Seramik Kaplama

YusufP

Üye
İsim
Yusuf
Merhabalar arkadaşlar. Seramik kaplama konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Ben yaptırdım bayide. Yalnız aracı köpük ve fırçayla yıkamamam gerektiğini sadece şampuan kullanmam gerektiğini söylediler. Seramik yaptırıp köpük kullanan var mı? İşin garibi hangi oto yıkamacı verdiğim şampuan ve süngerle arabayı yıkayacak? Yardımcı olursanız sevinirim!

Merhabalar arkadaşlar. Seramik kaplama konusunda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi? Ben yaptırdım bayide. Yalnız aracı köpük ve fırçayla yıkamamam gerektiğini sadece şampuan kullanmam gerektiğini söylediler. Seramik yaptırıp köpük kullanan var mı? İşin garibi hangi oto yıkamacı verdiğim şampuan ve süngerle arabayı yıkayacak? Yardımcı olursanız sevinirim!

Değerli Hocam 

Hayırlı olsun aracınız 

Alttaki konu ve konu içerisindeki mesajları okuyarak bilgi edinebilirsiniz

Teşekkür ederim hocam da işte hayırlı olacak da böyle içimize ukdeler bırakıyorlar. Önce yağlayıp ballayıp anlatıyorlar sonra o yapılmayacak bu yapılmayacak diyorlar. Valla bilemedim iyi mi ettik kötü mü bu kaplamayı yaptırarak. 

Teşekkür ederim hocam da işte hayırlı olacak da böyle içimize ukdeler bırakıyorlar. Önce yağlayıp ballayıp anlatıyorlar sonra o yapılmayacak bu yapılmayacak diyorlar. Valla bilemedim iyi mi ettik kötü mü bu kaplamayı yaptırarak. 
Asla ama asla olup bitmiş olan işe olumsuz yorum yapmam.

Eğer olumsuz bir yorumum olacaksa sessiz kalmayı tercih ederim.

Alınan alınmış, yapılan yapılmıştır.  Ilk 3 gün kesinlikle şu değdirmeyin. 

Gerçek bir boya korumaysa kuş pisliği, reçine veya zift gibi sorun olacak lekeler basit bir yikamayla akıp gidecek.

Kesinlikle doğru bir iş yaptınız...

Hocam teşekkür ederim. Valla güneydoğu şartlarında aracıma yapışan çamur kalıntılarını görünce içim el vermedi ve böyle bir karar almaya itti beni. Aslında dediğiniz gibi bazı şeyleri de yaşayıp görelim. En azından gözleyip merak eden arkadaşlara da bir faydamız dokunabilir. Zaten görüntü itibariyle ateş ediyordu şimdi taramalı tüfekle ateş ediyor araç  :'(

Hocam teşekkür ederim. Valla güneydoğu şartlarında aracıma yapışan çamur kalıntılarını görünce içim el vermedi ve böyle bir karar almaya itti beni. Aslında dediğiniz gibi bazı şeyleri de yaşayıp görelim. En azından gözleyip merak eden arkadaşlara da bir faydamız dokunabilir. Zaten görüntü itibariyle ateş ediyordu şimdi taramalı tüfekle ateş ediyor araç  :'(
Burda önemli olan husus yıkamacılarda kullanılan köpüğün ucuz ve kostik içeren ürünleri kullanırlar., köstik seramik kaplamanın en büyük düşmanı bu sebebten köpük kullanmayın demişlerdir., pH nötr ve pH 7 (natural) şampuanlar kullanmanız bunun önüne geçecektir., Normalde kaliteli köpükler var ancak yıkamacılar bunu kullanmazlar., müsait yeriniz varsa uygun fiyatlı 400-500liralık bir basınçlı yıkama makinası alıp kendiniz yıkamanız yapılan seramik kaplamanın 4-5 sene dayanmasını sağlar

Aracıniz hayirli olsun.Yaptırdığınız seramik kaplamanın dayanimini bilebilmek icin marka ve uygulama prosedurunu bilmek gerekir.Yani onlar size bir suru sey soylemislerdir ama bakalım onlar bu isi dogru yaptilarmı.Eger bi seramik kaplama uygulamsinin 5 sene ve uzerinde dayanabilmesi icin oncelikle yuzeyin kusursuz hazirlanmasi lazim. Ilk olarak demir tozu temizligi kil uygulaması ve cok iyi cizik giderme islemi yapilip yuzey kalintilarindan arindirildiktan sonra marka olarak kendini kanıtlamis gyeon, gtechniq, modesta, dr beasly, hikari gibi urunlerle uygulama yapilmasi gerekir. Ancak bu sekilde yapilip sonrasinda duzgun bakilirsa vadettikleri omurlere yakin koruma saglar.Ayrıca sunuda bilmek gerekir firmalarin bol kepceden salladiklari koruma omurlerini yakalamak icin cam fanusta saklamaniz gerek.Siz vadedilen sureyi yari yariya silin.Yani 5 sene demilerse iyi bakarsaniz 3 - 3,5 sene bakamazsanız 2-2,5 sene dayanır.

Seramik kaplamanız hayırlı olsun güle güle kullanın.

Benim aklıma yatmayan olaylardan biri bu seramik kaplama. kaplattıktan sonra kaplamanın bozulmaması için yapılanları Seramik kaplama yapmadanda uygualsak zaten araç fabrikadan çıktığı ilk parlaklığını korur diye düşünüyorum. Birde kaplamanın doğru yapılıp yapılmadığı sorusu var ki insanı iyice kararsız bırakıyor.

Bu olayı biraz kadınların kozmetik ürünlerine benzetiyorum gençleştirici formül deyip tonla para verilen 5 ml tüpteki kremler gibi :)  

ne tesadüfdür ki dün de ben diğer aracımı seramik uygulaması için yetkili servise bıraktım.araç 2014 model cla.2-3 gün sürer dediler o km olmadığı için...bayide uygulanan sonuçlar gerçekten başarılıydı.3m kullanıyolarmış.sonuçları kullandıkça paylaşırım.

Geri
Üst Alt