1.0 tsi comfortline deneyimlerim

yagizeyb

Üye
İsim
Yağız Eyüboğlu
Öncelikle herkese merhaba

1.6 tdi dsg aracımı satıp merak ettiğim 1.0 tsi golfe geçiş yaptım. Biraz riskli bir karardı zira daha ne kadar tükettiği, sorunlu olup olmadığı bilinmiyordu. Fakat 1700 kmlik uzun soluklu bir deneyimim oldu.. Almak isteyenler olabilir diye yazmak istedim. Kasım ayı Auto Show dergisinde yazımda konu almayı düşünüyorum. Aracımın fotoğraflarını yükledim merak edenler bakabilir..

b2fabd7d9e30c665f2334708a1049191.jpg

fedd4f85931f9682ac238d34bc022fe5.jpg

Öncelikle performans ve yakıt ile başlayalım. Yoğun trafikte 6.4 lt uzun yolda 4.5-5 lt arasında değişiyor. Depo 270 tl ye doluyor 800 kmnin üzerine rahat çıkıyor. 100 tl ye şehiriçinde 300 de bitirebiliyorsunuz eğer yoğun trafik veya performanslı kullanımda.. Aracın sessiz ivmelenmesi beni büyülüyor.. 4 bin devir çevirdiğini ne hissediyor nede duyabiliyorsunuz.. Fakat 1. Viteste 1.0 tsi lık ünite biraz homurtulu.. 1.4 tsi 125 likle kıyasladığımda ise bir tık yavaş kalsada, yakıt konusunda tutumlu olması harika bir mühendislik arge çalışmalarını görebiliyorsunuz..

Herşeyi bir kenara bırakıp, araca ilk kez binenler bu araç kaç beygir böyle uzuyor sorusuna alışmanız lazım. 1.0 tsi duyduklarında ise çekmez bu motor algısı halen insanımızda mevcut.

Eksilerden bahsetmezsek olmaz.. 1. Vitese atmakta başlarda zorlanabilirsiniz fakat zamanla o da yumuşarayarak yüzünüzü güldürüyor..

Golf alacaklara tavsiyem kesinlikle benzinli versiyonu seçmek olacak. 1.4 tsi veya 1.0 tsi önceliğim.. ama 1.2 tsi düşünenler bence vazgeçip 1.0 a yönelmeli.. Merak etmeyin bu ünite Almanya’da 5 yıldır kullanımda.. Umarım faydam olmuşdur. Dergide yazım çıkıncada tekrar paylaşırım.

Herkese iyi haftasonları

aracınız hayırlı olsun

aracı 160 km hızda kullandınız mı

tepkilerini merak ediyorum

Bu araç bir süre önce malum sitede satılıktı,doğru mudur?

Aracım henüz 2000 km de hiç sıfırlamadım uzun süreli yakıt ortalamam yüzde 60 uzun yol fotoda paylaştım gerçekten güzel değerler motor açmak için 200 km hızı da gördüm hızlanmada ve yüksek hızlarda bi eksiklik yok

143D1F9B-F316-4962-9493-5D03C3643D82.jpeg

BDEA698A-A5E3-4EF5-9127-C717794246C7.jpeg

Moderatör tarafında düzenlendi:
Şunu da belirtmek isterim önceki aracım 2014 de sıfır aldığım 1.6 tdi manuel passattı yani kıyaslamamı onun performansına göre yapıyorum beni üzmedi bu motor. Şuan ki aracım 1.0 dsg 

Merhaba bende de 1.0 dsg comfortline var henüz 850km de Merak ettiğim sizde de oluyor mu ; dsg çabuk vites değiştirdiğinden dolayı sanırım, bazen 6 da giderken devri alamadığından mıdır , üç silindirden dolayımıdır, 4 ü ister gibi araçta titreme oluyor, manuel vites küçültünce düzeltiyor

2013 yılında aldığım golf 1.2 dsg aracımda bu durum yoktu.

Etimesgut doğuş kontrol etti, 1.0 olduğu için normal olduğunu söylemişti. Olmazsa Çankaya doğuşa götüreceğim

Merhabalar. Bende yeni 1.0 TSI Comfortline manuel aldım. Aşağıda bahsettiğim durum için ne düşünüyorsunuz ? Bir kaç bilgili kişiye sordum. Herhangi bir problem yok dediler. Ama merak ettim sizin aracınızda bu tür bir şey var mı ?

