Yakıt Hattı Arızası

[mention=512]tuncidag[/mention]
Değerli Hocam 
Şu triger değiştirilirken tolerans payı 1mm dediğiniz ve ölçünce 3mm çıkan yer neresi fotoğrafta işaretler mısınız? 
Yeni bir şey öğrenmiş olacağım sayenizde.
Değerli Hocam,
Resimde paylaşıyorum
c7e876fbcee264011533c5921f66a328.jpg
02a6a4347a3a31402c5d09b4e117d190.jpg

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geçmiş olsun Tekrardan. Paylaşım ve bilgilendirmeleriniz için ayrıca Teşekkürler.

Motor kulaklarının 3 tane olması gerektiğini hatırlıyorum ama sanırım 3. kulak arkada tarafta kör bir noktada kalıyor sanırım., Tabi burda konuştuğumuz olay gözle görülen herhangi kulaklardan birisinin 3-4 mm kayarak yanlış montaj edilmesi., zaten birbirine karşılıklı kulaklardan 1 tanesinin dikkat edilmeyerek 3-4mm kaydırılması bunu anlamak için yeterli

Motor kulaklarının 3 tane olması gerektiğini hatırlıyorum ama sanırım 3. kulak arkada tarafta kör bir noktada kalıyor sanırım., Tabi burda konuştuğumuz olay gözle görülen herhangi kulaklardan birisinin 3-4 mm kayarak yanlış montaj edilmesi., zaten birbirine karşılıklı kulaklardan 1 tanesinin dikkat edilmeyerek 3-4mm kaydırılması bunu anlamak için yeterli
Çok haklısın değerli Hocam.

Durumu servis yetkilisine gösterdiğimizde düzeltmek için 45 dakika beklememiz gerektiğini söylemesine rağmen ısrarımdan vazgeçmedik. 15-20 dakika sonra usta geldi, hatayı gördü, mesai bitmişti fakat motoru tekrar lifte aldı ve düzeltti.

Çok haklısın değerli Hocam.

Durumu servis yetkilisine gösterdiğimizde düzeltmek için 45 dakika beklememiz gerektiğini söylemesine rağmen ısrarımdan vazgeçmedik. 15-20 dakika sonra usta geldi, hatayı gördü, mesai bitmişti fakat motoru tekrar lifte aldı ve düzeltti.
Hocam bir de aklınızda bulunsun diye söylüyorum; sizin araçtaki arızadan dolayı triger seti değiştiği için sizin normalde 90.000 'de değişmesi gereken bakımda bir kayma oldu ve bundan sonraki triger değişimi 148.000 km'de veya 4 yılın sonunda olacaktır ama aracınız 4 yaşını doldurduğunda veya 90.000 km'ye geldiğinde (ilk önce hangisini dolarsa) triger seti ve devirdaim pompasının değişmesi gerekir., Çünkü VW 'lerde kronik devirdaim arızası var., Normal de triger seti değişirken devirdaim/su pompasını da değiştiriyorlar ama sizin aracın onarım işlemleri garantiden yapıldığı için ve değişim zamanı gelmemiş bir parçanın ücretini garantiden alamıyacakları için değiştirmemişlerdir.., Artık pek çok marka triger değişirken hem aynı bölgede olan bu parçaları tekrardan sök-tak yapmamak, hem de olası devirdaim arızalarının yüksek onarım maliyetleri çıkarmasını önlemek için devirdaim pompasını da triger ile birlikte değiştiriyor., Bunu unutmayınız..! diyee hatırlatma yapmak istedim..

