BİRİ BANA YARDIM ETSİN ÖNEMLİ BİR KONU

Cem

Üye
İsim
Cem
ONCELIKLE MERHABA BEN SUBAT AYINDA KAZA YAPTIM SUCLU BENDIM KARSI TARAFIN HASARI TRAFIK SIGORTAMDAN KARSILANDI BENIM KAZALI OLAN YERIMI YAPTIRMADIM TEMMUZDA POLICEM BITTI BASKA FIRMA İLE  YENILEDIM KASKO POLICEMI ŞİMDİ YAPTIRMAK ISTİYORUM SIZCE ESKI POLICE ZAMANINDA YAPMIS OLDUGUM KAZAYI ESKI POLICEM KARSILARMI TUTANAKLARIDA MEVCUT BU KONUDA YARDIMLARINIZ ISTIYORUM BU ARADA KAZANIN UZERINDEN 5 AY GECTI

bildiğim kadarıyla yeni poliçeniz bu hasarı karşılamayacaktır.

yenı polıce zaten karşılamıyor cunku eskı polıce zamanında olan bır olay ve tutanakta mevcut eskı polıce karsılarmı ????

Eski poliçe karşılar hocam zamanına dair evrak varsa onu göstermeniz önemli, tutanak vs tarihli ise sorun olmayacağını düşünüyorum.

Rizikoya karşı güvenceniz ilk taksidin ödenmesinden sigorta süresinin bitim gününe kadardır, siz bildirim yükümünü ihlal etmişsiniz ama neticede bu yükümlülüğü ihlal daha ağır bir zarara vs yol açmamış ödemeden kaçınma söz konusu olmamalı, belki geç bildirimden dolayı parça fiyatı vs zamlanmışsa onun etkisi görülür.

sorun yaratmaları adına madde numarası da vereyim, yok derlerse açar buyurun okuyun dersiniz:

Türk ticaret kanunu md.1447

Moderatör tarafında düzenlendi:
kaan hocam ınsallah karsılar haber bekliyoruz

Hocam bildiğim kadarıyla evraktaki tarihten itibaren1 yıl içinde istediğin zaman yaptırabiliyorsun. Çok geçmiş olsun.

Geri
Üst Alt