Marş almadı

41HU367

Üye
İsim
YLDRM41
Arkadaşlar selamlar bugün öğleden sonra aracımı çalıştırırken yaklaşık 15-20 saniye marş almadı sonra çalıştı fakat devir neredeyse sıfıra yakın silkeler gibi yaptı daha sonra normale döndü bikaç kere stop edip çalıştırdım problemsiz çalıştı gidişindede sıkıntı yaşamadım benzini vardı arabanın yani benzinden olduğunu sanmıyorum sabah normal çalıştı 8 saat sonra iş çıkışında bu durumla karşılaştım

Konu hakkında bilgisi ve fikri olan arkadaşlardan yardım rica ediyorum

Aracım 2016 model ilk sahibiyim 23k de benzinide aynı yerden alıyorum

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Arkadaşlar selamlar bugün öğleden sonra aracımı çalıştırırken yaklaşık 15-20 saniye marş almadı sonra çalıştı fakat devir neredeyse sıfıra yakın silkeler gibi yaptı daha sonra normale döndü bikaç kere stop edip çalıştırdım problemsiz çalıştı gidişindede sıkıntı yaşamadım benzini vardı arabanın yani benzinden olduğunu sanmıyorum sabah normal çalıştı 8 saat sonra iş çıkışında bu durumla karşılaştım

Merhaba arkadaşım yaşadığın sorunun birebir aynısını bende yaşadım. Hatta burada senin gibi başlık açmıştım. Servise götürdüğümde olağandışı bir durum görmediler. Park etmeden önce aracın lastiklerini kaldırıma vurdun mu ya da kaldırıma çıkarak park ettin mi.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Kaldırıma park ettim ama o zaman problem olmadı işe gittim normal düz bi yere park ettim iş çıkışı çalıştıtdığımda yaptı bunu daha evvelden de park etmiştim ama hiç böyle bi durumla karşılaşmamıştım

Kaldırıma park ettim ama o zaman problem olmadı işe gittim normal düz bi yere park ettim iş çıkışı çalıştıtdığımda yaptı bunu daha evvelden de park etmiştim ama hiç böyle bi durumla karşılaşmamıştım

hocam bende de ara ara bu problemi yaşıyordum bir çok kez servise gittim bir sonuç alamadım sonra buradan bir dost katkı maddesi almamı ve bu şekilde kullanım gerçekleştirmemi söyledi evet ilk bir kaç gün çok iyi geldi hatta aracım yağ gibi gitmeye başladı fakat daha sonra aynı durum geri geldi. Dün yine aynısı oldu kontağı kapatıp biraz bekledi,sonrasında yeniden çalıştırmak için kontağı açtığımda bütün arıza ışıkları yandı ve araç fren dahil olmak üzere kendini kapadı anladım akü de sıkıntı var,arkadaşın audi 'snden destek aldım bir süre aracı çalıştırdıktan sonra akü durumuna baktım ve %93 göstermesine rağmen,elektrikci aracın ölüçümün de 6volt olduğunu ve acilen akü değişimi olmasını söyledi hatta bana yaşamış olduğum o eski sorunla alakalı bir bilgide verdi,kendisinde de aynı aractan olduğunu bu marş almama sorunun akü kaynaklı olduğunu , akü değişimi yaptıktan sonra bu hatanın düzeldiğini söyledi.

Cevaplarınız için teşekkürler
Benim aracım daha 1.5senelik ve aküyü etkileyebilecek herhangi bi davranışım olmadı aksine çokda dikkat ederim araç hergün kullanılmasa bile ayda 1000km yol yapıyor yani akünün gitmesi hiç aklıma gelmedi ekrandan kontröl yaptığımda akü durumu ... gösteriyor herhangi bi rakam yazmıyor.araçın garantisi devam ediyor fakat kesin bi arızadan emin olmadan sağını solunu da elletmek istmiyorum arabanın

Cevaplarınız için teşekkürler
Benim aracım daha 1.5senelik ve aküyü etkileyebilecek herhangi bi davranışım olmadı aksine çokda dikkat ederim araç hergün kullanılmasa bile ayda 1000km yol yapıyor yani akünün gitmesi hiç aklıma gelmedi ekrandan kontröl yaptığımda akü durumu ... gösteriyor herhangi bi rakam yazmıyor.araçın garantisi devam ediyor fakat kesin bi arızadan emin olmadan sağını solunu da elletmek istmiyorum arabanın

hocam en temiz sen servise git  :'(

Arkadaşlar arac üzerinden 1hafta geçmsine rağmen bir daha sorun çıkarmadı 3 gün kullanmadım havalarda çok soğuk olmasına rağmen sorunsuz çalıştı sanırım benzinden yaptı diye düşünüyorum

aynı problem benimde başıma geldi sonra akü bitti :D  akü değiştirdim sorun bitti :D aküyü bir gösterin kontrol edin hocam benım gibi yolda kalmayın

Araç 1.5 sene oldu alalı akü bu kadar çabuk biter mi

Yıldırım hocam., Akü 1.5 sene bitmez hocam eğer ki araç çalışmadan radyo, park lambaları vs. uzun süre açık bırakma gibi bir alışkanlığınız yok ise 1.5 senede akü bitmez.! Sizin sorununuz yakıttan kaynaklı olabilir/olmayadablir., Aracınızın kaputunu açıp akü kılıfının kapağını açın akünüzde yuvarlak bir mercek gibi göz e benzer akü durum göstergesi olucak., Sabah erken saatte motor soğuk iken o gözün içine bakıp o an hangi renk kontrol edin., renk sarı ise akü ömrünü tamamlamış bitmek üzere anlamına gelir., renk siyah ise akü iyi durumunda anlamına gelir.,

Eğer ki baktığınızda renk siyah ise bundan sonra yapacağınız şey; havaların da artık soğumasıyla beraber araç akşamdan ertesi gün sabahına kadar 1 gün  kullanılmadan yatsın., sabah erken saatte aracı çalıştırmayı deneyin eğer ki bahsettiğiniz sorunu tekrardan yaparsa., Servise veya aküden anlayan bir elektrikçiye gidip ölçüm cihazı ile akünün değerlerini ölçsünler., Endişelenmeyin aracınız halaa garanti kapsamında eğer ki sorun akü de ise akü garantiden değiştirilir :)

Ancak ilk önce havanın soğuk olduğu bir gün araç sabaha kadar yatsın sabah erken saatte bir aracı çalıştırmayı deneyip aynı sorunu yapıyor mu kontrol edin (tabi bunu yapmadan önce de sabah dediğim şekilde akünün durum göstergesini kontrol edin..)

Akü durum göstergesini özellikle sabah hava soğuk ve araç en az 7-8 saat yatmışken kontrol edin! Akü arızası yüzünden akü değiştiren bi arkadaş hatırlıyorum eğer sorun akü de ise zaten değişir sıkıntı olmaz en dandik marka akü de bile 1.5 sene de hiç bişey olmaz..!

Gelişmeleri bize haber verin yardımcı oluruz

Örnek akü resmi;

imageproxy.php.jpg

Moderatör tarafında düzenlendi:

Aracımı her zaman dikkat ederek kullandım radyonun veya ışıkların açık kalması gibi bi durum olmadı sadece follow me aktif oda 5 saniye yakıoyor ışıkları
Aracı çalıştırdım herhangi bi sorun yok aküde siyah renkte yani sağlam gözüküyor

Geri
Üst Alt