Hocam bir de aklınızda bulunsun diye söylüyorum; sizin araçtaki arızadan dolayı triger seti değiştiği için sizin normalde 90.000 'de değişmesi gereken bakımda bir kayma oldu ve bundan sonraki triger değişimi 148.000 km'de veya 4 yılın sonunda olacaktır ama aracınız 4 yaşını doldurduğunda veya 90.000 km'ye geldiğinde (ilk önce hangisini dolarsa) triger seti ve devirdaim pompasının değişmesi gerekir., Çünkü VW 'lerde kronik devirdaim arızası var., Normal de triger seti değişirken devirdaim/su pompasını da değiştiriyorlar ama sizin aracın onarım işlemleri garantiden yapıldığı için ve değişim zamanı gelmemiş bir parçanın ücretini garantiden alamıyacakları için değiştirmemişlerdir.., Artık pek çok marka triger değişirken hem aynı bölgede olan bu parçaları tekrardan sök-tak yapmamak, hem de olası devirdaim arızalarının yüksek onarım maliyetleri çıkarmasını önlemek için devirdaim pompasını da triger ile birlikte değiştiriyor., Bunu unutmayınız..! diyee hatırlatma yapmak istedim..
Notlarıma ekledim.

Çok teşekkür ederim Değerli Hocam @forzaGilles

Aynı sorun benim aracımda da oluştu maalesef.2015 golf dizel Kasım ayı çıkışlı.59000 km de.iğne ucu kadar bir delik den mazot kaçırıyor.hortumu kesip kısaltarak eve kadar gelebildik.11 numaralı kısa olan hortum.Servis 700 tl diyor sadece hortuma Ne yapmalıyız dostlar yardım lütfen!

2F899FE0-1BD5-4ACC-9354-92C69A3954E8.jpeg

B234035F-AD12-4045-B67B-9D2DC9F89506.jpeg

@tuncidag hocam yakıt filtresi her bakımda değişmez 30 binde değişir 2 bin km daha yapsaniz 60 bin bakımında değişecekti fakat ne yazık ki türkiye koşullarında 15 bin 30 bin gibi km de yanmıyor nazik bizim araçlarımız o yüzden tavsiyem bakımı 10 binde bir yakıt filtresi ni 20 binde bor yapmanız gerçekten buna dikkat ederseniz araçta herhangi bir problem yaşamadım araç 260 binde saygılarımla çok geçmiş olsun....

Ayrıca tirigiren değişmesi 60 bin km iyi olmamış en iyi triger orjinal triger 2. Triger değişimi daha hassas davranmalisiniz servsi 120 desede idali 70 bin 2. Triger kopma olaylari cok fazla duydum fakat orjinal hic duymadim.... şimdi sadece kayış degistirecekler ve devirdaim Vs. Hepsini yikayip verecekler ki triger kayisi kopmaz koparan kayisin bagladigi sistemdeki herhangi bir bilye bile kitlense kopariyor kitleme ihtimali daha yüksek olacak triger set olarak degistmelerini söyleyin eğer degistirmezlerse siz değiştirin ucretini  öğrenin imkan varsa ödeyip mahkemeye verin derim 

@Golf72 hocam selamlar,

konu biraz eskide kalmış ama aynı sıkıntıyı bende yaşadım aynı kısa olan hortum patladı . hatta patlama değil bildiğiniz yırtılmış.

malum servis fiyatlarından dolayı kendimiz temin yoluna gideceğiz.

size sorum bu hortumun minimum kaç bar a dayanıklı olması ?

şimdiden teşekkürler .....

@Golf72 hocam selamlar,

konu biraz eskide kalmış ama aynı sıkıntıyı bende yaşadım aynı kısa olan hortum patladı . hatta patlama değil bildiğiniz yırtılmış.

malum servis fiyatlarından dolayı kendimiz temin yoluna gideceğiz.

size sorum bu hortumun minimum kaç bar a dayanıklı olması ?

şimdiden teşekkürler .....
Biraz baktımda hortumun yurtdışı satış fiyatı bile 112 euro 

Bunu ucuza bulmak biraz zor gibi., umarım bulursunuz.. çıkmacılara bakmak lazım dicem ama bu heriflerin 2. el parçaya sıfıra yakın fiyat çektiklerine çok şahit oldum., çıkma hortum almaya kalksan hortum sağlam mı değil mi anlaşılması çok zor., 

Hortumda iğne ucu kadar delik olsa dışarı yakıt fışkırır.. 

@cirav Değerli Hocam,

arıza esnasında tüm işlemler garantiden yapıldığı için herhangi bir arayaşıya girmemiştim.

Geri
Üst Alt