Dışarıda bakım ve filtre yağ temin edilebilecek güvenilir e-ticaret siteleri

Abormen

Üye
İsim
Ahmet
Arkadaşlarım merhaba golfüm 26 bin km de ve 2. servis vakti geldi (hatta 15 gün geçti) araç manuel olduğu halde garanti yi +2 yıl uzatmıştım bundan dolayı servise gitmem gerekiyor. Dün sorduğumda hava-yağ-polen filtresi yağ değişimi +benzin filtreside değişecek sanırım 700 lira fiyat verdiler. 

Şimdide acaba dışarıdamı yaptırsam diyorum garanti uzatımından da iade alsam diye düşünüyorum veya bu bakımıda serviste yaptırıp en azından garanti uzatımını iptal etsem bile iyiniyet garantisi devam eder diye düşünüyorum. 

Bakımı dışarıda yaptırsam bu orjinal sarf malzemelerini hangi siteden almamı önerirsiniz veya önermezsiniz.

yorumlarınızı bekliyorum.

Facebook ta da yazmıştım buradan diğer arkadaşlar içinde yazayım.

Yağ Filtresi - Hava Filtresi ve Polen Filtresini yetkili servisten yedek parça olarak satın alın. (Toplam 150 tl civarı)

Yağ (Motul 8100 X-clean+ 5W30 ya da Castrol 5w30 LongLife ) VW504/507 uyumlu - yine 150 tl civarında

İşçilik 50 TL.

Herşey dahil 350 TL civarına gelir. Manuel aracım olsaydı böyle yapardım.

Facebook ta da yazmıştım buradan diğer arkadaşlar içinde yazayım.

Yağ Filtresi - Hava Filtresi ve Polen Filtresini yetkili servisten yedek parça olarak satın alın. (Toplam 150 tl civarı)

Yağ (Motul 8100 X-clean+ 5W30 ya da Castrol 5w30 LongLife ) VW504/507 uyumlu - yine 150 tl civarında

İşçilik 50 TL.

Herşey dahil 350 TL civarına gelir. Manuel aracım olsaydı böyle yapardım.
Filtrelerin bu fiyata geldiğine eminmisiniz hocam ?

birde motulu neden önerdiniz castrol dışında yağ kullanacak olsam mobil 1 den şaşmam şahsen 

Arkadaşlarım merhaba golfüm 26 bin km de ve 2. servis vakti geldi (hatta 15 gün geçti) araç manuel olduğu halde garanti yi +2 yıl uzatmıştım bundan dolayı servise gitmem gerekiyor. Dün sorduğumda hava-yağ-polen filtresi yağ değişimi +benzin filtreside değişecek sanırım 700 lira fiyat verdiler. 

Şimdide acaba dışarıdamı yaptırsam diyorum garanti uzatımından da iade alsam diye düşünüyorum veya bu bakımıda serviste yaptırıp en azından garanti uzatımını iptal etsem bile iyiniyet garantisi devam eder diye düşünüyorum. 

Bakımı dışarıda yaptırsam bu orjinal sarf malzemelerini hangi siteden almamı önerirsiniz veya önermezsiniz.

yorumlarınızı bekliyorum.
Ben yerinizde olsam ek garantiyi iptal eder bakımı da güvenilir bir yerde orijinal filtreler ile yaptırırım. Önümüzdeki iki yıl içinde edeceğiniz kar ile de aracın olur da bozulan bir aksamı olursa onun maliyetini karşılarsınız. Herhangi bir arıza olmazsa yanınıza kar kalır :)

yağ olarak markalar arasında ne kadar fark vardır bilemem ama yağ değişimini 10bin km’ye çekerseniz motor için çok daha iyi olur bence. 

Şöyle bir yol izlemeye karar verdim, gerekirse iyiniyet garantisinden faydalanmak için bakımı serviste yaptırıp garanti uzatımını iptal edip parayı geri alacağım.

birde motulu neden önerdiniz castrol dışında yağ kullanacak olsam mobil 1 den şaşmam şahsen 
Önceden serviste Castrol kullandıysaız ve yağ eksiltme derdiniz yoksa/minimumsa yağ marka modelini değiştirmeden yola devam etmeniz daha iyi olur.

Ancak Castrol yerine yağ kullanacak olsam Motul kullanırım, X8100 oldukça iyi yağdır.

yağ filtresi 27,55

hava filtresi 66,33

polen filtresi 68,13

01.08.2017 yetkili servis fiyatları 1.2 TSI için.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt