Golf 7 KonforSUZluğu

O zaman forumada bir konu açın bence dover takaslı dijon jant şeklinde kısa sürede bir arkadaşımız talip olur.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
1 ay önce çok niyetlemiştim 17 janta geçmeyi ama forumdaki konuları okuyunca anladım ki konfor daha öncelikli benim için malum istanbul yolları her an heryerde çukur çıkabiliyor insanın karşısına (Topkapı - Merter arka yolunda bi lastik heba etmişliğimiz var zaten geçmişte) 16 jantlar ile mutlu mesud devam edeceğiz.

1 ay önce çok niyetlemiştim 17 janta geçmeyi ama forumdaki konuları okuyunca anladım ki konfor daha öncelikli benim için malum istanbul yolları her an heryerde çukur çıkabiliyor insanın karşısına (Topkapı - Merter arka yolunda bi lastik heba etmişliğimiz var zaten geçmişte) 16 jantlar ile mutlu mesud devam edeceğiz.
Bizim ülkede en ideali 16” aslında bozuk yollar çok fazla kaldırıma yanaşırken ince yanakta jant çizme olasılığı yüksek bazen keşke 16” olsaydı diyorum ama bazen işte
17 de yol tutuş ve görüntü benim için daha öncelik

Bizim ülkede en ideali 16” aslında bozuk yollar çok fazla kaldırıma yanaşırken ince yanakta jant çizme olasılığı yüksek bazen keşke 16” olsaydı diyorum ama bazen işte :D 17 de yol tutuş ve görüntü benim için daha öncelik

Yol tutş ve Görüntüyü birde 18 inç Durbanlarla görün hocam :)  

Yol tutş ve Görüntüyü birde 18 inç Durbanlarla görün hocam [emoji4] 
Tahmin edebiliyorum hocam bir ara çok heveslendim ama bu yollar için 18 fazla [emoji4]

konforu halledebilirsem aracımın geri kalan her şeyinden çok çok memnunum. haklısınız inşallah DCC nasip olur sonrasında:)  

aracım 1.6 tdi hocam. benim de aklıma araçta spor süspansiyon olma ihtimali geldi ama sanırım dizellerde spor süspansiyon opsiyonu satılmamış. o yüzden süspansiyonu kontrol ettirmek şart oldu sorunu halletmek için. 
Bahsettiğiniz spor süspansiyonlar hakkında kısıtlama Midline Plus donanımda dahil olmadı. 

DCC ise maalesef sonradan takilamiyor. spor yay taktırmak mümkün. Ancak size amortisörlerinizi de bu yaylara uygun olarak spor amortisörlerle değiştirmenizi de oneririm. Fakat araç ciddi sertleşecek ve siz anladığım kadarıyla konfor tutkunu olarak bu işten ne kadar memnun olursunuz? Hatirlatmak bize, karaı ose size kalmış 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bahsettiğiniz spor süspansiyonlar hakkında kısıtlama Midline Plus donanımda dahil olmadı. 

DCC ise maalesef sonradan takilamiyor. spor yay taktırmak mümkün. Ancak size amortisörlerinizi de bu yaylara uygun olarak spor amortisörlerle değiştirmenizi de oneririm. Fakat araç ciddi sertleşecek ve siz anladığım kadarıyla konfor tutkunu olarak bu işten ne kadar memnun olursunuz? Hatirlatmak bize, karaı ose size kalmış 
DCC den kastım DCC li bir araç almaktı hocam:) spor yay ve amortisöre hiç ihtiyaç duymuyorum spor yay olma ihtimalini düşündüm varsa söktürmek için:) 

O zaman forumada bir konu açın bence dover takaslı dijon jant şeklinde kısa sürede bir arkadaşımız talip olur.

takas yapmam hocam alırsam ekstradan alırım çünkü aracı satacak olursam sıkıntı olabilir orijinal jant olmaması. belki arabayı satarım:)

18" Durban alınırsa TDI motorla da spor süspansiyon alınabiliyor ama tabi sizin 17" sanırsam :) belki eski sahibi yay veya spor süspansiyon takmış dicem ama o da hemen aracın yüksekliği falan belli eder
aynen benim 17 sonradan takılma ihtimali var ama araç alçak değil dediğiniz gibi spor olsa belli olurdu görünüşten

