VW logolu kapi altı projektörü

@silvershadow

Murat hocam ben bu uygulamayı ilk defa bindiğim golf 7 'de görmüştüm.. O zaman mantık yürütüp bu arkadaş vw logolu takmış.. ama demekki normalde fabrikasyon akkor lambalı varki aracın sahibi böyle bir uygulama yapmıştır buda bana yeter demiştim.,  Bu düşüncemi daha da destekleyen tesadüf eseri başka bir şey araştırırken bir rus vw forumunda birisi beyaz led'li olanlarını takmış.. O zaman dedim ki tamam bunlar uğraşıp vw logolu yada beyaz led'li takıyorlarsa, kesin bu özellik Highline araçlarda sarı/akkor lambalı olarak standart geliyor..Rusçam da olmadığından ancak sadece resimlerden yorum yürütmüştüm.,  Ama yanılmışım sağolsun volkswagen bize bisiklet tekerleğine takılan içi boş kedi-gözlü reflektör layık görmüş.. Açıkçası konforlu bir özellik olsada kapı döşemesini söktürmek hiç aklıma yatmıyor.. Söktürsem sinirim tavan yapar o yüzden bulaşmayı düşünmedim.. Aslında tıpki ön ayak aydınlatma gibi arka ayak aydınlatmanında golf'te yerleri hazır ön koltukların arkasında ama bunun için halı döşemesi, ön koltuklar falan sökülmesi gerekiyor.. Ben yaptırmam bu yüzden..

Bu arada Murat hocam ön ayak aydınlatmaları neden sürekli yanıyor? Ben akşamları yada kapılar açıldığında tavan aydınlatmaları ile beraber yanar sonra kapı kapandığında tavan aydınlatmaları ile beraber söner diye bekliyordum ama sürekli yanıyorlar.. Bence kapılar kapandıktan sonra sönmeleri gerekli.. Bu özelliğin tek espirisi zaten binen kişinin ayağını sağa-sola tak-tuk çarmadan rahatça binmesi için..

Aracı showroom dan alıp çıktığımda direk benzinciye uğrayıp mazot aldıktan sonra yol bilgisayarı 650km yol yapar diye gösteriyordu.., dedim yavaş yavaş yükselir ama yükselmedi.. Ortalama yakıt tüketimi de 7.5-8 litre arası gezinmekte rodaj aşamasında olduğumdan zaten sakin kullanıyorum fakat daha 7litrenin altına inmedi.. Yakıt göstergesi yarıya indi 320km yol yapmışım.. Araç daha yeni dizel de olsa biraz fazla yakacak biliyorum ancak sanki bizimkisi beklentinin biraz daha üstünde yakıyor gibi gözüküyor..
Ön ayak aydınlatmaları gece yolculuklarında sürücünün gözünü yormadan ve tavan ışığını açtığınızdaki gibi cama yansıma yaparak görüşü güçleştirmeden ufak tefek işleri görmemizi sağlar. Arzu ederseniz ışık ayarları kısmında ambiyans aydınlatma adı altındaki başlıktan kısabilirsiniz veya tamamen kapatabilirsiniz. Ancak tıpki tavan aydınlatma gibi kapıya bağlı ve süreli yanmasını sağlanamıyor..

Moderatör tarafında düzenlendi:

@Ender

Değerli Hocam;

Emekleriniz için;

beni kırmayı görsellerle açıkladığınız için;

ayrı ayrı teşekkür ederim 

@EnderDeğerli Hocam;

Emekleriniz için;

beni kırmayı görsellerle açıkladığınız için;

ayrı ayrı teşekkür ederim 
Ben Teşekkür ederim. Faydalı olabilildiysem ne mutlu bizlere [emoji1]

One Life Live it.!!!

@EnderAbi merhaba

Yakın zamanda hem ayna altı hemde kapı altı aydınlatma yapmayı düşünüyorum. Trim aparatı aldım. Fakat bu yedek pimleri nereden temin etmek gerekir?

@silvershadow

Murat hocam ben bu uygulamayı ilk defa bindiğim golf 7 'de görmüştüm.. O zaman mantık yürütüp bu arkadaş vw logolu takmış.. ama demekki normalde fabrikasyon akkor lambalı varki aracın sahibi böyle bir uygulama yapmıştır buda bana yeter demiştim.,  Bu düşüncemi daha da destekleyen tesadüf eseri başka bir şey araştırırken bir rus vw forumunda birisi beyaz led'li olanlarını takmış.. O zaman dedim ki tamam bunlar uğraşıp vw logolu yada beyaz led'li takıyorlarsa, kesin bu özellik Highline araçlarda sarı/akkor lambalı olarak standart geliyor..Rusçam da olmadığından ancak sadece resimlerden yorum yürütmüştüm.,  Ama yanılmışım sağolsun volkswagen bize bisiklet tekerleğine takılan içi boş kedi-gözlü reflektör layık görmüş.. Açıkçası konforlu bir özellik olsada kapı döşemesini söktürmek hiç aklıma yatmıyor.. Söktürsem sinirim tavan yapar o yüzden bulaşmayı düşünmedim.. Aslında tıpki ön ayak aydınlatma gibi arka ayak aydınlatmanında golf'te yerleri hazır ön koltukların arkasında ama bunun için halı döşemesi, ön koltuklar falan sökülmesi gerekiyor.. Ben yaptırmam bu yüzden..

