Araç durduktan sonra fan sesi

moonson

Üye
İsim
Cihan Hoca
Sevgili Golfdaşlar,

Dün akşam evden en fazla 1-2 km gidip bir mandıra önünde durdum. Kontağı kapatıp alışveriş yapacağım diye indim o da NE?

Etrafta daha önceden alışık olmadığım bir SES!!! VUUUUUU!! Allah allah dedim heralde önde park etmiş olan başka bir araçtan geliyor diye düşündüm. Konduramadım tabi GOLF'e..Sonra yaklaşınca baktım ses kaputtan geliyor. Araca bindim. Tekrar çalıştırıp stop ettim ama ses durmadı. Hadi hayırlısı deyip alışveriş sonrası eve geri döndüm. Yaklaşık 1-1,5 saat sonra park sorunu için aracın yerini değiştirmem gerekti. Birkaç metre aracı ileri aldım stop ettim Ancak yine aynı ses VUUUUUUUU...Valla korktum.Son saniyeleri videoya çekmek geldi aklıma. Bir saat sonra yine golfümü çalıştırdım ancak bu sefer yolda sürekli bir VUUUUUUU!!! Aracın içine girdi ses. Kızım bile bu ne uğultusu diye sordu. Sanki pancar motoru.

Bugün servise gittim.Tabi randevu aldık. Test yapılacak. Bir müddet kullanılacak. 1-1,5 saat duracak tekrar çalıştırılacak falan... Bakalım.

Acaba aramızda bu şekilde bir problemle karşılaşan oldu mu hiç???   

Ekli dosyayı görüntüle IMG_1836.MOV

Ekli dosyayı görüntüle IMG_1835.MOV

Sevgili Golfdaşlar,

Dün akşam evden en fazla 1-2 km gidip bir mandıra önünde durdum. Kontağı kapatıp alışveriş yapacağım diye indim o da NE?

Etrafta daha önceden alışık olmadığım bir SES!!! VUUUUUU!! Allah allah dedim heralde önde park etmiş olan başka bir araçtan geliyor diye düşündüm. Konduramadım tabi GOLF'e..Sonra yaklaşınca baktım ses kaputtan geliyor. Araca bindim. Tekrar çalıştırıp stop ettim ama ses durmadı. Hadi hayırlısı deyip alışveriş sonrası eve geri döndüm. Yaklaşık 1-1,5 saat sonra park sorunu için aracın yerini değiştirmem gerekti. Birkaç metre aracı ileri aldım stop ettim Ancak yine aynı ses VUUUUUUUU...Valla korktum.Son saniyeleri videoya çekmek geldi aklıma. Bir saat sonra yine golfümü çalıştırdım ancak bu sefer yolda sürekli bir VUUUUUUU!!! Aracın içine girdi ses. Kızım bile bu ne uğultusu diye sordu. Sanki pancar motoru.

Bugün servise gittim.Tabi randevu aldık. Test yapılacak. Bir müddet kullanılacak. 1-1,5 saat duracak tekrar çalıştırılacak falan... Bakalım.

Acaba aramızda bu şekilde bir problemle karşılaşan oldu mu hiç???   

Ekli dosyayı görüntüle 13393

Ekli dosyayı görüntüle 13392
Araç dizel mi?

Daha bu akşam yaşadım yaklaşık 6 km gittikten sonra aynısı kontağı kapattım 2dk civarı hep fan çalıştı bende aracı çalıştırdım çalıştırınca durdu yaklaşık 2-3dk çalışık şekilde bekledim fan çalışmayınca kapattım kontağı bidaha tekrar ederse bende göstermeyi düşünüyorum

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Daha bu akşam yaşadım yaklaşık 6 km gittikten sonra aynısı kontağı kapattım 2dk civarı hep fan çalıştı bende aracı çalıştırdım çalıştırınca durdu yaklaşık 2-3dk çalışık şekilde bekledim fan çalışmayınca kapattım kontağı bidaha tekrar ederse bende göstermeyi düşünüyorum

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk
Aynen.. Aracı kapattıktan sonra birkaç dakika devam ediyor.

Dizel olsa dpf derdim ama tsı da ilginç. 
Bugün görüştüğüm servis personeli bilmediğim birkaç terim kullanarak bu durumun birkaç sebebinin olabileceğini, ancak kendilerinin teşhis etmesi için aynı durumu tecrübe etmeleri gerektiğini söyledi. 

Ancak böyle bir durum dün çok can sıkıcıydı. :(

Dizel ise sorun yok araç DPF temizliği "rejenerasyon" yapıyor.. ama siz aracı stop ettiğiniz için işlem yarım kalıyor.! 
Bu durumda ne yapmam gerekiyor hocam,aracım dizel

Bu durumda ne yapmam gerekiyor hocam,aracım dizel
merhaba hocam Dizel Araçlar için DPF aktiv olma durumudur. ( dizel partikül Filtresi)  kullanım kılavuzunda detayları olmakla birlikte ; kısaca 3-5 km yolu biraz tatlı sret 3-5 vites arası kullanmak yeterli olur. Dejenerasyon yakımını hızlandırmak adına. 

Geri
Üst Alt