Gündüz farını LED yapmak için ampul tavsiyesi

silvershadow dedi:
Bu olay sadece bixenonlu araclarda oluyor. Halojenlerde gündüz-uzun-park lambalari tek h15 tipi ampulde toplandigi icin yapma şansımız yok :)
@Onur

Hocam nasıl çıkartıyoruz ampulu yerinden ? Far kapağını açtım ampulun orda uzanan düz bir çubuk var çekince gelmiyor nadıl değiştiricez ampulu  bilgin varmı acaba ?
Klavuzlu olabilir hocam. Tam emin değilim daha önce sökmüş biri yanıtlarsa daha doğru olur
xenonlu aracı olanlar gündüz fari ampullerini kendileri rahatlıkla değiştirebilir

farin ic kısmındaki şu kapağı çevirerek açın

sonrasında şu gördüğünüz uzun siyah çubuğu kendinize doğru cekin. bu çubuğu tirnak tutuyo. sonrasında çubuğun ucundaki ampulü değiştirip yerine yeteri kadar bastırarak takın. yerine oturduğunda tık sesini duyacaksınız

Bilgi ve fotoğraflar için Yasin Hocama teşekkürler
Beyaz ledler geldi yurtdışından, akşama takacağım kısmet olursa. Bakalım amerikan parklarla nasıl olacak. 

Yöntem için Yasin Hocaya ve Murat Hocaya teşekkürler.

Malum sarı ilan sitesinden 75 tl'ye aldığım ledlerim geldi. Soket sokete uyumlu ve kesinlikle isinma veya ariza lambasi gibi sorunu yok. Oldukca güclü ve saf beyaz bir ışıgı var. Çin siparişini falan beklemek istemeyenler için oldukça güzel bir alternatif.

78e9b08f7eb2d5520e965c098c1a6b13.jpg

Sent from my iPhone using Tapatalk

20 GÜN ÖNCE golf 1.6 tdı 110ps comfortline aldım. bu model golf 7 mi oluyor. teşekkür ederim.

ALİ KOCA dedi:
20 GÜN ÖNCE golf 1.6 tdı 110ps comfortline aldım. bu model golf 7 mi oluyor. teşekkür ederim.
Değerli Hocam;

Golf tutkunları arasına hoş geldiniz.

Sorunuzun yanıtı ise evet Golf 7 hem de 2015 model Euro 6 motorlu olanından almışsınız.

Hayırlı olsun

ALİ KOCA dedi:
Hoş geldiniz hocam. Golf 7 oluyor aracınız.

hocalarım 2 şey sormak istiyorum

1- geri vites ve gündüz farları için led yapımı sayfalarca konuşuldu bu forumda. bence golfün görünüşünde en eksik kalan noktalardan biri ön sinyallerin led olmaması. özellikle 2015 u-led'li highline'larda bu fark iyice ortaya çıkıyo. her taraf led ama ön sinyaller standart ampul. bu konuda bi araştırmanız olmuş mudur? mümkün müdür?

2- dün ümitköy köprüsü üzerinde beyaz bi golf gördüm. arka sinyaller çakarlı yanıyordu. bi selektör yapıp 4'lüleri yaktım sonra tepki alamadım. forumdan biri miydi acaba? :D

@maniax

u ledlerim var ama sinyallerin led olmayısı pekde onemli değil. zaten kapakları karartılmış bu şekilde led olsada olmasada pek farketmezdi. benim aracada kodladım çakarlı sinyalleri bir hassa gece hoş oluyor. iyi forumlar.

Ender dedi:
@maniax

u ledlerim var ama sinyallerin led olmayısı pekde onemli değil. zaten kapakları karartılmış bu şekilde led olsada olmasada pek farketmezdi. benim aracada kodladım çakarlı sinyalleri bir hassa gece hoş oluyor. iyi forumlar.
doğru diyosunuz aslında. ben sadece yanış stili için bile isterdim. led'ler 1-0-1-0-1 mantığıyla yanıp söndüğü için çok dikkat çekiyor

Benimki u led ama genede bu da çok hoş duruyor

@theGenius  gibi bende malum siteden aldım 1 gün sonra elimdeydi ve gece falan dinelemeden taktım ampülleri tabiki forumdaki fotoğraflar yardımcı oldu. Arıza ışığı falan yakmadı şimdilik sorun yok :)

@theGenius

Hocam gece taktığım için çekmedim bilerek, dünde birkaç yere gittik düğün dernek derken kaldı, kısmetse yarın koyarım artık :)

Geri
Üst Alt