2017 Yeni Polo Fiyatları Belli Oldu

Almanya'da Yeni Seat Ibıza 1.0 Motor boş paket olan Reference bir araç 14.240 Euro (61.270 TL) , Türkiye'de ise bu araç 57.000 TL

Almanya'da Yeni Polo 1.0 Motor Trendline bir araç 13.975 Euro (60.130 TL) , Türkiye'de ise Yeni Polo 64.900 TL 

Aynı motor, aynı üretici. Doğuş Otomotiv işini biliyor :)  

:) Sabah 1.6 TDI Comfortline modelinin fiyatı 89.000 küsür idi. 

Aynı platform benzer malzeme kalitesi 7-8 bin tl uygun fiyat ile İbiza makul seçenek oluyor. 

87'ye egea mj

88'e kia ceed crdi

91'e pulsar dci varken 

85'e polo tdi almak..!  :-

Benzinlide durum daha komiktir eminim astra clasic vardı 1.6  64k'ya hatırladığım...(güncel)

106 bin liraya fiesta vardı haramidere bayide, tam karşısında 111'e yeni i30 cam tavan vs. vs..

57'ye 0 accent varken aynı bayinin opel mağazasında 56'ya 0 astra sedan vardı. (6 ay önce)

Uzatmayım liste uzar gider..

Araştırıp almakta fayda var.

Fiyatlarla abisi Golf e özenmiş :)  

LAkin bu fiyat skalasında tercih edilebilecek araç çok... Kendine güveniyor olsa gerek. Bakalım satış adetleri neyi gösterecek.

87'ye egea mj

88'e kia ceed crdi

91'e pulsar dci varken 

85'e polo tdi almak..!  :-

Benzinlide durum daha komiktir eminim astra clasic vardı 1.6  64k'ya hatırladığım...(güncel)

106 bin liraya fiesta vardı haramidere bayide, tam karşısında 111'e yeni i30 cam tavan vs. vs..

57'ye 0 accent varken aynı bayinin opel mağazasında 56'ya 0 astra sedan vardı. (6 ay önce)

Uzatmayım liste uzar gider..

Araştırıp almakta fayda var.
Bence en mantıklısı Kia Ceed hocam hb alacaklar için. Ağzına kadar donanım ve çok şık iç dış tasarımı var. 

Dizel manuel comfortline fiyatına şu anda titanium yeni fiesta alıp üzerine kamera, otomatik park, anahtarsız giriş vs olan x paket ve çift sunroof içeren sunroof paketi ekletilebiliyor. 2-3 fazla olsun denilse bang&olufsen ses sistemi de ekleniyor. Üzücü olan tarafı bir de fiesta’da daha sessiz çalışan 1.5 tdci motor var. 

Doğuş fiyatlarken rekabetçi olmak amacı gütmemiş belli ki, zira rakibin neredeyse şımartan donanımlar sunma iddiasında sen daha pahalıya bomboş araç veriyorsun. Focus-golf kıyasında focus’un şansı bile yok, ancak iş b segmentine gelince fiesta sınıfında çok fazla satan ve iyi bir rakip, görüyorum ki fiesta çok gelişirken, Polo hacmen genişlemek dışında tercih sebebi kılacak büyük bir gelişme yaşamamış, hele ki arka frenlerin kampana olması gibi bir durum da varken. Reklamlarda yer alan donanımlarıyla Polo tercih edilir, ancak distribütör sayesinde polo’nun makul tarafı kalmıyor.

Arkadaşlar olaya farklı bir bakış açısı ile bakmak istiyorum;

Almanya da asgari ücret : 1.498,00 EUR /ay (Tem 2017)

Türkiye de asgari ücret : 442,89 EUR /ay (Tem 2017)

Almanya'da Yeni Polo 1.0 Motor Trendline bir araç 13.975 Euro, bu aracı bir Alman 13,975/1498=9,3 ay ~ 10 ayda sahip oluyor değil mi ?? (yemeden içmeden) peki canım ülkemde nasıl.

13,975 / 442,89 = 31,5 ay ~ 32 ay ...... hah şimdi oturup ağlayalım. durum bu derece vahimdir.

saygılarımla

1.0 tsi manuel akar diyordum 75000 tl yi gorunce yuzum asildi. 1.5 sene once 1.4 highline golf almistim 70 kusure..iyiki cabuk davranim almisiz yoksa c sinifi arac alamazdim.  Bu arada su cam tavanin fiyatini 3000 lerden 1.8 e nasil dusurduler ya. 

1.0 tsi manuel akar diyordum 75000 tl yi gorunce yuzum asildi. 1.5 sene once 1.4 highline golf almistim 70 kusure..iyiki cabuk davranim almisiz yoksa c sinifi arac alamazdim.  Bu arada su cam tavanin fiyatini 3000 lerden 1.8 e nasil dusurduler ya. 
O fiyat vergisiz fiyat hocam.

Almanya'da Yeni Seat Ibıza 1.0 Motor boş paket olan Reference bir araç 14.240 Euro (61.270 TL) , Türkiye'de ise bu araç 57.000 TL

Almanya'da Yeni Polo 1.0 Motor Trendline bir araç 13.975 Euro (60.130 TL) , Türkiye'de ise Yeni Polo 64.900 TL 

Aynı motor, aynı üretici. Doğuş Otomotiv işini biliyor :)  
Almanya da boş ibiza boş Polo dan nasıl pahalı ki? İncelemedim hiç ama o durumda mantıksız değil mi? Belki onun boşu Polo trend kadar boş değidlir..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt