Golf 7 hararet sorunu ?

tosbega

Üye
İsim
Bayram KIRMIZIGÜL
Arkadaşlar yaklaşık 15 bin km önce act modunu açtım ve cuma günü akşam kapattım( ondan mı diye şüpeleniyprum) sabah araçla okula giderken uyarı verdi su sıcaklığı çok yüksek aracı durdurun diye baktım hararet 100-120 civarına gelmiş hemen indik baktık hiç bir şey yok, sıcak fan açtım gözle görülür şekilde hararet 90 geldi. Ustaya götürdüm bağladı makine hiç bir şey çıkmadı su eksiltme yok fan çalışıyor çok az su ilave etti bir şey yok dedi. Yine kullandım aracı konyada özel servise götürdüm 120 km yolda yine 90 geçti hararet sıcak fan açınca normale dönüyor bastım devirli klima soğukta açık yükselir mi diye yok normal şekilde devam etti o usta da pc bağladı hiç bir şey yok arabada dedi resimlerini atıyorum geri dönerken yine aynını yaptı sabah okula giderken yine 90 dan sonraki çeyreğe kadar çıktı sıcak fan açınca geri yerine geliyor sonra yüksel miyor bilemedim artık sorunu karşılaşan varsa bakabilir mi ?
06f23e0ef050e73d93a43f99d7eaf2f6.jpg

Hocam aynı olay benim başıma geldi hatta uzun yolda iken. Devir daim su pompası görevini tam yapmadığı anlaşıldı.Zaman kaybetmeden gidin servise muhtemelen değişim olacaktır.

Geçmiş olsun ayrıca.

Not: VW grubunda devirdaim su pompası genel ve kronik bir durum olarak biliyorum umarım daha fazla üzmez sizleri  aracınız

Moderatör tarafında düzenlendi:
Garantili olmadığı için servise göstermedim ama özel servis devirdaim kesinlikle dedi başka birisi fan müşürü değişecek dedi ne yapmamız lazım ki ?

Golf 7 için ilk defa hararetle ilgili konu görüyorum.

Bu olayın şakası yok hocam,bu şekilde yol yaparak çok risk alıyorsunuz bana kalırsa,hararet motor için en zararlı şey devirdaim ve fan müşürünü en yakın zamanda değiştirin derim.

Benim 2013 golf 7 aracimdada aynı sıkıntı oldu. Hararet 110 120 ye kadar dayandı. Bazende 90ı geçmiyordu  Servise gittim ve sadece test sürüsü yaptı, ama hararet 90 i aşmadı. Üç gün sonra tekrar 125 e kadar çıktı. Arabayi park edip ikinci gün sanayide tamirciye gittim. Hortumlar arası sıcaklığının eşit olmadığını söyledi. Ayrıca şu kabinin üst hortumundan şu gelmiyordu. Devirdaim in arızalı olduğunu söyledi. Cihazda mekanik arızalar belli olduğundan devirdaim arızası cihazda çıkmıyor.  Şu anda Tamirde ve 1750 tl masrafı var. Devirdaim, kayışı ve Dişlisi  değişecek. 

Screenshot_2017-11-05-16-20-32.png

Screenshot_2017-11-05-16-20-41.png

Moderatör tarafında düzenlendi:
Geçmiş olsun Hocam. Hararet sorunu ciddidir malesef size biraz pahalıya patlamış. Umarım Tüm Dostlarımıza bu bir Tecrübe olur.

PAylaşımınız için Teşekkürler.

Geçmiş olsun dünde benim aracımda normal seyirdeyken gün içinde iki kere 100-110 a çıktı hararet servise gittiğimde hiç bi sıkıntının olmadığını söylediler.
Birlikte baya zorladık aracı test ederken 90 dereceyi geçmedi ilk defa başıma geldi 89.000 km de araç kronik sorun olabilir

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Geçmiş olsun dünde benim aracımda normal seyirdeyken gün içinde iki kere 100-110 a çıktı hararet servise gittiğimde hiç bi sıkıntının olmadığını söylediler.
Birlikte baya zorladık aracı test ederken 90 dereceyi geçmedi ilk defa başıma geldi 89.000 km de araç kronik sorun olabilir

Kayış bazen boşluğa düşmez ise 90 I geçmez. devir daim kayışına baktirmanız gerekli yoksa kayış erirse pompayı değiştirmeniz gerekli. 

Bugün aracımı teslim aldım devirdaim pompası içeride sıkışma yapmış bazen devreye girmediği için ara ara hararet yüksetmiş araç.
Pompa yenilendi hazır sökğldüğü için 90.000 ağır bakımıda yapıldı şuan hiç bi sorun kalmadı.

Bugün aracımı teslim aldım devirdaim pompası içeride sıkışma yapmış bazen devreye girmediği için ara ara hararet yüksetmiş araç.
Pompa yenilendi hazır sökğldüğü için 90.000 ağır bakımıda yapıldı şuan hiç bi sorun kalmadı.

Kronik oldu iyice VW de Devir-daim pompası. Geçmiş olsun Tekrardan Hocam.

Aynen dediğiniz gibi devirdaim ve triger seti komple değişti sorun ortadan kalktı da 2000 tlye :) /emoticons/[email protected] 2x" width="20" height="20">

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Aynen dediğiniz gibi devirdaim ve triger seti komple değişti sorun ortadan kalktı da 2000 tlye :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Geçmiş olsun Hocam. Ben Garanti kapsamında değişmiştim. VW lerde Kronikleşen bir durum oldu bu olay.

Geri
Üst Alt