golf 7 6.5 composition media retrofit

forjust1day

Katılımcı Üye

İsim
Tuna
Aracımı teslim aldığım günden bu zamana kadar aklımda olan bir projeydi, katlanır ayna ve led stop yapacaktım ancak 6.5 ekrana geçmek daha ağır bastı. Tabi bu retrofit projesinin bazı zorlukları ve zaman ihtiyacı var, bu sisteme geçtiğinizde Bluetooth sistemi ilk olarak çalışmıyor ne yazık ki , aracımızda 5” ekran olduğu için odis ile Bluetooth donanımını serbest bırakamadık, bunun içinde benim aracımda kullandığım 3Q0035824B kodlu uniteye sahip bir araç bulup bendeki uniteyi o arabada kodlamak gerekli

Montaj fotolarını paylaşayım 

ilk olarak aracımdaki media sistemi söküldü

zJMGZg.jpg

GyDZ7v.jpg

Ünitenin takilacagı yer torpido ici uyumsuz olduğu icin servisten yenisini tedarik ediyoruz

rJ10zB.jpg

Daha sonra bizdeki media sistemi kablo tesisatı uyumsuz olması sebebiyle 6.5 composition media tesisati ekleniyor , kesme biçme yok sokete takılıyor ve ardından ekran ve unite montaji

rJ10bB.jpg

7yDBGm.jpg

Bu şekildeyken ürün bileşen koruma kaldırılıyor ve daha sonra torpido ici montaji ve ekran sabitlenip toplanıyor 

RODgjj.jpg

pGn5OL.jpg

GyDZl6.jpg

zJMGb6.jpg

Vites önündeki göz usb soketi değişiyor appconnect destekli usb takılıyor 

V3DzYy.jpg

OyDrPQ.jpg

Durum bu şimdi projeyi tamamlayabilmem için aynı üniteye sahip bir araca ihtiyacim var yardim edecek golf tutkunu dostuma minnettar olucam

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın montajı nerede yaptırdınız ? Parça ve montaj fiyatı nedir paylaşabilir misiniz bir sakıncası yoksa.

Hocam hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın montajı nerede yaptırdınız ? Parça ve montaj fiyatı nedir paylaşabilir misiniz bir sakıncası yoksa.
Teşekkür ederim, parça fiyatı hakkında net birşey diyemem çünkü piyasada bulunan çoğu cihaz 819A yada B kodlu bunlarda geri görüş ve appconnect desteği yok benim aldığım unite 2016 2.ceyrekte üretilen araçlarda bulunan media cihazi 

ekran ve ünite 1500 tl

kablo tesisatı 400 tl

appconnect destekli usb 150 tl

torpido içi 467 tl

montaj işçilik ve kodlama 500 tl

Benim de yapmak istediğim bir uygulama(ydı). Baya zor bir işlemmiş, suan kesin olarak vazgeçmiş durumdayım :)  sizi tebrik ediyorum süper birşey yapmışsınız. Bluetooth da çalışırsa tadından yenmez.

Benim de yapmak istediğim bir uygulama(ydı). Baya zor bir işlemmiş, suan kesin olarak vazgeçmiş durumdayım :)  sizi tebrik ediyorum süper birşey yapmışsınız. Bluetooth da çalışırsa tadından yenmez.
Hocam zor olan birşey yok inanın ki en zor kısmı hayir sever bir dost bulup Bluetooth kodlamasını yapmak gerisi cok basit yeterki parçaları toplayın 10 gün falan oldu sanırım sürekli araba arıyorum sarı sitede ki satılık araba sahiplerine bile mesaj attım ordan 1 tane hayirsever kendi aradi telefonla yardimci olurum seve seve dedi ama onunda cihaz 824A çıktı @erkan163

Çevremde 824b olan birini bulduğum an size bildireceğim.

Valla hocam çok memnun olurum İstanbul’da olması önemli, 5-10 dakikalik bir kodlama işimiz var çünkü 

Bu arada şunuda eklemek istiyorum bu iyiliği yapacak arkadaşın benzin masrafı vs ne gerekiyorsa karşılayacağım , ayrica birlikte yemekte yeriz :)

Güzel bir çalışma olmuş. Umarım son hamleyi de gerçekleştirir  Mutlu sona ulaırsınız.

Herkese selamlar

dün onur kardeşim apo ustaya geldi kodlama için fakat ünitesindeki yazılım farkından dolayı kodlamayi yapamadık, unite parca no ve donanim ayni ancak yazılım sürümü farklı çıktı, 

daha fazla uğraşmamak adına Discovery pro mib2 cihaza geçtim. 

6.5 ekrana geçecekler için tavsiyem 824A kodlu unite almaları bu şekilde olursa işlemi rahatlıkla yapabilirler. 

Discovery pro için ayrica konu açarım, 

yardimlari için onur kardeşime çok teşekkür ederim allah ondan razı olsun @OnurD7

Geri
Üst Alt