DSG sanziman arizasi

Delikadir

Üye
İsim
HAYDAR
Herkese iyi aksamlar

bugun aracimi calistirdigimda bir uyari verdi. Keske resmini cekebilseydim. Bir anda sanziman uyarisi diye bir ikaz geldi bir kac saniye bekledim sonra hareket etmeden kontagi kapattim tekrar calistirdim uyari gitmisti acil isim oldugumdan devam etmek zorinda kaldim. Simdi ikaz lambalarina baktim kullanma kilavuzundan. Bende cikan uyari gri renkli idi ama kitapcikda belirtilen uyari bende cikan resmin sari renkli olani. Aramizda Daha once boyle bir sey ile karsilasan oldumu yada ne yapabilirim bu konu hakkinda yardimlarinizi dusuncerinizi rica ederim. 

Vag com ile bakılabilir. Hafızada duruyordur arıza.
hocam   aslında merak ettiğim  uyarı neden böyle sarı renkli yada kırmızı renkli değildi. bende çıkan resim gri renkte idi. image.png

Geçenler de arıza şanzıman  hatası veren aracım , aradan yaklaşık bir ay geçince tekrar aynı hatayı verdi.

bu sefer 3 km de 4 kere anlık olarak bu uyarı ışığı yanıp söndü.  Herhalde şanzıman değişimi olması gerekiyor artık :(  

333.jpg

Geçenler de arıza şanzıman  hatası veren aracım , aradan yaklaşık bir ay geçince tekrar aynı hatayı verdi.
bu sefer 3 km de 4 kere anlık olarak bu uyarı ışığı yanıp söndü.  Herhalde şanzıman değişimi olması gerekiyor artık [emoji20] 
/monthly_2017_11/333.thumb.jpg.0e06c7c63ca9b4e427c1866f6cdf1ca2.jpg
muhtemelen kavrama ya da mekatronik arızası

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

Kavrama da hata vermiyor diye biliyorum. Bence mekatronik arızası. 
her ikisi de birbiriyle bütün bir sistem ama Hatayı Mekatronikten aldığı ön planda. 

Kavrama da hata vermiyor diye biliyorum. Bence mekatronik arızası. 
Eren hocam konu ile ilgili araştırma yaparken şikayet var sitesinde aynı olayı yaşayan kullanıcı resmini çekmiş koymuş siteye ve şikayetini dile getirmiş

daha öncede mekatronik arızasından dolayı serviste işlem yapılmış . aradan 20.000 km geçmiş ve yine aynı şekilde arıza meydana gelmiş servis de aynı şekilde işlemleri başlatmış.

şimdi bende randevu aldım çarşamba günü servise gideceğim bakalım neler olacak merak ediyorum aynı zamanda korkuyorum tekrar bu arıza çıkar mı diye ?

arkadaşlar bugün servise gittim. servis danışmanına aracın bakımlarının geldiğini onların yapılmasını da söyledim . 

aracımda çıkan şanzıman hatasının da resmini gösterdim kendilerine. 

servis danışmanı aracın muhtemelen  yazılımla çözülecek sorun olduğunu aksi halde tarafıma bilgi verileceğini sonrasında  ona göre işlem yapılacağını belirtti bende aracı bırakıp  ayrıldım servisten.

sonrasında servis danışmanı aradı ve bakımlarla birlikte balataların bitmiş olduğunu söyleyip isterseniz 470 TL ücretle değişeceğini söyledi bende kabul ettim .

dsg şanzıman arızası için henüz bakılmadığını bakıldığında bilgi vereceğini söyledi.

aradan bir kaç saat geçtikten sonra heyecanlı bekleyişim son buldu :)

değerli forum üstatlarının da söylediği gibi aracın arızası Mekatronik arıza olduğu ortaya cıktı parça değişimi yapılacağını belirtti .

parça fiyatı 6.900 yada 6.700 gibi bir rakam söyledi işçilik 1.000 TL dedi. 

parça fiyatının yüzde yüzünü servis , işçiliğinde %50 sini karşılayacaklarını söylediler ve ellerinde parça olduğunu onayım olursa aracı hemen yapıp yarın teslim alacağımı söylediler bende kabul ettim . ilgilenen herkese teşekkür ederim.

arkadaşlar bugün servise gittim. servis danışmanına aracın bakımlarının geldiğini onların yapılmasını da söyledim . 
aracımda çıkan şanzıman hatasının da resmini gösterdim kendilerine. 
servis danışmanı aracın muhtemelen  yazılımla çözülecek sorun olduğunu aksi halde tarafıma bilgi verileceğini sonrasında  ona göre işlem yapılacağını belirtti bende aracı bırakıp  ayrıldım servisten.
sonrasında servis danışmanı aradı ve bakımlarla birlikte balataların bitmiş olduğunu söyleyip isterseniz 470 TL ücretle değişeceğini söyledi bende kabul ettim .
dsg şanzıman arızası için henüz bakılmadığını bakıldığında bilgi vereceğini söyledi.
aradan bir kaç saat geçtikten sonra heyecanlı bekleyişim son buldu [emoji4]
değerli forum üstatlarının da söylediği gibi aracın arızası Mekatronik arıza olduğu ortaya cıktı parça değişimi yapılacağını belirtti .
parça fiyatı 6.900 yada 6.700 gibi bir rakam söyledi işçilik 1.000 TL dedi. 
parça fiyatının yüzde yüzünü servis , işçiliğinde %50 sini karşılayacaklarını söylediler ve ellerinde parça olduğunu onayım olursa aracı hemen yapıp yarın teslim alacağımı söylediler bende kabul ettim . ilgilenen herkese teşekkür ederim.

geçmiş olsun hocam. Makul bir anlaşma olmuş.

Sent from my iPhone using GolfTutkusu mobile app powered by Tapatalk

teşekkür ederim inşallah bir daha dsg ile sıkıntı yaşamam.

araç kaç model acaba, garantisi devam ediyor muydu?

2013 Model servis bakımlı olduğu için iyi niyet garantisinden yaptılar.

Geçmiş olsun Hocam. Balataların değişimine onay vermeniz iyi olmuş. :)   serviste size güzellik yapmış ( Aslında yapılması gerekeni yapmış ama bazı servislerimiz bundan da uzaklar ) Kasasız belasız sürüşler dilerim. :'(

Geri
Üst Alt