1.4 TSI 3. Yıl Bakımı ve DSG Sorunu

fcsrn

Moderatör
İsim
Eren
Bugün 4 ay geciken bakımı yaptırmak için Sivas Orka bayisini aradım. Plakayı söyledikten sonra telefonda ki bayan "Şanzıman güncellemesi görünüyor, tüm gün sürebilir aracı bırakabilecek misiniz?" dedi olumlu yanıt verdim. Güncellemenin "Krank Mili Ayarlayıcısı" ile ilgili olduğunu söyledi. Daha önce yaptıran oldu mu bu güncellemeyi, ilk defa duyuyorum. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun yakında kavrama elinde gezersin eren

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Acaba hangi modelleri kapsıyor.

Bizim devir saati nin düzensiz artmasıyla ilgisi olabilir mi ki???

Geçmiş olsun yakında kavrama elinde gezersin eren :)

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Bmw yi ödünç almak için bahanem olur fena mı? :)

Acaba hangi modelleri kapsıyor.

Bizim devir saati nin düzensiz artmasıyla ilgisi olabilir mi ki???
Bilemiyorum ki Hocam, düzensiz artma derken kaç devire kadar çıkıyor mesela? 

O olay bende de var bazen devir saati artıyor sonra düşüyor benimki de 3. yıla girdi
Bugün yaptırdım bakımı ve güncellemeyi, ilk farkettiğim 2. Vitese 4km hızda atıyodu eskiden şimdi 7-8 km hızda atıyor. Gaza tepki süresi daha geç olmuş gibi geldi sanki, daha bi yavaşlamış. Bakalım biraz daha kullanalım iyice incelerim. 

Ek olarak, 17 aylık yağ değişip sıfır yağ koyulunca arabanın daha sessiz ve sarsıntısız çalışmasını beklerken rolanti de titreme hissettim net şekilde. Bikaç gün içinde geçmezse servise giderim geri. 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun hocam. Daha önce kavrama değişimi olmuşmuydu sizin araçta? Sanırım 20 küsür binde araç videodan okuyabildiğim kadarı ile.  Birde bu güncelleme genel bir güncelleme mi acaba?

Geçmiş olsun hocam. Daha önce kavrama değişimi olmuşmuydu sizin araçta? Sanırım 20 küsür binde araç videodan okuyabildiğim kadarı ile.  Birde bu güncelleme genel bir güncelleme mi acaba?
Sağolun Hocam. Daha önce değişim olmadı. Araç 3 senelik 22500 civarı şuan km si. Genel mi değil mi bilmiyorum. 

Sorunun güncellemeden sonra çıkması tesadüf mü, yoksa güncellemeden kaynaklı mı olduğunu da bilmiyorum. Yarın sabah gideceğim servise erkenden. 

@fcsrn hocam geçmiş olsun  umarım hızlı sorunsuz şekilde yapılır 

Hocam gittiğinizde size zahmet öğrenebilirmisiniz. Genel bir güncelleme mi gelmiş 1.4 motorlara?

Üzüldüm ama şaşırmadım Eren, her ne kadar “dsg işini çözdük” deseler de kronik sorun devam ediyor. Umarım sesin kaynağı dsg değildir.

Geri
Üst Alt