R-Line 1.4 tsi manuel vs 1.4 tsi dsg tercihi hakkinda

Melih Keleşer

Yeni Üye
Arkadaslar  , bu ay icerisinde arac siparisi verecegim ? 

sizde 1.4 tsi highline r paket manuel vites mi almaliyim 

yoksa 1.4 tsi highline dsg sanziman mi?

simdiye kadar 4 kez vw marka aracim oldu ve hepsini manuel aldim . manuelin tepkileri daha cok hosuma gidiyor acikcasi. ama cevremdeki kisiler artik manuel viteslerin devri gecti, istanbulda manuel mi kullanilir tarzi laflari kafami karistirdi. 

benim gonlumde r line manuel geciyor ama sizlerinde fikirlerini almak istedim. bu arada max butcem 125 bin tl ..

2ci sorumda su olacak su anda kullanmis oldugum aracim 2015 model 1.6 tdi manuel , panoramic canli , bi xenon farli , pasifik mavi. sizce bu araci nenkadara elden cikarabilirim ?

aracta 3000 tl tramer kaydi vardir park halinde carpmislardi .

simdiden tesekkur ederim 

Merhaba, manuel seviyorsanız bence manuel alın. Bende manuel sevenlerdenim. Her ne kadar İstanbul trafiğinde manuel vites bazen ayak ağrıtsada o vites geçirmeler beni mutlu ediyor :)   

Şuanki aracınız Highline galiba, kilometre bilgisini de verirseniz forum müdavimlerimiz yaklaşık değerini söyleyebilir.

Benim fikrim, aracınız 50-60 bin km'yi geçmediyse 97-98 bin lira eder.

Moderatör tarafında düzenlendi:
manueli bende cok seviyorum sizin gibi. gaz tepkileri filan daha cok hosuma gidiyor. 

aracim comfortline, 55 bin kmde ekstralari olab bir arac.

tanidik biri 82 bin lira verdi ama dod ve diger ilan sitelerine baktigimda 88 filan eder gibi dusundum

Manuel seven birisi olarak ikinci elde değer kaybını göze almanız gerektiğini belirtmeliyim. Dsg en hızlısı ama ilk kullanmaya başladığımda aklımdakini yapmaması beni cidden üzmüştü, ama maddi anlamda değerini koruması bir gerçek. 

Arkadaslar  , bu ay icerisinde arac siparisi verecegim ? 

sizde 1.4 tsi highline r paket manuel vites mi almaliyim 

yoksa 1.4 tsi highline dsg sanziman mi?

simdiye kadar 4 kez vw marka aracim oldu ve hepsini manuel aldim . manuelin tepkileri daha cok hosuma gidiyor acikcasi. ama cevremdeki kisiler artik manuel viteslerin devri gecti, istanbulda manuel mi kullanilir tarzi laflari kafami karistirdi. 

benim gonlumde r line manuel geciyor ama sizlerinde fikirlerini almak istedim. bu arada max butcem 125 bin tl ..

2ci sorumda su olacak su anda kullanmis oldugum aracim 2015 model 1.6 tdi manuel , panoramic canli , bi xenon farli , pasifik mavi. sizce bu araci nenkadara elden cikarabilirim ?

aracta 3000 tl tramer kaydi vardir park halinde carpmislardi .

simdiden tesekkur ederim 
Değerli Hocam 

Mutlaka DSG almalısınız.  

* Alacağınız en kullanışlı ve en fazla kendisine ödenen paranın hakkını veren opsiyonel donanlardandır.

* Verdiğiniz fiyat farkını da bire bir geriye alacaksınız.

* ikinci elde sizin limitinizde en fazla aranan özelliklerin kombinasyonunun ikincisidir.

Bu en fazla aranan özellikler sıralaması şöyledir:  1. Dizel

2. otomatik (yani DSG)

3. (panoramik) cam tavan

4. En üst donanım seviyesi

Hocam merhaba 

golf ailesine mayıs ayında katıldı acil araba ihtiyacım olması sebebiyle 2017 yeni makyajlı kasa golf edindim.

satış danışmanı o zamanki durumda elinden full donanımlı arac olmadıgını ve manuel vitesli araç istememden dolayı gümrükte hazır gelen aracı ayarttı bana

burada şunu söylemek istiyorum aracım 1.0 TSI comfort manuel olup indiyum girisi olarak ve tavan siyah olarak edindim.

artıları tabiki oldu hemen araç sahibi oldum 1 hafta gibi kısa bir sürede fakat sonradan pişman eden durumlar agırlık bastı ama cok problem degıl sadece burada bilgi paylaşımı yapıyorum cunku beklemek için sipariş vericekseniz ve uzun yıllar kullanıcaksanız kesınlıkle full donanım alınız.

bence en önemlisi aracı gösteren far gurubunun LED olması.

fiyatlar baya arttı ben mayıs ayında aldıgımda 84.000 TL gibi bi rakama almıştım şuanda 95.400 TL gözüküyor liste fiyatı olarak allah yardımcımız olsun bu gidişin sonu yakında araba almak hayal olucak..

cevaplar icin tsk ederim arkadaslar , bajalim bu hafta ici son kararimi verip siparisi gececegimmm .. 

sizce bu arada aracima ne kadar fiyat istemeliyim

Hocam merhaba

golf ailesine mayıs ayında katıldı acil araba ihtiyacım olması sebebiyle 2017 yeni makyajlı kasa golf edindim.

satış danışmanı o zamanki durumda elinden full donanımlı arac olmadıgını ve manuel vitesli araç istememden dolayı gümrükte hazır gelen aracı ayarttı bana

burada şunu söylemek istiyorum aracım 1.0 TSI comfort manuel olup indiyum girisi olarak ve tavan siyah olarak edindim.

artıları tabiki oldu hemen araç sahibi oldum 1 hafta gibi kısa bir sürede fakat sonradan pişman eden durumlar agırlık bastı ama cok problem degıl sadece burada bilgi paylaşımı yapıyorum cunku beklemek için sipariş vericekseniz ve uzun yıllar kullanıcaksanız kesınlıkle full donanım alınız.

bence en önemlisi aracı gösteren far gurubunun LED olması.

fiyatlar baya arttı ben mayıs ayında aldıgımda 84.000 TL gibi bi rakama almıştım şuanda 95.400 TL gözüküyor liste fiyatı olarak allah yardımcımız olsun bu gidişin sonu yakında araba almak hayal olucak.

Geri
Üst Alt