Herkeze iyi akşamlar. Kandilinizi kutlarım. 2015 12. Ay çıkışlı 1.2 Tsı manüel comfortline golf sahibiyim. 28 bin km de aracım. Geçen gün 2013 temmuz çıkışlı 65 bin kmde 1.6 Tdi dsg comfortline golf test ettim. Bariz şekilde benim araçtan daha konforlu. Ne bir ses ne bir sertlik, bu durum çok kafama takılmaya başladı. Kendi aracımı kontrol ettim, fabrika da takozlar belki unutulmuştur diye fakat takoz yok, olması gerektiği gibi. Lastik havaları 29 psi (16 dover) lastiklerim conti eco contact 5 iyi durumda. Test ettiğim golf te bir de kış lastiği vardı. Gerçekten çok kafama takıldı bariz bir şekilde benim araç daha konforsuz. Özellikle sabahları ufak engebede bile gelen garı gurç sesler bile yoktu tdi olanda. Uzun oldu kusura bakmayın fakat gerçekten yardımlarınızı bekliyorum

Hayırlı akşamlar sizin de kandiliniz mübarek olsun.

Aynı tarih çıkışlı aracım var benimde 12. ayın 26'sı hatta aynı yazlık lastikler vardı benim aracımda da 30 bin km oldu 5-6 bini kışlıklarla yapıldı en az. Nokian kışlık aldım ilk kez bu kış araç onlar ile puf puf gidiyordu inanın 20-25 gün önce yazlıkları taktırdım konfor ve yol tutuş fena halde düştü diyebilirim sürüş güvenliğinide tehlikeye atıyor bence bu durum, araç önden de arkadan da kaymaya başladı sakin kullanmak zorunda kalıyorum mecburen.

Ciddi ciddi yeni yaz lastiği almayı düşünüyorum bakalım.

Bu konudan bende rahatsizim.Makyajli kasa golf 7 comfortline sahibiyim lastikler Continental ecocontact 32 psi da .16 jant lastik ve devasa bir yanak olmasina rağmen araç bildiğin rahatsız.Ayni anda şirket aracı olarak focus sedan kullanmaktayim,sınıf olarak aynı lastik ebadı ve jant olarakta ayni ,bariz şekilde çok daha konforlu focus.Highline olsa belki takoz unutulmuş olabilir diyeceğim ancak böyle bir ihtimal de yok.Testlerde golf konfor lideri deniyor ancak realde böyle olmaması ilginç geldi.

Yakın zamana kadar Astra j kasa kullanıyordum. O arabayla Golf 7’yi mukayese edince Golf bana çok daha yumuşak geldi. Astra ile 1-2 cm’lik bir yol pürüzünden geçsem sanki araba çukura düşmüş gibi oluyor. Yol çizgilerini bile çok bariz hissettiriyor. C segmenti bir araç olarak Golf’ü çok daha başarılı buluyorum.

Lastik tabiki büyük bir etken fakat. Ben yürür aksamda amortisör vs sorun olduğunu düşünüyorum. Bakalım nasıl olacak? Yarın açık servis bulabilirmişim acaba ?

konuyu hortlatmak istemezdim ama tecrübeli arkadaşlardan fikir almak isterim. 2015 highline 1.6 tdi golf aracım var ve yokdaki sert çukur ve asfalt kesikleri ve yamalardan geçerken aracın önü ve arkası çok sert vuruyor. sanki lastik değil de böyle lap diye düşüyor. araçta 225/45 R17 lastik var. hava basıncını 30 psi yapsam da aynı 34 psi yapsam da. yapısal bir şey mi yani tüm 17 jant kullanan golflerde var yoksa benim araca has bir şey mi bu olay

konuyu hortlatmak istemezdim ama tecrübeli arkadaşlardan fikir almak isterim. 2015 highline 1.6 tdi golf aracım var ve yokdaki sert çukur ve asfalt kesikleri ve yamalardan geçerken aracın önü ve arkası çok sert vuruyor. sanki lastik değil de böyle lap diye düşüyor. araçta 225/45 R17 lastik var. hava basıncını 30 psi yapsam da aynı 34 psi yapsam da. yapısal bir şey mi yani tüm 17 jant kullanan golflerde var yoksa benim araca has bir şey mi bu olay
Herşeyi yazmaya çalışmısınız da lastik ne onu atlamışsınız.
Lastik ve üzerinde yazan değerler konfora en etken sebeptir.

Geri
Üst Alt