Ayın 9 unda yeni Golf 1.0 TSI Comfortline Manuel vitesli araç aldım. Sadece 1. viteste garip bir durum var. Arızalımıdır değilmidir anlamadım. Aldığım bayiyi aradım. problem yok ama isterseniz servise götürün içiniz rahat etsin dediler. Vitesteki olay ise şu şekilde 1. vites dışında tüm viteslerde anlatacağım olayı yapmıyor. Ve hiç bir problem görmedim. Ama 1. viteste tam sol ve tam ileri yapınca yine hiç bir problem yok. Fakat tam soldan yarım santim az ve tam ileri den yarım santim az ileri yaparak 1. vitese attığımda gaza basınca arabanın gidişinde çalışmasında hiç bir şey yok ama vites 1-2 santim kendini geri atıyor. Fakat herhangibir ses yok. Bayi ses var mı diye sormuştu. Yok diyince her hangibi problem olmadığını söyledi.  Bu vitesin kendisini geri atması bana sanki ileride büyük bir arıza yapabilir düşüncesi verdi. Özellikle aracı ilk çalıştırınca bu olayı yapmıyor. Ama Uzun yol gidince örneğin Bozüyükten Eskişehir e gelince kırmızı ışıkta durunca kalkarken 1. vites te eğer tam sol tam ileri yapmadan vitesi takınca oluyor. Çalışmasında bir şey yok ama vites kendini 1-2 santim kadar geri atıyor. Bu durum neden kaynaklanabilir. Sanki 2 tane 1. vites var. Birine takınca vites hareket etmiyor. Ama diğerine takınca 1-2 santim geri atıyor gibi bir şey oluyor. Daha önce hiç golf veya başka wosvogen araç sürmemiştim. Ama diğer tüm bindiğim arabalarda böyle bir olaya rastlamadım. Ve birinci veya diğer viteslera alırken vitese tam geçtiğini net hissettim. Fakat bu araçta 1. vitese atarken vitese net geçiremediğimden dolayı vites kendini geri atıyorsa bunun sebebi vitesin 1. vitese net geçtiğini algılayamıyor olmamdır. Yani vitesin 1. vitese geçip geçmediğini net algılayamıyorum bu araçta. Sizin bu durum hakkında yorumunuzu öğrenebilirmiyim. ? Araçta bir problem olabilir mi ? Yoksa son model tüm araçlarda durum aynı mı ? 

Merhabalar. Bende yeni 1.0 TSI Comfortline manuel aldım. Aşağıda bahsettiğim durum için ne düşünüyorsunuz ? Bir kaç bilgili kişiye sordum. Herhangi bir problem yok dediler. Ama merak ettim sizin aracınızda bu tür bir şey var mı ?
Ayın 9 unda yeni Golf 1.0 TSI Comfortline Manuel vitesli araç aldım. Sadece 1. viteste garip bir durum var. Arızalımıdır değilmidir anlamadım. Aldığım bayiyi aradım. problem yok ama isterseniz servise götürün içiniz rahat etsin dediler. Vitesteki olay ise şu şekilde 1. vites dışında tüm viteslerde anlatacağım olayı yapmıyor. Ve hiç bir problem görmedim. Ama 1. viteste tam sol ve tam ileri yapınca yine hiç bir problem yok. Fakat tam soldan yarım santim az ve tam ileri den yarım santim az ileri yaparak 1. vitese attığımda gaza basınca arabanın gidişinde çalışmasında hiç bir şey yok ama vites 1-2 santim kendini geri atıyor. Fakat herhangibir ses yok. Bayi ses var mı diye sormuştu. Yok diyince her hangibi problem olmadığını söyledi.  Bu vitesin kendisini geri atması bana sanki ileride büyük bir arıza yapabilir düşüncesi verdi. Özellikle aracı ilk çalıştırınca bu olayı yapmıyor. Ama Uzun yol gidince örneğin Bozüyükten Eskişehir e gelince kırmızı ışıkta durunca kalkarken 1. vites te eğer tam sol tam ileri yapmadan vitesi takınca oluyor. Çalışmasında bir şey yok ama vites kendini 1-2 santim kadar geri atıyor. Bu durum neden kaynaklanabilir. Sanki 2 tane 1. vites var. Birine takınca vites hareket etmiyor. Ama diğerine takınca 1-2 santim geri atıyor gibi bir şey oluyor. Daha önce hiç golf veya başka wosvogen araç sürmemiştim. Ama diğer tüm bindiğim arabalarda böyle bir olaya rastlamadım. Ve birinci veya diğer viteslera alırken vitese tam geçtiğini net hissettim. Fakat bu araçta 1. vitese atarken vitese net geçiremediğimden dolayı vites kendini geri atıyorsa bunun sebebi vitesin 1. vitese net geçtiğini algılayamıyor olmamdır. Yani vitesin 1. vitese geçip geçmediğini net algılayamıyorum bu araçta. Sizin bu durum hakkında yorumunuzu öğrenebilirmiyim. ? Araçta bir problem olabilir mi ? Yoksa son model tüm araçlarda durum aynı mı ? 
Merhaba hoşgeldiniz , aracınız hayırlı olsun kazasız belasız kullanın maalesef golfün en kötü yanı bu 1. Vites ve geri vites 2 kademeli alışana kadar geçtimi geçmedimi anlaşılmıyor aracı alalı 4 yıl oldu 1. Vitese alıştım ama hala geri vitese alışamadım 3 kereden kesin 1 inde kıvrandırıyor beni geçmiyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Geri
Üst Alt