Boya Koruma Dayanma Süresi Nedir?

bulundugum ilde ziebartta yaptırdıgım diamond glass işlemi 2 saat sürmüştü bahsetmiştim. işlemden sonra yıkadıktan sonra suların boncuk boncuk olması sadece 6 ay sürdü. bu da kandırıldığımın bir kanıtı mıdır ?
suların boncuk boncuk olmaması mı gerekiyor boya koruma varsa...

@magic

Kıymetli Üstadım;

Boya korumadan sonra boncuk boncuk olur üzerine su dökülürse.

Dostumuz altı ayın sonunda boya korumanın özelliğini yitirdiğini de buradan anlamış. Su döküldüğünde boncuk boncuk olmayınca.

4e59cc06c9b29f43b875bde42af36d56.jpg

bulundugum ilde ziebartta yaptırdıgım diamond glass işlemi 2 saat sürmüştü bahsetmiştim. işlemden sonra yıkadıktan sonra suların boncuk boncuk olması sadece 6 ay sürdü. bu da kandırıldığımın bir kanıtı mıdır ?
yok hocam. ben de aynı uygulamayı yaptırdım temmuzda. son aya kadar kaputta tavanda falan sular yumurta sarısı gibi dururdu. son yıkamadan sonra dağılmaya başladılar. hemen hemen bu kadar ömrü var sanırım

Değerli Hocam, 

Ortalama 20 yıkama normal bir boya korumanın ömrünü tamamlanmasına yeterlidir.

Buna elbette ceramic pro 9H ve onun ayarında olanlar hariçtir. 
2 saatte bitirdiler ya hocam işlemi , benim kafam takık o noktaya. wax sürüp gönderdiler mi düşünmeden edemiyorum.

2 saatte bitirdiler ya hocam işlemi , benim kafam takık o noktaya. wax sürüp gönderdiler mi düşünmeden edemiyorum.
Soru işareti oluştu bende de?

Ustalardan bi yorum alalım...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Değerli Hocam;

Kaç kişi çalıştılar ?

Ne malzeme kullandılar?

Polisaj makinesi kullandılar mı?

ne renkte, ne boyda ve kaç adet cila pedi kullandılar?

Bunlar çok önemli. Siz bir gezin gelin dedilerse yüksek olasılık wax'tır veya pasta-cila dır uygulama yapılan.

Sadece 1 saat detaylı yıkaması, kurulaması sürüyor 2 kişi.

Boya korumaya hazırlık plastik ve lastik aksamın maskelenmesi 1 saat.

Boya öncesi çizik ve hare giderme  2-3 saat sürer.

Sonrası boya koruma.. en az 2-3 saat de bu sürer

Değerli Hocam;

Kaç kişi çalıştılar ?

Ne malzeme kullandılar?

Polisaj makinesi kullandılar mı?

ne renkte, ne boyda ve kaç adet cila pedi kullandılar?

Bunlar çok önemli. Siz bir gezin gelin dedilerse yüksek olasılık wax'tır veya pasta-cila dır uygulama yapılan.

Sadece 1 saat detaylı yıkaması, kurulaması sürüyor 2 kişi.

Boya korumaya hazırlık plastik ve lastik aksamın maskelenmesi 1 saat.

Boya öncesi çizik ve hare giderme  2-3 saat sürer.

Sonrası boya koruma.. en az 2-3 saat de bu sürer
hocam 2 kişi çalıştı , yıkandı kurulandı . sıfır araç olduğu için çizik hare kontrolü yapıldı ama kusursuz olduğu için işlem yapılmadı.

herhangi bir maskeleme yapılmadı , işlem başından sonuna kadar orada bekledim. kuruttuktan sonra işleme başladılar direk.

polisaj kullanıldı ama malzeme ve pedler hakkında bilgim yok .

arabayı yıkadıktan sonra plastik çekpasla arabaya daldılar zaten suları almak için , 15 dk adamla aracı çizer çizmez muhabbeti yaptık. sanayi muhabbetine bagladılar sonra, 20 yıldır yapıyorum hiç çizdiğini görmedim tarzında.

cam filmi de yaptırdım , kapı döşemelerimde halen su izleri var . nasıl geçireceğimi bilmiyorum.

diyarbakır ziebartta paramla rezil oldum anlayacağınız.

Moderatör tarafında düzenlendi:
@Rust Geçmiş olsun hocam. Bu vakitten sonra elden birşey gelmez. Ama ilk yaptıkları zaman olsa ziebart'ın genel merkeze bir şikayetle tüm sorunlarınız çözülürdü. Sağlık olsun.

@Rust Geçmiş olsun hocam. Bu vakitten sonra elden birşey gelmez. Ama ilk yaptıkları zaman olsa ziebart'ın genel merkeze bir şikayetle tüm sorunlarınız çözülürdü. Sağlık olsun.
işte o zaman golftutkusu sitesi ile tam aydınlanamamıştım :)  kuruluş günlerimize denk geliyordu.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Burada bahsedilen boya koruma ve bir çok koruma vs. arabayı aldığımız serviste yapılan ile aynı mı ? Yoksa arada sadece fiyat farkı mı var ? :)   İkinci bir sorum boyu korumasının ömrünün bittiğini nasıl anlarım ? Bittiğinde yaptırmalımı yaptırmamalımı ? Yani bu konuyu okuduktan sonra kararsız kaldım. Ne tavsiye edersiniz ? Bir arkadaşımda diyor ki boya koruma olunca güneş yanığı oluyor araçta demişti. Öyle bir şey varsa yaz gelene kadar arabayı 20-30 defa yıkayarak boya korumanın ömrünü bitireyim.

Detailing forumlarında fusso coat 12 months wax ı çok övüyorlar...
İsmi de zaten 12 ay wax. Uzun süre dayandığını belirtiyorlar...
Sipariş verdim, deneyip göreceğim...

Geri
Üst Alt