Cam Filmi Yeniden Yasaklandı

Bu filmleri bir sökme yöntemi varmı acaba.yoksa etiket gibi bir uç yakalayıp falçatayla çek sökülsün tarzımı.

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Geçen aylarda ön camımdaki filmi polis durdurup söktürdü.Camda yapışkanı temizlemek 2günümü aldı.Jilet ve sabunlu su ile çıkarabilirsiniz.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Peki araç muaneye gittiginde hafif kusurmu ağır kusurlumu oluyor araç yani muaneden geciyormu.

Şimdi bu durumda cam filminin yasaklanması hususuna ilişkin olarak ne yapıyoruz ://

Cam filmini gidip çıkarttırıyo muyuz yoksa polis görünce simil simil kaçıyo muyuz ? (otobanda ters yönde sol banket tarafından gazlıyomuyuz mesela :S) 

App plaka olsun (mühürlü / mühürsüz), Yıllardır park ettiğim yerde park cezası yemek olsun, park yapılabilir levhası altında otopark ücreti yazılması olsun ceza yemeye alıştım.
Ceza yiyene kadar filmlerimi sökmeyeceğim. ( Ceza kesmek için yapmayacakları dalavere yok bunların )

Yasak olmadığı dönemde cam filmi yaptırmış olup elinizde tarihin yazdığı fatura var ise söktürmenize gerek yoktur. Ceza yediğiniz taktirde dava açarak iptal ettirebilirsiniz. Kanunlar geriye etkili yürümezler.
valla benim faturam var arabayı alırken hediye etmişlerdi bir güzelde faturalandırdılar garantisi vs var

şimdi bana ceza yazarlarsa iptal ettirebilirmiyim yani

valla benim faturam var arabayı alırken hediye etmişlerdi bir güzelde faturalandırdılar garantisi vs var

Kazanılmış bir hakkınız yok ki ...

Ayrıca mezkur düzenleme, ülkenin içinde bulunduğu  güvenilik koşulları nedeniyle uygulamaya geçirilecek :)  Karşı tarafın son derece geçerli bir nedeni var yani... Halihazırda herhangi bir itiraz gerekçesi söz konusu değil... (Bilahare, düzenlemenin altında başka nedenlerin yatmasından hareketle itiraz noktaları geliştirilebilir, ne var ki süregiden hukuki düzende bunu kime anlatabilirsiniz tartışılır, kaldı ki konumuz da bu deil :D

“Yasaların geriye yürümezliği ilkesi” uyarınca yasalar, kamu yararı ve kamu düzeninin gerektirdiği, kazanılmış hakların korunması, mali haklarda iyileştirme gibi kimi ayrıksı durumlar dışında ilke olarak yürürlük tarihlerinden sonraki olay, işlem ve eylemlere uygulanmak üzere çıkarılırlar.

Aracıma Mayıs ayında yaptırdım bende cam filmlerini iyice saçmaladılar şaka gibi bu ne ya yap sök dalga geçer gibi kendi makam araçlarındada var söksünler ozaman onlarda içinde kimin olduğu belli olsun

bayan sürücü olarak flimli kullanmaya devam edeceğim ?

benim önler 1 arkalar 2. eğer polis çevirirse fabrika çıkışı böyle demeyi düşünüyorum çakarlar mı acaba :)

Maalesef Hocam

Sizin yaptırdığınız zaman da bugün gibi yasaktı. Dolayısıyla herhangi kazanılmış bir hak mevcut değildir.

Valla yapacagim birsey yok kullanmaya devam edecegim cok zipirlik yapip goze batmazsam pekde birsey olmaz umarim (zaten zipirlik yapacak yasi gectikte ) cekingem su babamda kullaniyor bazen ona denk gelirse facebook gruptada yazmistim onler 1 numara arkalar 2 +allstar in karartilmis camlari zaten cokta koyu degil iceri gunduzde gorunuyor

Ceza kesin olarak 206 tl mi 427 tl mi? Farklı kaynaklarda farlı ceza miktarları yazıyor.

Dün akçam her zamanki çevirme noktasından geçtim ve gene her zamanki gibi sağa çektirdiler. Çevirme noktasına yaklaşırken araç içindeki ışıkları aktif de ettiğim için araç içi rahat görünüyor. Bu güne kadar kimse film mi var diye sormadı. (önler 2 arkalar 1, gündüz içerisi görünüyor)
Fırtına öncesi sessizlik ...

Geri
Üst Alt