Jant Plasti Dip Nedir? Uygulayan var mı? Dayanıklı mıdır?

Geçen sene plastidip ile Polo'nun jant kapaklarını boyamıştım, beklediğimden çok daha güzel durdu. Kışın her haftasonu Uludağ - Kartepe - Kartalkaya  yapmama rağmen hiç sıkıntı çıkartmadı.

Boyaması kolay, yama yapınca tutuyor. Ama jantta nasıl olur bilemiyorum. Eli yatkın olan adaa stopları karartmak yada ayna kapağı boyamak zor gelmez. Hoşuna gitmeyen kısım olursa söküyorsun zaten  :)

emre dedi:
Geçen sene plastidip ile Polo'nun jant kapaklarını boyamıştım, beklediğimden çok daha güzel durdu. Kışın her haftasonu Uludağ - Kartepe - Kartalkaya  yapmama rağmen hiç sıkıntı çıkartmadı.

Boyaması kolay, yama yapınca tutuyor. Ama jantta nasıl olur bilemiyorum. Eli yatkın olan adaa stopları karartmak yada ayna kapağı boyamak zor gelmez. Hoşuna gitmeyen kısım olursa söküyorsun zaten  :)
Bilgi için çok teşşekkürler. En önemli noktalardan birine açıklama getirdiniz "yama tutuyor" ;)

Yama tutuyorsa çizilen yere fıslatırız olur biter diyorsunuz.

Aynen, yama tutuyor ama herşey el yatkınlığında, boya konusundaki ustalıkta bitiyor. İki kez yama yaptım, birinde kenardan kalkmaya başlamıştı, kardeşim boyadı 10/10'luk boyadı. Diğerinde ben kenarını boyadım, hafif iz kaldı. Çok dikkatli incelemedikten sonra anlaşılmıyordu ama diğeri kadar başarılı olmadı :)

snoppy dedi:
Orijinal renkleri diye biliyorum. Audi jantı olması lazım bunlar.
şu o zaman? -> http://www.lastikal.com.tr/urun_goster.aspx?uid=9079

JANBAK21751138X18_b.jpg
.

Aynen bunlar. Fakat ben Golf'e yakıştırmıyorum bunları.

Nacizane fikrim o jantlar o arabadan çıkmalı. Uçuşan bütün o partiküller arabaya bir güzel yapışır bir de maske kullanılmalı sonuçta aerosol. Ama güzel uygulama detaylarına bir bakalım.

Yapıldıktan sonra bir sure sonra çıkarmaya kalksak herhangi bir iz bırakıyor mu ?

@mcanerol Bu arkadaşa göre kalmıyor ama önemli nokta çok kat atılmalı yoksa sökerken zor olur diye belirtiyorlar

Buda ilginç ama video göründüğü gibi cok rahat kolaylıkla cikiyor yani ne kadar uzun sure dayanabilir ? Özellikle bizim ülkemizin yollarında :/ Yoksa cok mantıklı bir uygulama hem jant zarar-ı yok hem bir kere boyadin mi geri donusu var

Bu konuda kendimi feda edeceğim hrld :D ama jantlara değil logoya, bir video paylaşırım artık yaparken

beyaz araç dijonlara gunmetal düşünüyorum nasıl olur sizce ?

Rust dedi:
beyaz araç dijonlara gunmetal düşünüyorum nasıl olur sizce ?
Hocam @fatihan arkadaşımızın jantları gibi istiyorsunuz sanırım gerçi o kendisi yapmamış ama dayanıklılık konusunda belki fikir verir bize ?

@Rust

Nerede boyattığını sormuştum sadece kullanılan malzemeyi sormamıştım hocam

Geri
Üst Alt