Modifiye Tavsiyeleriniz

G

Guest

Arkadaşlar merhaba aracım görsellerde fark edileceği üzere gri renk 2016 model golf allstar  1.4 TSI 122 hp. 2017 trafik çıkışlı aracı aldığım günden beri egzoz uçlarını krom yapmaktan başka bir şey yapmadım. Aracımın U LED farlarının sadece dışarıdakilerin yanması hoşuma gitmiyor. Ayrıca çift u led farlar çok hoşuma gidiyor. Özellikle U LEd takımının altında ki turuncu kayar led modülü çok hoşuma gidiyor. Aracımın arkası biraz yüksek geliyor bana sizce pıstırmalı mıyım? ya da difüzor aldığımda arkası daha alçak gözükür mü? Spoiler almayı düşünüyorum ama sakin bir spoiler istiyorum çok ateşli olmasın :)  Yağmur sensörü ve far sensörü taktırmalı mııym? Genel olarak aracımla ilgili tavsiyelerinize açığım

IMG_6222.JPG

IMG_6221.JPG

IMG_6220.JPG

Egzoz sisteminde değişiklik yapmak isterseniz arkaya çift çıkış sağlı sollu GTI egzoz ve difüzör. Bir miktar konfor düşüşüne razı olursanız 35 mm spor yay bunun dışında belki spoiler düşünebilirsiniz. Bence orjinal olmayan çift u ledli farları aracınıza takana kadar(orjinalinin  7.000 tl civarında fiyatı var diye biliyorum yanlışım varsa düzeltin) önce bunları yapın.

Spoiler ,Yay , Ön lip , Difüzör ...........şeklinde yavaş ama içinize sinerek yapmanızı tavsiye ederim.

Değerli @saidcarry Hocam 

Öncelikle golf tutkunu dostlar arasına hoş geldiniz. 

Orijinal spor süspansiyonu tercih edebilirsiniz.

Aşırı basık görüntü güzel görünebilir ama  her bir çukur ve kasiste altını surtecek mi diye yüreğiniz sıkışacak. Orijinal olan 10 mm  hem yol tutuşu güçlendirirken hem de ideal basıklık sağlayacaktır. Aracınızın ağırlığına göre kodu uygun yay almanız konusunda da sizi uyarmaliyim. Eğer yetmez derseniz 35 mm olabilir.

Egzoz işi 3 yaşında gireceğiniz Muayenede sorun olabilir. Tavsiye etmem.

Çift U Ledli farlar konusuna gelince; orijinalden şaşmayın derim. Replika olanlar derhal anlaşılıyor ve orijinali kadar şık durmuyor. sizdeki farların malzemelerini kullanmak kaydıyla 7 ila 9  bine mâl olacaktır. 

Abartılı gorünmeyen Spolier denince forumda değerli bir dostumuza ait spoilerlar aklıma geldi fiyat 280 liraydı en son.

Makyajlı led stoplar mutlaka olmalı, elinizde de led olduğu için maliyeti fazla olmayacaktır.

Far-yağmur sensörü bence halledilmesi gereken bir eksiklik ki forumda konusu var, çözümü basit.

R-line tamponlar düşünülebilir.  

Aracınız all-star olduğu için bence kullanıcıda en çok etki yaratan değişiklik koltuklar önemli, çıkma koltukları bulabilirseniz onlara geçmek daha güzel bir deneyim kazandıracaktır. Her ne kadar aracın güzel görünmesi önemliyse de o dışarıdakilere görünecek olan taraf, kullanıcısının keyfini artıracak olan ise iç mekan değişiklikleridir. Öncelik olarak daha iyi koltuklar, far sensörü montajı, geri görüş kamerası montajı, yalıtım ögeleri gözetilirse keyifli olacaktır.

Makyajlı led stoplar mutlaka olmalı, elinizde de led olduğu için maliyeti fazla olmayacaktır.

Far-yağmur sensörü bence halledilmesi gereken bir eksiklik ki forumda konusu var, çözümü basit.

R-line tamponlar düşünülebilir.  

Aracınız all-star olduğu için bence kullanıcıda en çok etki yaratan değişiklik koltuklar önemli, çıkma koltukları bulabilirseniz onlara geçmek daha güzel bir deneyim kazandıracaktır. Her ne kadar aracın güzel görünmesi önemliyse de o dışarıdakilere görünecek olan taraf, kullanıcısının keyfini artıracak olan ise iç mekan değişiklikleridir. Öncelik olarak daha iyi koltuklar, far sensörü montajı, geri görüş kamerası montajı, yalıtım ögeleri gözetilirse keyifli olacaktır.
makyajlı led stoplar yeni golflerin stop farları mıdır? koltuklar için tavsiyen için de çok teşekkür ederim haklısın ne kadar dışarıdan bakanlar bilmese de İstanbul'da rahatsız koltukta araba kullanmak kötü oluyor. 

makyajlı led stoplar yeni golflerin stop farları mıdır? koltuklar için tavsiyen için de çok teşekkür ederim haklısın ne kadar dışarıdan bakanlar bilmese de İstanbul'da rahatsız koltukta araba kullanmak kötü oluyor. 
Evet hocam dinamik sinyalli olan led farlar, sinyal verdiğimde bazen aynadan bakıyorum insanlar stoplara odaklanıyor, görünüşte ciddi fark yaratıyor.

