Auto Hold ?

Oğuz Kaygun

Yeni Üye
İsim
---
Golf 7.5 ta Auto Hold özelliğinden bahsetmek istiyorum. El freni düğmesinin yanında bulunan düğmenin üzerinde auto hold yazıyor. Ve sürekli yanması gerekiyormuş. Yokuşta otomatik el freni çekiyor sanırım. Yokuşta frene basmadan duruyor. Ve örneğin yeşil ışık yanında devraj gaz ile kalkıyorum ve geriye hiç kaçırmıyor. Fakat kalkarken sanki arabayı da biraz tutuyor gibi geldi. Arabayı kalkerken tutması normal mi ? Bir zararı olmaz mı ?Mesela 3-5 sn. arabayı tutar. frene basman gerekir yokuşta diyenler oldu. Ama ben fazla durdum sanırım yokuşta ve hiç frene basmadım. Benim deneyimim bu şekilde. Kullanımında bir hatam sanırım yok. Varsa bilgilendirimisiniz ? Ayrıca genel kullanımını da anlatabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.

Sürekli yanması gerekmiyor hocam  ihtiyaç durumuna göre açarsınız açtığınız zamanda aktif olduğunu yanan lambasından anlarsınız durduğunuzda kadranların altında yeşil bi logo çıkar devreye girmiş demektir. Rampada diğer hill holderlar gibi  3-4 sn tutmaz siz gaza basıp harekete geçmediğniz sürece aracı tutar.daha deneyimli arkadaşlarımız ekleme yapacaktır söylediklerime @Oğuz Kaygun

Forumda autohold ile ilgili epey bilgi var. Geçmişte yazılan ve oldukça faydalı olduğuna inandığım yazıları okumanızı öneririm.

Golf 7.5 ta Auto Hold özelliğinden bahsetmek istiyorum. El freni düğmesinin yanında bulunan düğmenin üzerinde auto hold yazıyor. Ve sürekli yanması gerekiyormuş. Yokuşta otomatik el freni çekiyor sanırım. Yokuşta frene basmadan duruyor. Ve örneğin yeşil ışık yanında devraj gaz ile kalkıyorum ve geriye hiç kaçırmıyor. Fakat kalkarken sanki arabayı da biraz tutuyor gibi geldi. Arabayı kalkerken tutması normal mi ? Bir zararı olmaz mı ?Mesela 3-5 sn. arabayı tutar. frene basman gerekir yokuşta diyenler oldu. Ama ben fazla durdum sanırım yokuşta ve hiç frene basmadım. Benim deneyimim bu şekilde. Kullanımında bir hatam sanırım yok. Varsa bilgilendirimisiniz ? Ayrıca genel kullanımını da anlatabilirseniz sevinirim. Teşekkür ederim.
Herşey sistemin Çalışmas prensibine göre Normal Hocam. Rahat olun.

Zamanla aracınızı kullanarak deneyim sahibi olacak ve bazen Auto Hold sistemini siz manuel olarak kullanmaya başlayacaksınız. Bırakın hep açık kalsın o işini yapar sizde keyfini sürün. :'(

aracınız auto hold da iken arabanızın ağırlığı ve yokuş dikliğine göre aracı ileri hareket vereceğiniz kadar gaz basmanıza göre auto hold tutar hatta hareket anınan kadar tuttuğu için harekete geçerken gıırc auto hold balata sesi duyabilirsiniz bu çok normal.devamlı açık tutmanızı öneririm çünkü şanzımana yük bindireceğinize en fazla cüzi ücretli balatalarınız aşınır ve  değiştirirsiniz. zaten o da kısa zamanda aşınmaz

Moderatör tarafında düzenlendi:
auto hold ile ilgili şöyle bir durum varmış. Diyelim ki mesela arabayı park edeceksiniz;

@silvershadow hocamın yazısında da var ve oldukça kullanışlı...park manevrasına başlamadan hemen önce frene basarken yavaşlama esnasında elektronik park freni düğmesine basınca auto hold sistemini geçici olarak devre dışı bırakarak(bir sonraki tam frenlemeye kadar) aracın kayma hareketini yapmasını mümkün kılıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt