Golf aracın akü bitmesine yakın nasıl anlaşılır

tudor

Yeni Üye
Arkadaşlar benim aracım 2010 model golf 6 tsi dsg. Aracı aldığım günden beri akü değiştirmedim. Şimdilik bir sorun yok. Ama heran bitebilir diye korkuyorum. Acaba bitmesine yakın nasıl anlayabiliriz? Yol bilgisayarı uyarı veriyor mu?

Moderatör tarafında düzenlendi:
hocam internetten golf 6 için akü durumuna bakma yönergelerini araştırın, ben 7 kullanıcısıyım başıma geldiğinde çok geç olmuştu takviyeye gerek duymuştuk, fakat bitmeye yakın araba sıcakken bile geç marş almaya başlamasından anlarsınız diye düşünüyorum, en garantisi bir akücüye gidip şarj durumunu ölçtürmeniz, iyi günler.

Sent from my Lenovo K53a48 using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Arkadaşlar benim aracım 2010 model golf 6 tsi dsg. Aracı aldığım günden beri akü değiştirmedim. Şimdilik bir sorun yok. Ama heran bitebilir diye korkuyorum. Acaba bitmesine yakın nasıl anlayabiliriz? Yol bilgisayarı uyarı veriyor mu?
Merhabalar,

Aynı durumdayız sanırım. Benim aracım da 2012 model Golf 6 tdi dsg (haziran 2011 üretim). Geçen sene serviste ölçtürmüştüm bir şey yok sadece kışın belki zorlanabilir demişlerdi. Şu an bitme emaresi yok ama malum kış soğukları başlayacak birde araç DSG korkutuyor.

Acaba VW'nin hızlı servisi falan var mıdır? Gelip değişimi yapacak? Bu arada servisi arayıp fiyatları sormuştum. Hafızamda kaldığı kadarıyla üzerindeki akü markası değişimi ile beraber 700 birde ekonomi aküsü varmış o da aynı marka dedi ama ekonomi versiyonu imiş ona da 500 gibi demişti Bunların yaklaşık 100 lirası işçilik bu arada.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Sizin akü bayağı dayanmış ama. Devamlı uzun yol mu gidiyorsunuz? Araç sık sık çalışıyor mu?

Benim araç 2009 Ekim trafiğe çıkışlı yani 8 yaşını doldurdu. Yaklaşık 47 binde diyelim. Aracı çalıştırırken gecikme yok normal çalışıyor. Akücü ye gidip ölçtürsem diye düşündüm ama önce buradan araştırayım dedim. Akünün üzerinde ufak bir cam var altında renkler çıkıyor sanırım. Oradan anlaşılır mı acaba? Dün bakım yaptırırken sordum bu aküler bakımsız akü bitince değiştiriyorsun ama ne zaman biter belli olmaz diyor. Korkuttu beni iyice. Gece vakti karda kışta yolda kalınca ne yapar insan. Sıkıntı yani. O yüzden bir akücüye götürsem diye düşünmeye başladım.

Araç içerisinde ki akü doluluk oranı yanıltıyor geçtiğimiz hafta bu yüzden yolda kaldım ve sonuç olarak yeni bir akü aldım,güvendiğin bir elektirikciye gidip aracın akü değerlerini ölçtür 

Geri
Üst Alt