Akü Değişimi Hakkında

armando

Katılımcı Üye

İsim
armand
İyi akşamlar arkadaşlar,iş çıkışında marş için kontağı çevirdiğimde çalışmadı ve bir kaç denemeden sonra fren kas katı kesilip arac da çalışmadı,sonrada otoparkta ki başka bir aracın akü şarz kablosuyla biraz çalıştrdıktan sonra arabam çalıştı,hemen bir elektirikceye gidip ölçüm yaptırdım ve voltaj %7 olduğunu ve acilen akü değişimi yapmam gerektiğini ve elinde aynı model akü olduğunu ve fiyatın 550₺ Olduğunu söyledi ve servisten aldığım fiyatın yarı fiyatı,aracımda ki akü varta Agm’dir.konu ile alakalı yardımlarınızı beklerim .iyi akşamlar ?

Moderatör tarafında düzenlendi:
Aracınızda start stop olduğu için yine agm özellikli aküleri tercih etmeniz gerekiyor. Son bir yılda fiyatlar çok değişmediyse 400-450 civarına Bosch varta mutlu veya inci markalarından birini tercih edebilirsiniz, aralarında belirgin bir kalite farkı olacağını sanmıyorum.

şimdi tekrar baktım fiyatlara, eğer elektrikçi arkadaş varta 70ah agm akü için 550 lira fiyat veriyorsa iyi görünüyor, piyasada 650 civarı.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Serviste 800₺ civarinda bir fiyat verdi,başka bir elektirikci de dışardan almayın aracın beynini yakarsınız diyince kararsız kaldım :000049-medium: ü

Hiç zannetmiyorum ama yine de denemiş bir arkadaş yorum yaparsa daha sağlıklı olacaktır. 

Aracınızda start stop olduğu için yine agm özellikli aküleri tercih etmeniz gerekiyor. Son bir yılda fiyatlar çok değişmediyse 400-450 civarına Bosch varta mutlu veya inci markalarından birini tercih edebilirsiniz, aralarında belirgin bir kalite farkı olacağını sanmıyorum.

şimdi tekrar baktım fiyatlara, eğer elektrikçi arkadaş varta 70ah agm akü için 550 lira fiyat veriyorsa iyi görünüyor, piyasada 650 civarı.

Hiç zannetmiyorum ama yine de denemiş bir arkadaş yorum yaparsa daha sağlıklı olacaktır. 
Kesinlikle haklısın hocam ?

Merhabalar hocam,

yakın zamanda aküm bitti ve Michelin bayisinden Mutlu akü aldım 12V 63Ah EFB modeli, şu an aküm %90 gösteriyor sorun yok. Aküyü takarken araç çalışır durumda iki 2 dk da takılıyor ve kodlama gerekmedi böyle olunca. 290 TL ye aldım.

mutlu akü 12v 63ah

Merhabalar hocam,

yakın zamanda aküm bitti ve Michelin bayisinden Mutlu akü aldım 12V 63Ah EFB modeli, şu an aküm %90 gösteriyor sorun yok. Aküyü takarken araç çalışır durumda iki 2 dk da takılıyor ve kodlama gerekmedi böyle olunca. 290 TL ye aldım.

mutlu akü 12v 63ah
can hocam teşekkür ederim ama varta dan sipariş geçtim eve senin söylediğin rakamın üzerinde fakat kimseye birşey olmaz bana olucak korkusundan üzerinde bulunan aküden almak zorunda kaldım .

Geri
Üst Alt