Yağmur sensörü sorunu

sizlerin bilgilerine ve ellerine bırakıyorum kendimi :))))))  nem,ışık ve yağmurda çalışması çok güzel bir olay alıştık bir kere. jel beraberinde gelir herhalde. Siparişi vermem lazım çok teşekkürler
Jel zaten sensöre yapışık halde geliyor hocam. Ama şu plastik sensör kapağını açıp kapatırken dikkatli olmakta fayda var. Tırnakları çok kolay kırılıyor.

Herkese mrb.Hazır konusu açılmışken bende sorunumu aktarayım.Yardımcı olursanız sevinirim.

Bu yağmur sensörünü ben mi aktifleştiremiyorum yoksa sorun mu var bilemiyorum.

Silececek kolunu bir kademe yukarı (INT konumuna) itiyorum. Ekrandanda otomatik silmeyi aktifleştiriyorum fakat sileceklerim sürekli fasılalı bir şekilde çalışıyor.Olması gereken bu mu? yoksa ben mi birşeyleri eksik yapıyorum yada sensör mü arızalı bilemedim.

Aracım 2013 tsı highline

Herkese mrb.Hazır konusu açılmışken bende sorunumu aktarayım.Yardımcı olursanız sevinirim.
Bu yağmur sensörünü ben mi aktifleştiremiyorum yoksa sorun mu var bilemiyorum.
Silececek kolunu bir kademe yukarı (INT konumuna) itiyorum. Ekrandanda otomatik silmeyi aktifleştiriyorum fakat sileceklerim sürekli fasılalı bir şekilde çalışıyor.Olması gereken bu mu? yoksa ben mi birşeyleri eksik yapıyorum yada sensör mü arızalı bilemedim.
Aracım 2013 tsı highline
sensor arızalıdır hocam

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

sensor arızalıdır hocam

Merhaba aynı sorun bende de var çözümünü arıyoruz benim sensör bugün yine yağmurda kendi kendine çalıştı anlamak mümkün değil vcds ile hata kodlarını sildim tekrar test yaptırdım hata vermedi sensörü görmüş çok garip anlamadım gitti bozuksa değiştireyim diyorum ama yazılımdan da şüpheleniyorum bakalım sonu nasıl olacak :))))

Bugün yağmur sensöründen sonra bu hata mesajı çıktı anlamını bilen arkadaşım var mı? Yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

9596D1E6-952E-4EA6-A178-4F5778AF9558.jpeg

Ekli dosyayı görüntüle 14105

Mrb. arkadaşlar, bugün yağmur sensörünü söktüm  ve üzerinde çatlak olduğunu farkettim.Sizce sensörün arıza nedeni bu olabilir mi.Tabi bu arada  üzerindeki silikon jelde gelmiş oldu.

Moderatör tarafında düzenlendi:

/monthly_2017_11/1.thumb.jpg.e8f6c08a2eb3ac01bbee110a1a7c12c7.jpg
Mrb. arkadaşlar, bugün yağmur sensörünü söktüm  ve üzerinde çatlak olduğunu farkettim.Sizce sensörün arıza nedeni bu olabilir mi.Tabi bu arada  üzerindeki silikon jelde gelmiş oldu.

muhtemelen arıza bu hocam. Aracın ön cam değişti mi daha önce.?

Bende değişmedi.Daha önceden değiştiysede ben bilmiyorum.Ama camın olduğu kısımlarda herhangi bir deforme yok.

Arkadaşlar benim sonradan monte edilen sensörde yağmurda silme bazen gecikiyor. fasıla ayarını oynayınca düzeliyor ama araç yavaşlayınca silme de yavaşlıyor ve tekrar hızlanıncaya kadar ilk silme gecikiyor. nedendir acaba?

Yusuf hocam camı kontrol ettim cam orjinal camda sıkıntı yok.sizin linkini verğiniz sensörün C kodlu mu yoksa B kodlu olanımı  bizim araçlara uygun.

(Fit For Golf MK7 7 rain sensor humidity sensor light sensor 8U0 955 559 B 8U0955559B or 8U0 955 559 C).

Teşekkür ederim yusuf hocam sizide biraz uğraştırdım :000042-medium:

golf 7 ise araç sorun olmaz

Tekrar merhaba 5Q0955547A kodlu sensörü nihayet Almanya’dan aldım.Ürünün üstü yumuşak jel olduğu belli ama elimi sürdüğümde yapışkan değil sensörü cama yapıştırmak için jeli ısıtmak mı gerekiyor? Bu konuda yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

bilen arkadaşlar varsa yazsın lütfen

15776764-54FA-45B9-B992-D85FE6FE297E.jpeg

1804253B-882E-4715-8223-BEACD7A4CFAF.jpeg

Geri
Üst Alt