HONDA FC5 MAĞDURİYETİ

byakif

Üye
İsim
byAkif
Arkadaşlar dün nette gezinirken karşıma çıktı. Ardından biraz araştırim dedim mağdur çok fazla. Hemen hemen satılan tüm FC5 (son kasa) hondalarda bu sorun varmış. Aracın arka direk saclarında çökme oluyor ve 100 km süratten sonra motor kaputunda dalgalanma oluyor. Diğer araç markalarının forumlarında Honda kullanıcılarına destek amaçlı başlıklar açılmış. Bende bizim forumda göremedim yöneticilerde uygun görürse başlık destek amaçlı bulunsun.
c1404daae3281e2d88e7dddd3c1ce63e.jpeg

3675e5897ff1c31527fdbc9044f32135.jpeg

75c96e01866bd2d56a31da52b5fde8e1.jpeg

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

İşin tuhaf yanı Honda kullanıcı hatası olarak görüyormuş. İnternette Videolar var mağdurlar bayileri geziyor bayilerdeki test araçlarında ve satıma hazır sıfır araçlardada aynı sorunlar görünüyor.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Yazık bunca insanı salak yerine koyuyor Honda, düzgün hukuk sistemi olsa ottururdu bu firmayi

Yurtdışı üretim civic hb modellerde problem yok ancak yurtiçi üretim sedan civiclerin birçoğunda bu problem var. honda tr nin onlarca insanın başvurusuna uzun bir süre kayıtsız kalması hiç hoş değil!

Bir de işin şu boyutu var, kasım 2016 da honda marka otomobillerin satış rakamı 16109, 2017 Kasım da ise 20355 (tüm modeller) / yani rakamlara bakarsak piyasa çokta etkilenmiş görünmüyor bu markaya karşı. Ben esas 2018 şubat ta gelmesi olası görünen civic hb dizel modelinin piyasaya etkisini merak ediyorum. özellikler hakikatten cezbedici.

1.6 dizel 9 ileri zf şanzıman 120 hp 300 nm tork. en iddalı olduğu nokta ise yakıt ekonomisi görünüyor. fiyat olarak en üst donanım seviye olan executive cam tavanlı versiyonunun 140 bin bandında olması tahmin ediliyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bu sedan civicler de c sütunlar yoldan alınan direnci araç karoserine normalinden fazla iletiyor diye düşünüyorum. bende bi ara mağdurları izledikten sonra biraz araştırma yaptım. Kullanılan sac kalınlığı ve mukavemeti, burkulmaları ve göçükleri tolere edecek değerlerde değil  ve bunu dünyanın hiçbir yerinde kabul ettirip satamazlar. Malum caanım ülkemizde kol gibi vergiler döşenirken tüketici gram düşünülmüyor daha sonrasında. yazık günah o kadar verilen paralara cidden çok can sıkıcı bi durum...

Honda ya yakışmamış bu olay.Gerçekten kabul edilir bir yani yok. Umarım kalıcı bir çözüme kavuşur olay.

BMW  ZF9 şanzımanlı OTOMATİK DİZEL Civicler Bayilere geldi . Fiyat listesinde halen görülmüyor  dizel otomatikler. 

Valilikten deprem yönetmeliğine elverişlidir  , çökme riski yoktur,  A-B-C sütunları (kolonları) sağlamdır  açıklaması bekleniyor sanırım. 

Bir japonun  dışardan otomatik şanzuman tedariği   hele ki bmw den   çok ilginç . enkaz altında kalan yılana sarılır? 

saydırdım gidiyorum anlaşılmasın?

Aracın manuel dizel olanını test ettim mart ayında. sürüş yolda akış devirlenme sessizlik (beznzinli gibi değil  pilli gibi motoru var) iyi tabi.  

BMW  ZF9 şanzımanlı OTOMATİK DİZEL Civicler Bayilere geldi . Fiyat listesinde halen görülmüyor  dizel otomatikler. 

Valilikten deprem yönetmeliğine elverişlidir  , çökme riski yoktur,  A-B-C sütunları (kolonları) sağlamdır  açıklaması bekleniyor sanırım. 

Bir japonun  dışardan otomatik şanzuman tedariği   hele ki bmw den   çok ilginç . enkaz altında kalan yılana sarılır? 

saydırdım gidiyorum anlaşılmasın?

Aracın manuel dizel olanını test ettim mart ayında. sürüş yolda akış devirlenme sessizlik (beznzinli gibi değil  pilli gibi motoru var) iyi tabi.  
Şanzıman BMW üretimi değil ZF üretimi. Jeep,  Fiat gibi markalarda da ZF kullanılıyor. 

@OnurD7

tşkler bilgilendirme için

o zaman zf nin orjin (köken ) birde japonsa benim savım tümden çürümüş olur.

Geri
Üst Alt