Aracımda Meydana Gelen Hasarda Hangi Yolu İzlemeliyim?

azengin

Üye
İsim
Arda
Arkadaşlar merhaba, iyi akşamlar. Otoparkta aracıma sürtülmesi sonucu çeşitli yerlerinde hasar meydana geldi.

1-Sanayide cebimden yaptırırsam 500 lira civarında tutacak. 

2-Kaskomun anlaşmalı olduğu RS Servise yaptırırsam ön tamponu mini onarım kapsamına alacaklar, kalanı için de 1000-1500 arası bir tramer kaydı çıkacağını söylediler.

3-Doğuş Oto da benzer şekilde işlem uygulayacağını çamurluğa çekme-boyama yapılacağını, tamponların komple boyanacağını söyledi. 2000-3000 civarı tramer çıkacağını söylediler. 

Karşı taraf işlemlerin sigorta üzerinden yürütülmesini istediğini söyledi dolayısıyla 1. seçeneği seçersem masrafı benim karşılamam gerekecek. Sizin bu durumda öneriniz ne olur? İlk seçenekte kayıtsız hasarın alıcıyı şüphelendireceğinden endişeleniyorum, diğer seçeneklerde de tramer kaydı oluşacak, tabii diğer seçeneklerde değer kaybını tazmin etme olasılığı da var (Bu arada RS bu durumda kendi avukatıyla hizmet veriyor ve masrafları üstleniyor). Aracın satışı durumunda hangisi daha avantajlı olur? 

20171102_164048.jpg

EyOyX8.jpg

Inked20171106_103538_LI.jpg

ByOLmg.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben olsam sanayide iyi ustam varsa sanayide yaptırırdım.Böyle hasarlar için hasarsızlığı bozdurmaya gerek yok diye düşüyorum.Ayrıca hasarların fotoğrafları elinizde var satarken sorun yaşamazsınız diye düşünüyorum.Tamponları ve çamurluğu lokal boyatın aracınız beyaz lokal boya rahatlıkla tutacaktır.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

%100 karşı taraf kusurluysa gider serviste yaptırırım birde değer kaybıda davası açarım.ordan bi miktar para gelir. Kazanın fotoğrafları var nasılsa  satarken alıcıya gösterirsiniz. Gidiptr sanayide 500lira para vermeye gerek yok. (Şahsi fikrim)

%100 karşı taraf kusurluysa gider serviste yaptırırım birde değer kaybıda davası açarım.ordan bi miktar para gelir. Kazanın fotoğrafları var nasılsa  satarken alıcıya gösterirsiniz. Gidiptr sanayide 500lira para vermeye gerek yok. (Şahsi fikrim)
%100 karşı taraf kusurluysa zaten karşı tarafın sigortasından yaptırırım ve değer kaybı davası açarım.Ama karşı taraf %100 kusurlu değilse sanayide yaptırırım.Hem kaskonun hasarsızlık indirimi 1 basamak düşmez hem de tramer kaydı çıkmaz.Zaten o 500 tl yi basamak düştüğü için kasko şirketine ödersiniz.

HTC Desire 820 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hocam öncelikle Geçmiş olsun. Aracınızı iyice bir yıkayıp temizleyin çok kötü gözüken kısmın çoğu görünmeyecektir bence. Sonrasında PAsta cila yapmanızı tavsiye ederim. Boya kalkması çamurluklarda yoksa çokda dert edilecek bir durumunuz yoktur. Tampon kısmı işin en kolay kısmı RS de yeni hale getirmeleri çok kolay olacaktır. Bu söylediklerimi bir uygulayın  sonrasında resim ile birlikte kıyaslayın.  Şayet o zaman da boyanması gereken çamurluk vs varsa o zaman  Karşı taraftan ilk olarak maddi olarak anlaşma yoluna gidin tekradan deneyin şansınızı. Her iki Taraf içinde Sigorta işlemi pek karlı olmasa da buna mecbur bırakılırsanız ve hiçbirinden sonuç alamazsanız Sigortadan işlem başlatırsınız. hatta değer kaybı için de tazminat davası açın. Tekrardan Geçmiş olsun.

aracınıza bir şey olmamış ki öylece kalsa bile bir müddet sonra alışırsınız.ha yok ben kafaya takarım diyorsanız plastik aksam boyasanızda olur rötuş yaparsanızda olur ama bu hasar için boya tramer,kasko,sigorta vs hiç gerek yok diye düşünüyorum.

hocam seninle aynı kanıdayım :'(

Geri
Üst Alt