225-40-18 kış lastiği önerisi?

caglar_61

Katılımcı Üye

İsim
Caglar
Merhaba dostlar malum kış yaklaşıyor ankara şartlarında kış lastiği olmadan seyahat çok riskli.bu ebatlarda tavsiye edebileceğiniz marka model nedir? Fiyat performans ürünü tercihimdir.yüksek fiyatlı modellere şu aşamada sıcak bakmıyorum :)

Merhaba dostlar malum kış yaklaşıyor ankara şartlarında kış lastiği olmadan seyahat çok riskli.bu ebatlarda tavsiye edebileceğiniz marka model nedir? Fiyat performans ürünü tercihimdir.yüksek fiyatlı modellere şu aşamada sıcak bakmıyorum :)
Değerli Hocam 

Öncelikle kış lastiği kullanımında uretici tarafından 15 veya 16 inch kullanımı önerilir.

Ben de oneririm.

1. Yaşanmış örneklerine bakarak mecbur kalır da zincir takarsanız fren sistemi, direksiyon sistemi ve davlumbazları parçalama olasılığı yüksektir.

2. Geniş tabanlı lastikler yağmur ve karda son derece risklidir.

3. Bu ölçülerdeki lastikler son derece pahalidir. O kadar ki bu lastik takımına ödeyeceğiniz meblağ 15 inch lastik ve orijinal  jantlarla birlikte satın almanız halinde ödeyeceğiniz meblağdan fazla olacaktır.

4. İki sene sonra lastik sök tak sonrası lastikler de jantlar da yara bere içerisinde kalacaklar.

5. Tek sorun kış/yaz  lastiğini  saklayacak bir yer

6. Ankara için Continental TS 860 veya Nokian markalarının dışına çıkmamanızı tavsiye ederim.

Saygı ve sevgilerimle 

Murat Hocama katılıyorum. Gerekirse Kara jant diye tabir ettiğimiz jantlardan 16 veya 17 inç olanından alarak lastiklerinizi o şekilde seçin. Üstelik 18 JAntınızı ve aracınızı biraz rahatlatmış olursunuz. Kışlık lastik konusunda genelde belirli markaların lastikleri iş görsede ben Nokıan Öneririm doğrusu.

18" ölçülerinde kış lastiği Golf gibi C segmenti compact aile araçlarında asla önerilmez., 17inch bile tavsiye edilmemektedir., Bu ölçülerde ancak M3, S5, Porsche 911 gibi araçlar da kullanılmaktadır., Bu gibi spor otomobiller bile yazın 19-20-21inch kullanırken, kışın 18 veya 17" ölçülerine düşerler.,  

@silvershadow Değerli Murat üstadımızın da söylediği gibi kaygan zeminde yere temas eden yüzey ne kadar "az olursa" tutunma o kadar fazla olur bu değişmez bir kuraldır! Rally otomobillerinin karlı zeminde kullanılan lastiklerini incelerseniz bisiklet lastiği gibi inceciktir., Bu araçlar yazın 50°C sıcaklıkta toprak parkurlarda bile zemin kaygan olduğu için ince tabanlı iri oluklu dişlere sahip lastik lerle yarışırlar., 

Pek çok 18" Durban kullanan arkadaşımız kışın Comfortline'nın 16inch Dover jant alarak (çıkma veya 2.el) kullanmaktalar size de böyle yapmanızı öneririm., Bununla birlikte lastik ölçüleri küçüldükçe fiyatlarda ucuzladığından yapacağınız masraf azalır., Hatta Midline Plus 15" jantları kış lastiği kullanmak için düşürnürseniz çok çok uygun fiyatlarda kış lastikleri bulursunuz., Uygun fiyatlara 16" Dover veya Midline Plus'ın 15" Lyon jantları ile cebinizi zorlamadan çözüme kavuşturabilirsiniz..

Hocam solenenlerin hepsi dogru ancak, ben de durban kullanan olarak sormak isterim kasimdan nisana kadar doverla geziceksem durban almis olmam biraz sacma olmuyor mu sizce de? 

Hocam solenenlerin hepsi dogru ancak, ben de durban kullanan olarak sormak isterim kasimdan nisana kadar doverla geziceksem durban almis olmam biraz sacma olmuyor mu sizce de? 
Kışın güvenlik gibi birincil oneme sahip bir şey için estetik gibi bazı ikincil önemdeki seylerden ödün vermemiz gerekebilir.   :000042-medium:  

Ancak bizimkisi öneriden öte değildir yine de öncelik sıralamasını belirlemek veya değiştirmek  araç sahibinindir.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Kışı sert geçen bir bölgede yaşıyorsanız ve buna rağmen Durban jant kullanıyorsanız; sırf bu sevda yüzünden “arabamın görüntüsü bozulmasın” diyerek 18” kışlık lastiklerle kendinizi ve aracınızı riske atmak daha mı mantıklı sizce@MaDOnion hocam ? Daha fazla ücret ödeyip daha az yol tutuş alacaksınız. Fiyat/performans nerede kaldı ?
Karda buzda kaydırıp aracınızı bir yerlere vurduğunuzda kaportadaki çiziği/eziği durban jant örtmeyecektir. Görüntünün güzel kalmasını istiyorsanız bir süre katlanacaksınız buna ya da kışı ılık geçen bir bölgeye yerleşmek çok mantıklı olacaktır.
Jantları 16” de olsa Golf Golf’tür [emoji4]
Kıştan kalma birkaç kare paylaşalım içimiz serinlesin.
a57f8f139b77d901fc49d63e37939e3b.jpg

f83ed0e8c63e238ed371f8be4aaea93d.jpg

c987d5e4559ac09d71b1dd88a5273f22.jpg

Tamamdir hocalarim :)  gereken aciklamayi ve dersi almis bulunmaktayim sizinki gibi degisik guzel jant lastik takimi olursa da tabi daha tatmin edici olabilir :)  

Tamamdir hocalarim [emoji4] gereken aciklamayi ve dersi almis bulunmaktayim sizinki gibi degisik guzel jant lastik takimi olursa da tabi daha tatmin edici olabilir [emoji4] 
Estağfurullah hocam. Eğer Dover jant almak istemiyorsanız CMS markasının güzel jantları mevcut. Unutmayalım ki Golf için Dover adlı jantları üreten firma CMS’dir. Ben 3. kışıma gireceğim CMS jantlarımla, çok şükür bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Goodyear UG8 lastiklerimi 2014’ten beri kullanıyorum. Bu sene verim alamazsam Nokian’a geçmeyi düşünüyorum.
Kış şartları için ayrı jant lastik takımınızın olması sizi lastik değişim zamanı geldiğinde lastiktiçilerde sıra beklemekten de kurtaracaktır. Zira kendiniz de değiştirebilirsiniz.
Görüntüden bahsetmişken bir tavsiyede bulunayım. Adı ne olarak geçiyor bilmiyorum ama yanak kısımları düz duran lastiklerden alırsanız görüntüsü daha güzel oluyor [emoji4]
7243676ea596c1aa4a7db73c13967877.jpg

de1fe2f278cae8cc44ce8655a30f78eb.jpg

Estağfurullah hocam. Eğer Dover jant almak istemiyorsanız CMS markasının güzel jantları mevcut. Unutmayalım ki Golf için Dover adlı jantları üreten firma CMS’dir. Ben 3. kışıma gireceğim CMS jantlarımla, çok şükür bugüne kadar bir sorun yaşamadım. Goodyear UG8 lastiklerimi 2014’ten beri kullanıyorum. Bu sene verim alamazsam Nokian’a geçmeyi düşünüyorum.
Kış şartları için ayrı jant lastik takımınızın olması sizi lastik değişim zamanı geldiğinde lastiktiçilerde sıra beklemekten de kurtaracaktır. Zira kendiniz de değiştirebilirsiniz.
Görüntüden bahsetmişken bir tavsiyede bulunayım. Adı ne olarak geçiyor bilmiyorum ama yanak kısımları düz duran lastiklerden alırsanız görüntüsü daha güzel oluyor
emoji4.png

Tesekkurler hocam bilgilendirmeler icin :)  

• Beğen
Tepkiler: MSE
Ozaman dover yada midline jantı bakıp ona kışlık lastik  alayım teşekkürler değerli yorumlarınız için

Moderatör tarafında düzenlendi:
@silvershadow hocam bende dcc var bide 18 jant var 

bazı sayfalarda 16-17 jant takarsam dcc zarar görebilir gibi şeyler okudum doğru mu biliyor musunuz

bende 16 17 jant alıp kışın rahat etmek istiyorum :D

Geri
Üst Alt