak bakarsak daha 6000 km var bakıma. yaptırmadım daha

yağ, yağ filtresi, polen hava filtrelerini aldım(260 tl hepsi), bi hafta sonu değişimlerini yaptıracam sanayide. Bi sorun yaşamadım, bir müddet daha km dolmayınca sorun olacağını sanmıyorum.

yanılıyor muyum, bilen yazarsa sevinirim :)
Yağ için konuşucak olursak km olarak dolmasa da., yine de içindeki katkılar özelliğini yitirmeye başlıyor., diğer hava filtresi vs. tamamen sizin yaşadığınız bölgeye göre değişir sanayi, tozlu ortam vs. ile alakalı filtreler 6 ayda kirlenmişte olabilir., temizde olabilir., Araç 3 yaşına geldiği için fren hidroliğinizi de araca uygun fren hidroliği ile değiştirmeniz gerekiyor., Araca uygun olan fren hidroliği dot4 VW501.14 onaylı (piyasada satılan standart dot4 uygun değildir) Mutlaka VW501.14 onaylı bir fren hidroliği ile değişim yapılması gerekli

• Beğen
Tepkiler: SCC
Neden 4 yaş üzeri saçma geldi bana 4 yaş altı olsa daha uygun değil mi [emoji3] 
4 Yaş altı Araçlar Genelde Servise Koşar.
4 yaş üzeri araçlar ise Servisten Kaçar Hocam.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Beğen
4 Yaş altı Araçlar Genelde Servise Koşar.
4 yaş üzeri araçlar ise Servisten Kaçar Hocam.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

anladım Ender hocam düşününce mantıklı geldi

Neden 4 yaş üzeri saçma geldi bana 4 yaş altı olsa daha uygun değil mi :D  
3.yıl bakımında aynı soruyu bende faturayı kesen arkadaşa sormuştum..O da seneye görüşürüz demişti

Cumartesiye randevu aldım zubizu var mı dediler evet dedim  :D

@ykeskmer Slmlar,

aracımı bu hafta sonu arkadaşın yanına götürdüm. Parçaları ben almıştım.

yağ hariç hepsini yanlış vermişler :)

Bunun üzerine

Arkadaşın(ustanın) dediği "yağ filtresi ve hava filtresi tertemiz, bir sonraki bakımda değiştirirsin"  dedi. Velhasıl sadece yağı değiştik, hava ve yağ filtresi temiz dediği için şimdilik kaldı. bi sorun olurmu. Bundan önceki son bakım vw serviste olmuştu(15 ay önce  9000 km önce değişmişti)

Capture.JPG

@ykeskmer

Birçok defa  mann  filtre  web linki foruma eklenmişti.   Buradan anlıyoruzki ? 

Sanayideki +25 yıllık ustanıza bile sadece işçilikte güvenmekte fayda var . Birde sanayide ki yedek parçacıya gidip dizel 2015 golf için filtreleri ver demekte sağlıklı olmayabilir Alıp kullanmanız gereken uygun kodlu vw filtre + yağ ekipmanını bizzat bizlerin isteyip satın  alıp ustamıza sunmamız en doğrusu. Mesela benim sanayideki usta diyor ki , golflere castrol yağ olur  , Mobil 1 esp formula olmaz diyor? Yanlış biliyor ! Dedim etleri ben alırım sen sadece mangalı yak pişir getir. gerisine karışma  (garantiden çıkacağım zaman)

Birkez daha ekleyelim

https://catalog.mann-filter.com/EU/tur/vehicle/MANN-FILTER Katalog Europa/Araçlar/Otomobiller + Ticari Araçlar/VW (VOLKSWAGEN)

Moderatör tarafında düzenlendi:
@ykeskmer 

Bu o hava filtresi ise okadar da temiz durmuyor.  yağ filtresini üstündeki yağ tabakasından temiz olduğunu nasıl anladı? 

Arkadaşlar selam,

Aracın bakımı geldi ve Golf ile ilk bakım tecrübem olacak. Yağ en son 95.000'de değişmiş ve değişim kartında yazan 105.000'e geldik. Parçaları alıp sanayide ustama götüreceğim. 

Flitrelerin (Hava-Yağ-Polen-Yakıt - Karbonlu Polen Filtresi) hepsini 185.89 TL'ye (KDV ve kargo dahil) buldum fakat bu siteden daha önce hiç alışveriş yapmadım. Ekşi'de vs sitenin orijinal ürün kullandığı ve müşteri memnuniyetini ön planda tuttuğu iddia ediliyor.

Linkhttps://www.sileceksepeti.com/VW-Golf-6-16-TDI-Bosch-Filtre-Bakim-Seti-2008-2012-Hava-Yag-Polen-Yakit-Karbonlu-Polen-Filtresi,PR-4511.html?utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber 

• Bu siteyi daha önce kullanan varsa olumlu ya da olumsuz tecrübelerini öğrenebilir miyim?
  • Ayrıca, sizce fiyat nasıl?

@SCC hocam hiç bakım paketi almadım ama ben ve arkadaşlarım çok defa silecek siparişi verdik bu siteden. Bosch aerotwin silecekleri bayağı kalitelidir aklınızda olsun. 

Site ile ilgili şimdiye kadar hiçbir sorunla karşılaşmadık, hızlı ve sağlam kargolama yapıyorlar. 

Yine de sipariş öncesinde aracınızın bilgilerini site ile paylaşın ki yanlış filtre göndermesinler. 

Marka konusunda yorum yapamam ama filtre fiyatları normal görünüyor. İsterseniz Mann marka filtre de araştırın veya Mahle Hengst gibi markalara da bakın. Bu markalar serviste kullanılan markalar. 

• Beğen
buraya yazayım gitsin . sonuçta bakım maliyetleri ?  sorun varsa maliyeti olacak yada garantiden çözülecek falan ?

Sabah işe gelirken  DINNNNNN   (aynı yorgunluk algılandı uyarısı gibi ses sonrası bilgilendirme ekranı açıldı ?)

"DEBRİYAJ PEDALINI  KONTROL EDİN"

dsg den kaçarken manuel arızasına mı  yakalandık dedim.

bilgilendirme 3 saniye kaldı kayboldu

Debriyajda vites'de sorun varmı diye  10 km daha yol aldım , sorun yok gibi gözüküyor .

Anlamadım bu işi 

Manuel vites Araç 25 bin km de , debriyajın erken emeklilik durumu için daha çok erken bir süre 

Moderatör tarafında düzenlendi:
30.000 BAKIM Kayseri Aykan 1072tl ödendi.ekstradan +50liraya arka klima çıkışının parçası kopmuştu o takıldı .Parça ıçınde ağzında dedikçe ısrarla sökmeleri gerektiğini söylediler fırsat bulup bakamadım ama sanırsam parça hala orda ve üst parçayı sadece yapıştırmış olabilirler

iyi güzelde böyle ufak tefek işlere para almaları canımı sıkıyor 

Sizinki baya iyi fiyat iş. Arac bilgileri nedir acaba? Biz boşuna 300 tl fazla vermisiz

Geri
Üst Alt