1 depo ile kaç km gidiyorsunuz ?

manisa - alanya arasi yaklasik 630 km.

1 tam depo ile geldim yani zorlasam 100-150 km daha giderdim. aracta ceyrek deponun altinda yakit vardi.

aracim golf 7 1.4 tsi manuel 122’lik highline.

yol boyunca klima hic kapanmadi. yeri geldi agresif surdum biraz zorladim araci. ama ortalama 110 km hiz ile geldim denebilir.

tsi almadan once cok dusundum. tdi vardi kafamda ama aracin bu kadar az yakmasi beni sevindirdi benzinli bir araca gore. dsg tdi araclar ile daha uzun gidebilirsiniz tabi ancak benzinli motorun tadi bambaska :)

sehirici tuketimi hic olcmedim ancak alanya gibi bir yerde 6.5 lt yakiyor surekli klima acik ve dur kalklar (trafik lambalari) cok fazla.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

2015 1.4 tsi dsg şehir içi klima açık sakin orta kullanımda 760 km. 

1.2 tsi manuel ortalama 6lt/100km

yaklasik 830km bir depo benzinle(50lt)

1.4 TSI DSG şehir içi 700-750 şehir dışı 900-1000 km civarı gidiyor full depo ile. Şehir içi Ankara tabi bir istanbul kadar değil trafik.
Hocam valla bravo. Benim araçta bir problem mi var diye düşünmeye başladım bu konudan sonra. Ben de ankarada yaşıyorum en fazla 750 km gördüm 1.6 tdi dsg ile. Genelde 700 km de bitiyor. Işık yanmasından bahsetmiyorum ibrenin dibe vurması dahil 700 km. Biraz agresif kullanırım ama yine de 1.2 ve 1.4 tsi ile şehiriçi 700-800 lerden bahsediliyor bana çok ütopik geliyor. Biriniz bi aydınlatın boşa mı 1.6 tdi aldık?

Hocam valla bravo. Benim araçta bir problem mi var diye düşünmeye başladım bu konudan sonra. Ben de ankarada yaşıyorum en fazla 750 km gördüm 1.6 tdi dsg ile. Genelde 700 km de bitiyor. Işık yanmasından bahsetmiyorum ibrenin dibe vurması dahil 700 km. Biraz agresif kullanırım ama yine de 1.2 ve 1.4 tsi ile şehiriçi 700-800 lerden bahsediliyor bana çok ütopik geliyor. Biriniz bi aydınlatın boşa mı 1.6 tdi aldık?
Hocam güzergah meselesi. Yolunuz kısa ve trafikli ise dizel çok yakar. Çünkü ısınamadan yol biter. Benzinli çabuk ısınır. Bahsedilen kmyi yapanlarin güzergahı genelde güzel

Geçen sefer bakıma gittiğimde danışmanın yanında oturdum arabamı bekliyorum. Bir yaşlı amca daha var ama yüksek sesle kızıyor falan. Sonra senin araba hangisi falan diye bana sordu. 1.4 otomatik falan dedim. Benimkide 1.2 otomatik dedi. Senin ki kaç yakıyor dedi 6-6.5 ortalama dedim. Benimki 9 dan aşağı düşmüyor diye ortalığı birbirine katıyor. Bu araba arızalı diye kavga ediyor oradakiler ile:) Bunun ki hem 1.4 hem nasıl benden az diyor:) 

Amca dedim senin güzergah nasıl,nasıl kullanıyosun arabayı. Amca emekli imiş. Sadece markete giderken 1-2 km kullanıp kapatıyormuş arabayı. Evi de yokuşlu bir muhitte. Dedim amca az bile yakıyor seninki bu şartlarda. Sonra bana da gönül koydu. Sende bunlar gibi gibi konuşuyosun dedi bana.

Yani diyeceğim güzergah ve sürüş tarzı çok önemli:) İleride kırmızı ışığı gördüğünüz halde gazı kökleyip dibine gelince fren yaparsanız(Örnek benim kardeşim) çok yakar.

Geçen sefer bakıma gittiğimde danışmanın yanında oturdum arabamı bekliyorum. Bir yaşlı amca daha var ama yüksek sesle kızıyor falan. Sonra senin araba hangisi falan diye bana sordu. 1.4 otomatik falan dedim. Benimkide 1.2 otomatik dedi. Senin ki kaç yakıyor dedi 6-6.5 ortalama dedim. Benimki 9 dan aşağı düşmüyor diye ortalığı birbirine katıyor. Bu araba arızalı diye kavga ediyor oradakiler ile:) Bunun ki hem 1.4 hem nasıl benden az diyor:) 

Amca dedim senin güzergah nasıl,nasıl kullanıyosun arabayı. Amca emekli imiş. Sadece markete giderken 1-2 km kullanıp kapatıyormuş arabayı. Evi de yokuşlu bir muhitte. Dedim amca az bile yakıyor seninki bu şartlarda. Sonra bana da gönül koydu. Sende bunlar gibi gibi konuşuyosun dedi bana.

Yani diyeceğim güzergah ve sürüş tarzı çok önemli:) İleride kırmızı ışığı gördüğünüz halde gazı kökleyip dibine gelince fren yaparsanız(Örnek benim kardeşim) çok yakar.
Amca muhabbeti iyiymiş gece gece güldürdü beni gönül koydu deyince :)

@mrslzn

Çok güzel bir anı...

En az o güzellikte bir anlatı.

Teşekkür ederim bu güzel mesel için.

d328f49f20597d1249fa038c96482e39.jpg

Full şehir içi sakin kullanım 100-150 km gerisi çoğunlukla agresif.

gecen ay depoyu 52lt dizel alıp, mümkün olduğunca devirli kullanıp yakıt tüketimini çıkarıyım dedim 650km zor gittim,sonra aklıma istanbul buluşmasında eren kardeşim gaz tepkime kodunu girmişti ve buda çok fazla yakıt tüketimi oluşturdu fakat hızlanma konusunda da çok başarılı bulmadım açıkçası, geçmiş zamanlarda şehir içinde bu 800km ye kadar uzun yolda ise 950km yol yaptığımda olmuştur :D

1.2 TSI DSG ile 21500km genel ortalamam 5.7lt/100km.

Haliyle 50lt depo ile 877 km gibi  bir değer elde ediyoruz. Ort. Hız 47 km/h.

1.2 TSİ comforline Manuel 2016 Golf bir depo benzin (49,81 lt)ile veriler.

Ankara'da%85 i kış ayında yapılmıştır.

%20 'si bol ışıklı normal mesai yoğunluğu olan şehir içi trafiği, %80' i otoban olan iş yeri güzargahımda yapıldı.

Oldukça sakin bir kullanıcıyım. 

20180507_091425.jpg

@refege kısa mesafe değerleri yerine böyle uzun mesafe depo değerleri bana çok daha gerçekçi geliyor. Ortalama hızdan anlaşıldığı gibi çoğunluğu açık trafik bu tüketimin. Zaten siz de yazmissiniz büyük oranda açık trafik olduğunu. 

Diyecek tek şey; Tebrikler :)

Teşekkürler @asdfg112  :)   

TSİ ,trafik hayatıma sabırlı olmayı kattı diyebilirim bu verileri yakalarken.

1.4 TSI 125 DSG-2015
Arabayı 6 Kasım 2017 de aldım depoyu fulledim trip sıfırladım(Her fullemede sıfırlarım)

681km gittim 46,64L Benzin aldı. = 6,85L/100km

710Km gittim 47,79L Benzin aldı = 6,73L/100km
Üsttekilerin tamamı Adana şehiriçi

809Km gittim 52,22L Benzin aldı.6,45L/100km

Bu kullanımda Adana-Pozantı Git/gel var sadece şehirdışı olarak. 192KM

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt