1.0 tsi dsg - uzun yol

asdfg112

Üye
İsim
Kişisel bilgi
Ankara-Diyarbakır arası, çoğunlukla 110-120 arası hızlarda seyrettik. Araç içinde 3 kişi vardı, Adana ve Urfa’da şehir içinde de dolaştık. 

Araç comfort donanım, jantlar 16”, yolculuğa başladığımızda araç bin kilometredeydi.

61D28D90-5602-45C9-803A-FCF3FCCAF307.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hocam 110-120 yaptıktan sonra çoğu benzinli araçlar bu değerlerde yakıt tüketiyor. 1.4 tsi ile de bu rakamları görmek mümkün.
Katılıyorum. Önceki aracım b8 manuel 1.4 tsi passattı. O da uzun yolda hemen hemen aynı yakıyordu. Yol boyunca klima da hep açıktı ama uzun yolda yakıt tüketimini pek etkilemediği için yazma gereği duymadım.

yalnız arabada iki yolcu daha vardı bunu göz önünde bulundurmak lazım. Her 100 kglik yük karma tüketimi 0,3 litre arttırıyor.

sanırım 1.4 tsı DSG ye göre şehirler arası  0,3- 0,4lt/100 km,  şehir içi 0,7-0,8lt /100 km  gibi daha az yakıyor  değil mi? Benim de uzun yolda klimalı 2 kişi  4,9 oluyor genelde  1.4 dsg ile. 

Performansını gerçekten çok merak ediyorum, tatminkar ise ve istediğim donanımları  sağlayabiliyorsam  1,0 dsg 3 silindire direk geçerim.

1.4 tsi kullanmadım ama 1.6 tdi 105 lik dizel passattan sonra 1.0 tsi a gectiğime pişman değilim gayet iyi yakıt ve performans değerleri

sanırım 1.4 tsı DSG ye göre şehirler arası  0,3- 0,4lt/100 km,  şehir içi 0,7-0,8lt /100 km  gibi daha az yakıyor  değil mi? Benim de uzun yolda klimalı 2 kişi  4,9 oluyor genelde  1.4 dsg ile. 

Performansını gerçekten çok merak ediyorum, tatminkar ise ve istediğim donanımları  sağlayabiliyorsam  1,0 dsg 3 silindire direk geçerim.
Hocam hafif performanslı kullanımda 1.4 ile arada pek fark hissedemedim. Asıl fark uzun yolda 130un üzerine çıktığinizda belli oluyor. 1.4 tsi beklendiği gibi çok iyi gidiyor. Ama bu 1.0 ın kötü olduğu anlamına gelmesin, gayet yeterli bir performans sunuyor. 

Tüketim olarak uzun yolda pek fark yok ama şehir içinde 1.4 ile arada bir litre gibi bir fark görüyorum. Ama henüz uzun soluklu bir şehir içi verisi elde edemedim.

IMG_1508.JPG 

aracı aldığımdan beri sıfırlamadığım veri, ortalama hızdan da anlaşılacağı gibi ağırlıklı uzun yol.

Siparişimi yeni verdim! Aranıza katılmama çok az kaldı=)  Yakış verileri ile ilgili şehir içi-dışı rodaj öncesi-sonrası deneyimlerinizi de paylaşabilir misiniz? 

Hocam şehir içi için hala tam değer veremem, ama uzun yolda 5 litrenin altına kolaylıkla iniyor. 

Rodaj öncesi sonrası şimdiye kadar aldığım hiçbir arabada anlamlı bir fark olmadı, bunda da fark yok diyebilirim.

Kat ettiğiniz Yol güzargah çok önemli bu gibi durumlarda. Adana -Ş.Urfa-Diyarbakır  Arası yollar genelde Düz ve virajsız yollar haliyle bu yakıta olumlu yansır. Her şarttaki yollarda deneyip birde öyle paylaşımnda bulunmanız Kullanıcı dostlar adına extra bilgi olacaktır. Örneğin Adana -Kayseri- Ankara gibi yol güzargahları daha gerçekçi sonuçlar verecektir. :)  

Geri
Üst Alt