Golf 7.5 BCM Kodlama Problemi (Işık Sensörü)

İsim
Ünal
Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda comfortline golf aracım için yağmur/far sensörü montajını forumdaki paylaşımların yardımıyla gerçekleştirdim. Biraz zahmetli olsa da en nihayetinde problemsiz tamamlandı. Gelgelelim VCDS 17.8 ile aracın BCM modülüne girip kodları göremediğim için ışık sensörünü kodlayamadım. Adaptation menüsüne girip tüm ayarları yaptım, ışıkla ilgili her şeyi denedim. Lakin ışık sensörünü tanıtıcı herhangi bir şey mevcut olmadığı içn oradan da aktifleştiremedim.

VCDS'in 17.10 beta sürümüyle de denedim, orada da erişemedim. Şimdi asıl sorum şu: VCDS dışıda ODIS vb. bir programı olan, ya da daha önce kablosuyla makyajlı golf bcm ünitesinde long coding yapmış birileri var mıdır? varsa yardımlarını rica edebilir miyim?

Teşekkürler.

Bu konuyu ben de merak etmekteyim, bir 7,5 comfort kullanıcısı olarak.

Merhaba arkadaşlar,

Yakın zamanda comfortline golf aracım için yağmur/far sensörü montajını forumdaki paylaşımların yardımıyla gerçekleştirdim. Biraz zahmetli olsa da en nihayetinde problemsiz tamamlandı. Gelgelelim VCDS 17.8 ile aracın BCM modülüne girip kodları göremediğim için ışık sensörünü kodlayamadım. Adaptation menüsüne girip tüm ayarları yaptım, ışıkla ilgili her şeyi denedim. Lakin ışık sensörünü tanıtıcı herhangi bir şey mevcut olmadığı içn oradan da aktifleştiremedim.

VCDS'in 17.10 beta sürümüyle de denedim, orada da erişemedim. Şimdi asıl sorum şu: VCDS dışıda ODIS vb. bir programı olan, ya da daha önce kablosuyla makyajlı golf bcm ünitesinde long coding yapmış birileri var mıdır? varsa yardımlarını rica edebilir miyim?

Teşekkürler.
Peki kodlama yapmdığınız halde sensörleri nasıl kullanıyorsunuz yani neler çalışıyor ya da çalışmıyor?.Şimdiden teşekkür ederim.

internette dolaşırken sahibinden com'da montaj dahil 600tl ye far ve yağmur sensörü takan bir kişi buldum.makyajlı kasaya takılabildiğini söyledi.

600 çok hocam. Bulunduğunuz sehiri söyleyin yönlendireyim sizi.

Sent from my iPhone using [mention=2]yusuf[/mention] Hocam istanbulda olanlar için bilgi verebilirseniz çok sevinirim, ben de bunu bekleyenlerden biriyim [emoji4] aklımda ilk sırada ender var şuan kararan dikiz aynası ile birlikte, indirim yaparlarsa diye düşünüyordum.
hocam bana gelebilirsin. Odis ile denerim. Eğer menüye girebilirsem montaj yaparım

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam buyurun Edirne 'de misafir edelim ,bir yaprak çiğer yiyelim :) Ara sıra akraba ziyaretleri için Ispartakule'ye geliyorum .İnşallah uygun zamanları denk getirirsek bu sensör işini sizin yardımınızla halledebiliriz.

Ciğer sevmeyen biri olarak o yaprak ciğeri 1.5 porsiyon söyledim gömdüm vallaha.  :('

Geri
Üst Alt