Araçtan gelen garip ses

ekt

Üye
İsim
Emre
Merhabalar,

Bu sabah aracıma bindiğimde garip bir ses duydum, özellikle sağ taraftan geliyor gibi.  Ses sanki, bir şey yerinden çıkmış ve sürtüyormuş gibi metalik bir ses. İlk düşüncem egzost borusunun çıkıp, yere sürttüğünü düşündüm. Araçtan indim altına doğru yattım, baktım, gözle görülür bir problem yok gibi. Ses ara ara geliyor, ara duruyor. Diyelim 7- 8 saniye devam ediyor, 3 -5 saniye duruyor. Dİreksiyonu çevirdiğimde kesin ses geliyor.  Doğuş oto maslak'tan ancak haftaya cumaya randevu alabildim. Cumaya kadar yetkisiz servise götürsem mi veya aracı cumaya kadar sürsem mi emin olamadım. 

Ses kaydı almaya çalıştım. 

Fikriniz varsa çok makbule geçer.

Şimdiden teşekkürler

Ekli dosyayı görüntüle Ses 004_sd.m4a

Sanki Fren Disk ve koruma metalinden gelen bir sese benzettim. ses şiddeti ve durumu açısından dikkat etmenizde fayda var daha fazla sorun yaşamamak adına öncelikle işlem yaptırmadan bir özel servise baktırın olmadı randevu tarıhınıze kadar aracınıza fazla binmeyin derim.

Sanki Fren Disk ve koruma metalinden gelen bir sese benzettim. ses şiddeti ve durumu açısından dikkat etmenizde fayda var daha fazla sorun yaşamamak adına öncelikle işlem yaptırmadan bir özel servise baktırın olmadı randevu tarıhınıze kadar aracınıza fazla binmeyin derim.
Teşekkürler cevabınız için. Tanıdığım vw özel servisi yok henüz. O yüzden en iyisi randevuya kadar hiç kullanamamak. 

taş girmiş olabilir mi jant ile disk arasına eskiden polo 6r vardı gti jant vardı arasına bazen çakıl taşı giriyordu göbeğe yakın kısıma sıkışıyodu belki sizde koruma kısmı ile disk arasına da belki girmiş olabilir

Geri
Üst Alt