@saidcarry Said hocam, daha tecrübeli arkadaşlarımız sorduğunuz sorunun cevabını vermişler sağolsunlar. Ben sorunuzun cevabından ziyade nacizane bir öneride bulunmak isterim; eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa ( ki tarafınızdan garanti koşullarını delecek bir davranışta bulunmadıysanız ediyordur) ben bu modifiye işlemleri için "garanti sürenizin dolmasını bekleyin" derim. Keza arabanızda meydana gelebilecek en ufak bir sıkıntıyı, neredeyse aracınıza yapıştırdığınız stickerdan kaynaklandığını söyleyebilecek kadar acımasız ve düşüncesiz servis elemanlarıyla ve atıfta bulundukları garanti birimiyle karşı karşıyasınız. Kaldı ki siz yay, bodykit vb. eklentilerden bahsediyorsunuz. Farzedelim burçlara yağlama yada değişme işlemi yapılacak en basitinden. Garanti biriminin cevabı şu olacak:

- Orjinal yaylarınız, orjinal ebattaki jantlarınız olmadığı için garanti kapsamı dışında tutulacak aracınız. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Biz aracınızı kaldırıp fotoğraflarını çekip merkeze gönderiyoruz. Bu fotoğraflarda yay ve jantların öngörülen ebatlarda olmadığı, modifikasyona uğradığı görüleceği için lehinize bir sonuç alınamayacaktır. 

Bilmiyorum böyle bir hakları var mıdır? @silvershadow Murat hocam daha iyi bilir işin hukuki boyutunu, lakin birçoğumuzun yaşadığı tamamen bu yönde malesef.

[mention=4442]saidcarry[/mention] Said hocam, daha tecrübeli arkadaşlarımız sorduğunuz sorunun cevabını vermişler sağolsunlar. Ben sorunuzun cevabından ziyade nacizane bir öneride bulunmak isterim; eğer aracınızın garantisi devam ediyorsa ( ki tarafınızdan garanti koşullarını delecek bir davranışta bulunmadıysanız ediyordur) ben bu modifiye işlemleri için "garanti sürenizin dolmasını bekleyin" derim. Keza arabanızda meydana gelebilecek en ufak bir sıkıntıyı, neredeyse aracınıza yapıştırdığınız stickerdan kaynaklandığını söyleyebilecek kadar acımasız ve düşüncesiz servis elemanlarıyla ve atıfta bulundukları garanti birimiyle karşı karşıyasınız. Kaldı ki siz yay, bodykit vb. eklentilerden bahsediyorsunuz. Farzedelim burçlara yağlama yada değişme işlemi yapılacak en basitinden. Garanti biriminin cevabı şu olacak:
- Orjinal yaylarınız, orjinal ebattaki jantlarınız olmadığı için garanti kapsamı dışında tutulacak aracınız. Sorun bundan kaynaklanıyor olabilir. Biz aracınızı kaldırıp fotoğraflarını çekip merkeze gönderiyoruz. Bu fotoğraflarda yay ve jantların öngörülen ebatlarda olmadığı, modifikasyona uğradığı görüleceği için lehinize bir sonuç alınamayacaktır. 
Bilmiyorum böyle bir hakları var mıdır? [mention=3]silvershadow[/mention] Murat hocam daha iyi bilir işin hukuki boyutunu, lakin birçoğumuzun yaşadığı tamamen bu yönde malesef.

Ben de sizin gibi düşünüyorum. Servis garanti konusunda sorun çıkarmak için uğraşacaktır. Yorumunuz için teşekkürler

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Bilmiyorum böyle bir hakları var mıdır? @silvershadow
Değerli Hocam 

Aracın kılavuz kitapçığında açık ve net olarak fabrikasyon olarak veya yetkili servisler tarafından takılmayan ve orijinal ekipman olarak tanınmayan aksesuar dahil  tüm  yedek parçaların aracın garanti kapsamı dışında kalmasına neden olabileceği yazmakta.

Kâğıt üstündeki bu yasal uyarı aracın  bir yaralama veya daha ciddi sonuçlara yol açabilecek kazalar sonrasında şirketin sorumluluğu bu standart dışı modifikasyonu yaptıran veya standart dışı ekipmanı/aksesuarı kullananı tek sorumlu olarak yasayla başbaşa bırakır. Kaza raporlarinda bilirkişilerin ve yetkili servisin raporunu dikkate alarak kasko ve trafik sigortasının can ve mal kaybı sonucu oluşan tüm zararı/sorumluluğu kullanıcıya rücu eder. Yani sigorta şirketleri can ve mal tazminatı olarak beş kuruş geriye ödemez. Yaralama ve daha ciddi sonuçları bulunan kazalarda ise Kamu davası olarak açılir trafik kazalarında bariz kusur kullanıcının olmasa bile tıpkı alkollü araç kullanan kişiye yapılan muamele gibi "taksirli suçlar" kapsamından çıkartılarak "teamülden suçlar "kapsamına alınır. Bunun sonucunda da ceza misliyle ve indirimsiz uygulanabilir.

Herkesi Allah korusun ...

ama insanoğlu da tedbirden sonra tevekküle başvursun

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt