Golf 1.4 TSI BMT 150PS R-LINE DSG

Opsiyonlu dolu bir araç istiyorsunuz kararınıza saygı duyarım fakat kendi düşüncemi de belirtmeden geçemeyeceğim. Şu an 170.000 fiyat bandına çıkabilseydim 3.18i prestige paket bir bmw düşünürdüm. Bayramdan birkaç gün önce sunroof gelişmiş gösterge paneli geri görüş bi-xenon beyaz içi bej bir araca (bmw ye göre gayet dolu boş bir araç değil)bayi 172.000 tl civarında fiyat vermişti.

Bu kadar pahalı bir Golf'ü satması düşündüğünüzden çok daha zor olabilir. Çünkü ikinci elde, pahalı bir Golf yerine mercedes, bmw, audi vs. tercih edenler olacaktır.

Almanızla ilgili ise bir yorumum yok, keyif sizin para sizin :)
Yorumlar, öneriler için çok teşekkür ederim. Uzun süre düşündüm kararımı verdim, siparişi de verdim. :)  Şu an kafamdaki tek soru DCC olmalı mı yoksa zaten bir golf için dediğiniz gibi pahalı olan araca daha fazla masraf mı olur?

Sürüş profil seçme özelliği teklifte mevcut, spor süspansiyon ile beraber ücreti düşecek ise almamak mantıksız olacak sanırım. Cevap için teşekkürler.
Profil seçmenin de fiyatı düşecektir, sizin için ekletmek gayet mantıklı. Keyifli bir araç olmuş keyfini çıkarın.

• Beğen
Tepkiler: BBE
Degerli Hocam

Gönlünüzden geçen bütün donanımların mevcut olduğu fazladan da bir çok donanım içeren Forumumuzda ilan edilen aracı size onerecegim.

Yalnızca rengi tutmuyor.  

Ancak sizin siparişinizden çok daha uygun fiyata alınabilir bu kesin.

Saygı ve sevgilerimle

Arkadaşlar merhaba,

Foruma ilk mesajım ve ilk konum. Aracın siparişini geçen hafta verdim. Şerit takip asistanı ve DCC dışında sanırım tüm opsiyonlar mevcut olacak. Karar veremediğim tek şey DCC oldu, eklemeli miyiz diye sorduğumda satış temsilcisi araç zaten spor süspansiyon ve 18" jantlar ile gelecek, çok bir faydası olacağını sanmıyorum dedi. Ancak yine de sizin fikirlerinizi almak istiyorum, sizce DCC opsiyonu eklenmeli mi?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Herkesten özür dileyerek sormak istiyorum : Bu nasıl satış temsilcisi Allah aşkına ? Bilmiyor mu 18'' jantla gelecek aracın en büyük ilacının DCC olduğunu? Pes gerçekten! Sebepsiz yere sinirlendim sabah sabah... Bayiilere gidiyorsunuz ne satış temsilcisi pazarladığı arabadan haberdar ne servis tamir ettiği arabanın parçasından haberdar...her işimiz böyle oldu. Bir an önce sat sat sat... satış rakamları oluşsun yeter. Hizmette kalite?.. Onu hallederiz ya anlaşırız.. Kusura bakmayın sabah sabah görünce çıldırdım..:)

• Beğen
Konfor bekliyorsanız dcc şart hocam. Ben olsam önceliğim olurdu.

• Beğen
Profil seçmenin de fiyatı düşecektir, sizin için ekletmek gayet mantıklı. Keyifli bir araç olmuş keyfini çıkarın.

Konfor bekliyorsanız dcc şart hocam. Ben olsam önceliğim olurdu.
Arayıp söyledim DCC istediğimi, şu an sipariş değiştirebilir miyiz bilmiyorum ama yazayım dedi, bekliyorum bende.

Degerli Hocam

Gönlünüzden geçen bütün donanımların mevcut olduğu fazladan da bir çok donanım içeren Forumumuzda ilan edilen aracı size onerecegim.

Yalnızca rengi tutmuyor.  

Ancak sizin siparişinizden çok daha uygun fiyata alınabilir bu kesin.

Saygı ve sevgilerimle
Showroom'da oryx beyaz ve r-line dış paket bir araç var, bende onu görüp karar verdim açıkcası bu kadar doldurmaya, yoksa bir highline alıp çıkabilirdim. Bu yüzden siparişteki araç tam istediğim gibi, yine de teklifiniz için teşekkür ederim. :)

18' jant ile dcc olmalı, yalnız şunu söyleyebilirim, discover pro listeden çıkarılabilir, gelişmiş gösterge paneline navigasyonu yansıtma öncelik değilse navigasyon çok elzem değil. Discover pro'da gelen navigasyon zamanla eskiyecek hele ki bizim ülkemizde, ancak app connect ile her daim güncel navigasyon kullanabilirsiniz, tek sıkıntısı gelişmiş gösterge paneline yansıtılamayıp orta ekranda görülebilmesi. 

