Sonradan takılan stop far muayeneden geçer mi

İsim
Tufan
Merhabalar arkadaşlar

Arkadaşım kafamı karıştırdı.

Aracım 2015 comfortlıne led stop taktırdım Muayene olacağı zaman, tüv senin aracın donanımında stoplar led değil kardeşim git orijinali tak gel der mi? Bu tip durum başına gelen var mı ?

Aynısı u led far içinde sorsam durum nasıl olur

Bilgilendirme tüm form arkadaşlarımıza referans olur umarım

Cevaplar için şimdiden teşekkürler

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam stoplar normal şekilde çalışıyorsa ( kodlamayla sinyallerin farklı yanması, iç stopların fren lambası olarak yanması gibi bir kodlama yapılmadıysa ) geçer.

Ancak ön farlar için Xenon farlarla ilgili TuvTurk sitesinden de bakılabileceği üzere far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı bulundurulmalıdır. Comfortline donanıma far yükseklik ayarı takılabildiği gibi bu işlemi yaptırmak epey maliyetli olduğundan yaptırılmayacağını varsayıyorum keza far yıkama sistemi de aynı şekildedir ve uygulanabilirliği yoktur. O yüzden replika ya da orjinal far değişimi yapacak olursanız muayeneye gitmeden eski farlarınıza dönüp sonrasında yeni farlarınızı takmanız gerekir. 

TuvTürk ilgili yazı 

11.png

Hocam stoplar normal şekilde çalışıyorsa ( kodlamayla sinyallerin farklı yanması, iç stopların fren lambası olarak yanması gibi bir kodlama yapılmadıysa ) geçer.
Hocam iç stopların fren lambası gibi yanmasının nasıl bir sakıncası var?

Orjinal şekilde yanmadığı için diyebiliriz hocam ayrıca ben zamanında açtırmıştım ancak başka bir golfte gördüğüm üzere 3. stop a dikkat etmezseniz fren yapmıyor algısı yaratabiliyor o yüzden ton olarak farklı olması bana göre gerekli geldi ve bu gördüğüm lüzum üzerine kapattırdım.

Ancak ön farlar için Xenon farlarla ilgili TuvTurk sitesinden de bakılabileceği üzere far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı bulundurulmalıdır. Comfortline donanıma far yükseklik ayarı takılabildiği gibi bu işlemi yaptırmak epey maliyetli olduğundan yaptırılmayacağını varsayıyorum keza far yıkama sistemi de aynı şekildedir ve uygulanabilirliği yoktur. O yüzden replika ya da orjinal far değişimi yapacak olursanız muayeneye gitmeden eski farlarınıza dönüp sonrasında yeni farlarınızı takmanız gerekir. 

TuvTürk ilgili yazı 
/monthly_2017_10/11.png.8447b6d82a8c16b799834f522e924b07.png

Üstadım değerli bilgi emeğin zaman ayırdığın için teşekkür ederim durum anlaşıldı

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Hocam iç stopların fren lambası gibi yanmasının nasıl bir sakıncası var?
Frene bastığınızda uzaktan gelen sürücü iç stoplar ile dış stoplar arasındaki "ışık şiddeti" farkını kestiremiyebilir ve o aracın farlarının fren yapmamış gibi görür..! Bu sebebten iki stop arasında ton ve ışık şiddeti farkı olmalıdır ki uzaktaki sürücü dalgın olsa bile bunu fark edebilsin.!! Daha geçen "gündüz vakti" Highline bir Golf önümde seyrediyordu frene bastı tüm Led ler aynı anda hepsi yandı aracın sahibi daha iyi fark edilsin diye bunu yapıyor ama arkadaki araç bunu gündüz vakti arka stopları yakmış gibi hisseder! Bu gibi şeyler basit gibi görünse de önemli bir konudur., Trafikte

Aynı şekilde sisli hava yokken arka sis lambasını yakıyorlar., arka sis farı yoğun bir kırmızı ışık yaydığından fren lambasının ışık şiddetini gölgeler.! bunu yapan kişi arkadan gelen sürücü kendisini daha iyi fark etsin diye yapıyor ama fren yapıldığı esnada arka sis lambasının yaydığı yoğun ışık fren lamsının bile fark edilmesini zorlaştırır., Alman herşeyi düşünen hataya mahal vermiyen bir mühendislik zekası ile kafası çalışır ancak biz Türkler cin olmadan adam çarpmayı çok severiz..

Geri
Üst Alt