4 MEVSİM Mİ YOKSA YAZ LASTİĞİ Mİ ALMALIYIM?

mystcblue

Üye
İsim
BAHADIR
Merhabalar ... Golf 7 1.2 TSİ aracımın lastiklerini değiştirme zamanım geldi.. Samsun da fazla soğuk ve  kar olmaz o yüzden kar lastiği takmayı hiç düşünmedim.. Acaba 4 mevsim mi almalı yoksa yaz lastiği mi ikilemde kaldım.. 4 Mevsim lastik kullanan varsa dönerse sevinirim.. Ayrıca 15'' için önerebileceğiniz veya tecrübe ettiğiniz yaz lastiklerini benimle paylaşırsanız çok sevinirim.. (Sakin kullanım için).. Teşekkür ederim..

Bende nokian wr a4 ü merak ediyorum. Yurtdışında 4 mevsim diye geçiyormuş. Ama Türkiyede kış lastiği diye satılmakta bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim.

Crossclimate inanilmaz rezalet bi lastik, bu tur 4 mevsimden uzak durun. Sessiz performansi guzel bi yaz lastigi alin. Google a crossclimate sorun yazin dedigimi anlarsiniz.

AhmetCakmak dedi:
Bence 4 mevsim uygundur hocam. Ben aracıma Michelin Crossclimate 4 mevsim lastiği aldım. Alalı yaklaşık 1.5 ay oldu ve 4-5 bin km yol aldım bayramda git gel. Oldukça memnunum. 

Ayrıca konusunuda açmıştım; 
Peki yakıt olarak herhangi bir fark oldu mu? Dikkatinizi çekti mi?

Crossclimate inanilmaz rezalet bi lastik, bu tur 4 mevsimden uzak durun. Sessiz performansi guzel bi yaz lastigi alin. Google a crossclimate sorun yazin dedigimi anlarsiniz.
Peki önerebileceğiniz bir yaz lastiği var mı? Sakin ve şehir içi kullanım için?

4 mevsim lastikleri ben hiç tutmuyorum.Değerlerine bakarsanız ne yazın size yazlık lastiğin vereceği güven ve konforu tam verir nede kışın kışlık lastiğin size vereceği güveni verir arada kalmış bir lastik.Her zaman kışlık+yazlık kullanıyorum.4 mevsimlerden uzak durmayı tercih ediyorum.Yazlıklarım michelin kışlıklarım conti ts860

4 mevsim lastikleri ben hiç tutmuyorum.Değerlerine bakarsanız ne yazın size yazlık lastiğin vereceği güven ve konforu tam verir nede kışın kışlık lastiğin size vereceği güveni verir arada kalmış bir lastik.Her zaman kışlık+yazlık kullanıyorum.4 mevsimlerden uzak durmayı tercih ediyorum.Yazlıklarım michelin kışlıklarım conti ts860
Teşekkürler

Bende 4 yıllık kullanımdan sonra yaz lastiği mi değiştireceğim . Samsun da yaşıyorum bende ancak kışın il dışı gidiyorum bu yüzden kış lastiği kullanıyorum . Nokian wr a3 kullanıyorum 2 sene önce kadar 187 ye almıştım . Şimdi wr a4 çıktı . Kesinlikle tavsiye ederim sessizlik ve yol tutuş çok iyi hiç sıkıntı yaşatmadı.    Yazlık lastik olarakta Michelin primachy  3  ile nokian e line 2   Düşünüyorum . Fiyatlar aynı 300 civarında . Özellikle nokian e line 2 nin etiket değerleri yakıt A yol tutuş A ses 68 desibel olarak mükemmel görünüyor. Araştırmalar devam ediyor . 

Bende 4 yıllık kullanımdan sonra yaz lastiği mi değiştireceğim . Samsun da yaşıyorum bende ancak kışın il dışı gidiyorum bu yüzden kış lastiği kullanıyorum . Nokian wr a3 kullanıyorum 2 sene önce kadar 187 ye almıştım . Şimdi wr a4 çıktı . Kesinlikle tavsiye ederim sessizlik ve yol tutuş çok iyi hiç sıkıntı yaşatmadı.    Yazlık lastik olarakta Michelin primachy  3  ile nokian e line 2   Düşünüyorum . Fiyatlar aynı 300 civarında . Özellikle nokian e line 2 nin etiket değerleri yakıt A yol tutuş A ses 68 desibel olarak mükemmel görünüyor. Araştırmalar devam ediyor . 
Teşekkürler hocam..

Biraz da Nokian'a bakalım..Araştıralım..

Hankook Ventus s1 evo2’den memnunum, biraz ses var ama tutuş ve yağmur performansı iyi. Patinaj durumu da var ama daha çok tsi’ın dengesiz ilk gaz tepkisinden olduğu kanaatindeyim.

Hankook Ventus s1 evo2’den memnunum, biraz ses var ama tutuş ve yağmur performansı iyi. Patinaj durumu da var ama daha çok tsi’ın dengesiz ilk gaz tepkisinden olduğu kanaatindeyim.
Ben de 15" Hankook marka için KinergyEco modelini inceliyordum 195/65-15 için lastik etiketleri diğerlerinden başarılı..Forumda kullanan var mı bilmiyorum ama iyi bir izlenim verdi..

Ben de 15" Hankook marka için KinergyEco modelini inceliyordum 195/65-15 için lastik etiketleri diğerlerinden başarılı..Forumda kullanan var mı bilmiyorum ama iyi bir izlenim verdi..
Hocam hiçbir ekonomi lastiğine ciddi ciddi söylüyorum hiç bulaşmayın. Ekonomi lastiği size 100 km’de 0.1 kazandırsa bile kötü tutuş performansı, frende dengesizliği ve yağmurda gördüğüm en kötü performans ile geri dönüş yapar, önceki aracımda 16’ Michelin energy saver vardı, yağmurda korkarak gitmek nasıl bir şey halen bilirim. Özellikle lastiğin bitmesine yakın yağmurda düz giderken bile durduk yere aracın ardı oynuyordu, yağmurlu havada bitmesine yakın olan bridgestone potenza lastiği de kullandım, megane 2 gibi tutuş anlamında kötü bir araçta bile durduk yere kopma olmuyordu. 

Kesinlikle enerji tasarruflu lastik önermem, yol tutuşu ortadan kaldırıyor.

Teşekkürler hocam..Tasaruf önemli tabi ama güvenliğin önüne geçemez..

Geri
Üst Alt