Bu arada Murat hocam ön ayak aydınlatmaları neden sürekli yanıyor? Ben akşamları yada kapılar açıldığında tavan aydınlatmaları ile beraber yanar sonra kapı kapandığında tavan aydınlatmaları ile beraber söner diye bekliyordum ama sürekli yanıyorlar.. Bence kapılar kapandıktan sonra sönmeleri gerekli.. Bu özelliğin tek espirisi zaten binen kişinin ayağını sağa-sola tak-tuk çarmadan rahatça binmesi için..

Aracı showroom dan alıp çıktığımda direk benzinciye uğrayıp mazot aldıktan sonra yol bilgisayarı 650km yol yapar diye gösteriyordu.., dedim yavaş yavaş yükselir ama yükselmedi.. Ortalama yakıt tüketimi de 7.5-8 litre arası gezinmekte rodaj aşamasında olduğumdan zaten sakin kullanıyorum fakat daha 7litrenin altına inmedi.. Yakıt göstergesi yarıya indi 320km yol yapmışım.. Araç daha yeni dizel de olsa biraz fazla yakacak biliyorum ancak sanki bizimkisi beklentinin biraz daha üstünde yakıyor gibi gözüküyor..
@silvershadow hocam sizi de düzelteyim. Vag com ile mümkün bunu tavana bağlamak. Ambiyans olmaktan çıkartıp interior olarak ayarlarsak tam istediğiniz gibi olur.

Yakın zamanda ben de katlanmaz ayna altına kartal göz led ve kapı altına aydinlatma  islemi yapacam.Kapı altı buradaki sistemle bağladım ok fakat ayna altina nasıl bir bağlantı yapmalıyım açma ve kapama da çalışması için. Ustadlar fikri almak isterim @Ender @necati

@Onur hocam yaptınız mı ?

Yakın zamanda ben de katlanmaz ayna altına kartal göz led ve kapı altına aydinlatma  islemi yapacam.Kapı altı buradaki sistemle bağladım ok fakat ayna altina nasıl bir bağlantı yapmalıyım açma ve kapama da çalışması için. Ustadlar fikri almak isterim @Ender @necati

Ayna altı için en mantıklısı iç tavan aydınlatması. Ayak aydınlatmadan çekerseniz gece sürüş esnasında da yanar. 

ayna altı ışıklandırma yaptık @efsane77 Faruk arkadaşımızın aracına. çok zahmetli ve ustalık gerektiren bir işlemi var. detayları Faruk Hocadan alabilirsiniz :)  

@Feyzal59 Hayır hocam yapmadım çünkü biraz birikim ve ustalık gerekiyor sanırm 

@fcsrndegerli eren hocam ayna altı konusunda haklısınız tabi ama bu sistemi çekmek biraz beceri istiyor kapı altı aydınlatmaya tavandan tesisat çekilmiş bir araca denk geldim soketin içerisinden geçirmeye çalışırken kablo kopartmışlar ve kopan kablo kapıdaki çarpma verisi algılayıcıya denk gelmiş aırbag lambası yanıyordu araç sahibi lamba takılınca oldu diye birşey söylemeyince çok uğraşmıştım :000065-medium:

Ayak altı cekersem kapı açılınca yanar gibime geliyor kumandadan açınca yanmaz?

Dediginiz gibi en mantıklısi tavan lambası o da zahmetli @fcsrn

SSiz nnasıl yyaptiniz hocam @efsane77

@EnderAbi merhaba

Yakın zamanda hem ayna altı hemde kapı altı aydınlatma yapmayı düşünüyorum. Trim aparatı aldım. Fakat bu yedek pimleri nereden temin etmek gerekir?
Yedek Trim aparatları serviste var fakat tanesi 18 TL gibi uçuk bir rakam. Dışardan yedek parça saten esnaflardan bulabılırsınız yada bir döşemeciden. en kotu ihtimale aliexp... de var . uygulama kısmına gelecek olursak kapı altı aydınlatmanın konusunu ve yapılışını uzunca anlatmıştık forumda ordan faydalanabılırsın . Ayna altı aydınlatma da ıse ıs bıraz daha zor ve karmaşık. şayet bunları göze alırsanız yapın derim . özellikle ayna altı ışıklandırma çok uğraştırdı biz :)  

@Ender Çok teşekkür ederim hocam bilgiler için. Kapı altı değilde ayna ışığı basit olsaydı onu kesin yapardım :)

Geri
Üst Alt