newspeed dedi:
Ve işte istenen resimler  s=s19 @Yunus Emre @maniax @silvershadow @yusuf

v8anpO.jpg

1DpMg1.jpg
Değerli HOcam;

Gerçekten haklıymışsınız..

Karakteri değişiyor aracın..

@newspeed

hocam güzel olmuş demek isterdim ama  8D

gerçekleri hepimiz biliyoruz

Merhaba sevgili dostlar,

Yahu acaba bende mi bir tuhaflık var ama kış lastikleri için taktırdığım 16" Dover jantlar gittikçe daha çok hoşuma gidiyor. 17" Dijon jantlardan soğursam diye korkmaya başladım! Benim gibi düşünen var mı? ;)

Bir de İstanbul trafiğinde ne zaman bakımlı bir Golf görsem, ki çoğu öyle, böyle bir muhabbet duyuyorum belki de forumdan bir dosttur diye. Bu forum bir başka yaw! :)

Golf With Me dedi:
Merhaba sevgili dostlar,

Yahu acaba bende mi bir tuhaflık var ama kış lastikleri için taktırdığım 16" Dover jantlar gittikçe daha çok hoşuma gidiyor. 17" Dijon jantlardan soğursam diye korkmaya başladım! Benim gibi düşünen var mı? ;)

Bir de İstanbul trafiğinde ne zaman bakımlı bir Golf görsem, ki çoğu öyle, böyle bir muhabbet duyuyorum belki de forumdan bir dosttur diye. Bu forum bir başka yaw! :)
hocam iki jantı konfor yönünden karşılaştırabilir misiniz, çok fark var mı sizce?

@magic Evet Hocam bence var. Eğer kış lastiklerinin verdiği bir his değilse 16 jantlar kasis ve çukurlarda kesinlikle daha yumuşak 17 jantlara göre. Yüksek hızlara çıkmadığım için henüz yol tutuşla ilgili bir dezavantajdan bahsetmem imkansız.  ;) :)

@Golf With Me

hmm yav şu dover'ları sevemedim gitti, yoksa 17 inçle falan işim olmayacak da, işte çok değiştiriyor aracın görüntüsünü...

@magic Bende bir tuhaflık olmalı Hocam, sevdim bu Dover jantları ben. Özellikle uzaktan aracı daha bir bütün halinde gösteriyor gibi. 17 ve 18 jantlar bakışları çok üzerinde topluyor, ondan belki de... :mad:

Bu Dover jantları bana veren arkadaş 18 jantlarını yeni taktırmış halde sağolsun bunları bana teslim etmeye geldi. :) Dolayısıyla 16'dan 18'e geçişin verdiği astronomik konfor farkının tüm şaşkınlık ve tereddütlerini gördüm yüzünde.  :)

Galiba asıl değişiklik orada yaşanıyor. ;)

Golf With Me dedi:
@magic Evet Hocam bence var. Eğer kış lastiklerinin verdiği bir his değilse 16 jantlar kasis ve çukurlarda kesinlikle daha yumuşak 17 jantlara göre. Yüksek hızlara çıkmadığım için henüz yol tutuşla ilgili bir dezavantajdan bahsetmem imkansız.  ;) :)
Kesinlikle ayni fikirdeyim.  16" kesinlikle fersah fersah daha rahat 17 lige göre.

arkadaşlar aşağıdaki resimdeki jantlar nasıl. 215x55x16 2012-2015 model passat comfortline orjinal jantı. midline plus aracımda yazlık olarak kullanacağım. 15 '' orjinal jantları şu an kışlık lastikler takılı şekilde kullanıyorum.

2300_6ce43c302dd67a3a2a1dba819c6cda5b3e7c4a1c.jpg

2302_83171dc507f0e56116e0f47e841e1ec148db3d2d.jpg

ft19 dedi:
arkadaşlar aşağıdaki resimdeki jantlar nasıl. 215x55x16 2012-2015 model passat comfortline orjinal jantı. midline plus aracımda yazlık olarak kullanacağım. 15 '' orjinal jantları şu an kışlık lastikler takılı şekilde kullanıyorum.
Hocam bizdeki jantın 16' olanı kendileri. Ben Lyon jantı çok beğeniyorum. Tek eksiğimiz 15' olmamız :)

@yusuf

malum siteden sipariş verdim. pirelli p7 cinturato 215x55x16 lastikleriyle beraber takım olarak kapıda ödemeli, kargo dahil 1050tl ye anlaştık. başka bir satıcı aynısına takım olarak 1500tl istiyordu.

16 '' dover ları pek beğenmiyorum. bunlar benim çok hoşuma gitti.

Moderatör tarafında düzenlendi:
ft19 dedi:
@yusuf

malum siteden sipariş verdim. pirelli p7 cinturato 215x55x16 lastikleriyle beraber takım olarak kapıda ödemeli, kargo dahil 1050tl ye anlaştık. başka bir satıcı aynısına takım olarak 1500tl istiyordu.

16 '' dover ları pek beğenmiyorum. bunlar benim çok hoşuma gitti.
Hayırlı olsun hocam. Foto bekliyorum sabırsızlıkla ;)

@yusuf

hocam bahara taktıracağım. henüz gelmedi, kargoda. gelince yinede sizin için aracın yanına koyup çekerim. bikaç passat üzerinde gördüm jantlar güzel duruyor. aldığım jantlar passatdan çıkmış, sahibi 18'' jant lastik taktırmış.

yusuf dedi:
Hocam bizdeki jantın 16' olanı kendileri. Ben Lyon jantı çok beğeniyorum. Tek eksiğimiz 15' olmamız :)
benim gelecek aracımın jantı dover :( keşke middlien jantı gibi olsaydı gerçekten çok güzel bir jant.

Geri
Üst Alt