Amerikan park

dragonbane

Üye
İsim
Gökhan
Merhabalar aracımı alalı 1 ay olduğu için yeni yeni öğreniyorum bazı şeyleri sizlere sorum olacak. Aracı 2. El aldım şimdi aracımda park lambaları ve kısa farlar açıkken sinyal lambaları hafif bir şekilde yanıyor sanırım bu amerikan park denilen olay.bu aracın standartında olan birşey mi kodlama ile yapılan birşey mi? Eğer kodlama ise muaynede sıkıntı yaratırmı? Ve bunu nasıl kapattırabilirim? Servis yardımcı oluyor mu ? 

IMG_4013.JPG

Moderatör tarafında düzenlendi:
Yeni başlık açmamak için eski başlığımı editledim amerikan park soruma cevap arıyorum teşekkürler

Yeni başlık açmamak için eski başlığımı editledim amerikan park soruma cevap arıyorum teşekkürler
Amerikan parklar sonradan vagcom ile kodlama yapılarak açılan bir uygulamadır. Vagcom ile açıldıysa yine aynı şekilde vagcom üzerinden kapatılabilir. Muayenede sıkıntı çıkarıyor mu bilmiyorum fakat benim Amerikan parklarım kapı şerit Işıklarını medyadan kapattığımda kapanıyor.

Amerikan parklar sonradan vagcom ile kodlama yapılarak açılan bir uygulamadır. Vagcom ile açıldıysa yine aynı şekilde vagcom üzerinden kapatılabilir. Muayenede sıkıntı çıkarıyor mu bilmiyorum fakat benim Amerikan parklarım kapı şerit Işıklarını medyadan kapattığımda kapanıyor.
Amerikan park veya sinyallarde yapılan tüm değişik kodlama vb durumlar Ağır Kusur sayılır ve muayene yenilemesi istenir. Buna dikkat etmekte fayda var Dostlar :)  

Amerikan park veya sinyallarde yapılan tüm değişik kodlama vb durumlar Ağır Kusur sayılır ve muayene yenilemesi istenir. Buna dikkat etmekte fayda var Dostlar :)  
Bilgi için teşekkür ederiz Ender hocam :)

Merhabalar aracımı alalı 1 ay olduğu için yeni yeni öğreniyorum bazı şeyleri sizlere sorum olacak. Aracı 2. El aldım şimdi aracımda park lambaları ve kısa farlar açıkken sinyal lambaları hafif bir şekilde yanıyor sanırım bu amerikan park denilen olay.bu aracın standartında olan birşey mi kodlama ile yapılan birşey mi? Eğer kodlama ise muaynede sıkıntı yaratırmı? Ve bunu nasıl kapattırabilirim? Servis yardımcı oluyor mu ? 
/monthly_2017_10/IMG_4013.thumb.JPG.486cdecbf574ab90e9779b1d5f8280d4.JPG
Benim araçta aynı şekil hocam bizde 2.el aldık. Amerikan park olarak geçmemesi lazım bunun muayenede bi sıkıntı olcağını zannetmiyorum.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Ben edirnede yaşıyorum bunu nasıl kapattırabilirim peki servis mi yapıyor? Yada edirnede bu işle ilgilenen varmı? Çorlu da olur?

Benim aracımdada amerikan park vardı tuv turk muduruyle gorustum hatta gosterdim seninki gecer dedi.Bizimkilerde sinyal verilen taraf yanıp sönebildigi icin gecer demişti.Agır kusur olan her durumda sürekli yananlarmış.Yinede ben kapattım zaten oek hosuma gitmiyordu.

Kendiniz mi kapattınız bunun kapatılması ile ilgili kodlama varsa elinizde paylaşırsanız sevinirim

Kendiniz mi kapattınız bunun kapatılması ile ilgili kodlama varsa elinizde paylaşırsanız sevinirim
Evet kendim kapattım.Destekleyen kablonuz varsa aslında çok basit.Forumdaki Amerikan park kodlamasına göre kanalları kontrol edin. Değer olarak standlicht allgemein ve daytime runing lights olanları not active olarak değiştirin Amerikan parkınız kapanacaktır. Bu işlemleri leuchte 0 ve leuchte 1 nolu kanalların sonu C-D-E-F ile biten kanallarında görebilirsiniz. Bulması kolay olsun derseniz adaptasyon kanalındaki arama kısmına leuchte 0 yazın ve listeyi açın. Onu yaptıktan sonra leuchte1blk yazın. Sıfır olanda aynı yazdığım gibi arada boşluk bırakın yoksa çıkmaz. Birde ise aynen birleşik yazılacak

Hmm kablo yok bende pekte anlamıyorum tekirdağda bir arkadaşımız var forumda ya ondan yardım alacağım yada serviste kapattıracağım.servis halledermi bu işi yakında bakımım var olmadı o zaman kapattırayım?

Hmm kablo yok bende pekte anlamıyorum tekirdağda bir arkadaşımız var forumda ya ondan yardım alacağım yada serviste kapattıracağım.servis halledermi bu işi yakında bakımım var olmadı o zaman kapattırayım?
Bende kapattıracağım zaman servise sormuştum.Onlarda bizimle alakalı değil eğer bize gelirsen bizim yapacağımız yazılımını tekrar yüklemek olur onunda bazı riskleri var falan demişlerdi.Vagcom kodlaması yapanlara sormuştum onlarda 50tl ye hallederiz demişlerdi.Başka bi forumda bi arkadaştan 70 tl ye alıp kendim yaptım.

Ben cesaret edemem sanırım yarın bir servis ile görüşeceğim olmazsa forumdan tuna ile irtibata geçeceğim inşallah o halledecek

Geri
Üst Alt