R-line iç paket tümüyle simsiyah iç mekan getiriyor, boğucu olacak onu da göz önünde bulundurun. Ayrıca seçiminizde görüyorum ki deri döşeme var, yanlış bilmiyorsam r için daha çok hava alan bir deri döşeme var ama neticede deri olduğu göz önünde bulundurulmalı , ısıtmalı koltuk kışın sorunu çözer, ancak yazın o deri ne kadar hava alırsa alsın elbette terletir, ortası alcantra yahut kumaş olsa kullanım adına daha müspet olurdu, bu konuda da makyajsız golfte ergo aktiv koltukta yer alan New York döşeme önerebilirim, yanlar deri ortası kumaş (sırt ve taban bölgesi) ayrıca baldır desteği de var. 

Tekrar belirtmekte beis görmüyorum, can yakacak deri koltuklardansa çok işlevsel farlara sahip olmak daha yerinde bir seçim. 

Bu arada yaşadığınız yere göre park ısıtıcısı gibi opsiyonlar da düşünülebilir. 

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun hocam.

Yerinizde olsam DCC'yi ve Şerit Takip Sistemi ile Dynamic Light Assist opsiyonlarını ekletirdim.

ACC ve Şerit Takibi birlikte açınca araç kendisi ilerliyor.

• Beğen
  18' jant ile dcc olmalı, yalnız şunu söyleyebilirim, discover pro listeden çıkarılabilir, gelişmiş gösterge paneline navigasyonu yansıtma öncelik değilse navigasyon çok elzem değil. Discover pro'da gelen navigasyon zamanla eskiyecek hele ki bizim ülkemizde, ancak app connect ile her daim güncel navigasyon kullanabilirsiniz, tek sıkıntısı gelişmiş gösterge paneline yansıtılamayıp orta ekranda görülebilmesi. 

R-line iç paket tümüyle simsiyah iç mekan getiriyor, boğucu olacak onu da göz önünde bulundurun. Ayrıca seçiminizde görüyorum ki deri döşeme var, yanlış bilmiyorsam r için daha çok hava alan bir deri döşeme var ama neticede deri olduğu göz önünde bulundurulmalı , ısıtmalı koltuk kışın sorunu çözer, ancak yazın o deri ne kadar hava alırsa alsın elbette terletir, ortası alcantra yahut kumaş olsa kullanım adına daha müspet olurdu, bu konuda da makyajsız golfte ergo aktiv koltukta yer alan New York döşeme önerebilirim, yanlar deri ortası kumaş (sırt ve taban bölgesi) ayrıca baldır desteği de var. 

Tekrar belirtmekte beis görmüyorum, can yakacak deri koltuklardansa çok işlevsel farlara sahip olmak daha yerinde bir seçim. 

Bu arada yaşadığınız yere göre park ısıtıcısı gibi opsiyonlar da düşünülebilir. 
DCC eklendi, navigasyonu hem büyük ekranı hemde düzenli biçimde şehirler arası yolculuk yaptığım için istiyorum. Bazen hiç bilmediğim veya telefonun çekmekte zorlandığı yerler oluyor, bu noktada navigasyon çok işe yarıyor, ortada göstermesi ise çok daha güzel.

Deri konusunda kısmen katılıyorum, yazın biraz zor olacak ancak alcantara kumaşı bir türlü sevemedim, kadifemsi bir dokusu var hiç sevmediğim.

Cevap için teşekkürler.

Yeni aracınız şimdiden hayırlı olsun hocam.

Yerinizde olsam DCC'yi ve Şerit Takip Sistemi ile Dynamic Light Assist opsiyonlarını ekletirdim.

ACC ve Şerit Takibi birlikte açınca araç kendisi ilerliyor.
Teşekkür ederim, artık geriye beklemek kalıyor.

Uzun yolda araç kullanmayı seviyorum, bu yüzden takip sistemi benim için gereksiz. Zaten ACC'yi de başka birisi aracı kullanırsa veya çok yorulursam diye eklettim, normalde pek kullanacağım bir şey değil. Ama far asistanı mantıklı gibi duruyor.

Teşekkür ederim, artık geriye beklemek kalıyor. Uzun yolda araç kullanmayı seviyorum, bu yüzden takip sistemi benim için gereksiz. Zaten ACC'yi de başka birisi aracı kullanırsa veya çok yorulursam diye eklettim, normalde pek kullanacağım bir şey değil. Ama far asistanı mantıklı gibi duruyor.
Hocam artık app connect teknolojisi var. Diacover pro yerine ben sadece app connect alın derim. Kalan paraya dinamik far asistanı eklenir

• Beğen
170 bin

İnanın çok düşündüm, baktım araştırdım. Benim istediğim dolulukta premium sınıftaki araçların fiyatları 250-300 arası oluyor, şu an o kadar bütçem yok. Yaşım da çok büyük değil, bu yüzden büyük araca da ihtiyacım yok. 1-2 sene biner sonra bakarım duruma göre değiştiririm. :)

Keşke vergi politikası bu şekilde olmasa da bizde bu araçlara bu paraları vermek zorunda kalmasak. Ama benim ihtiyaçlarıma cevap veren bir araç olacak, istediğim zaman satması da kolay olur diye düşünüyorum. O yüzden kafam rahat. :)
bu opsiyonlardaki bir aracı istediğiniz zaman kolay kolay satabileceğinizi sanmıyorum hocam en azından ciddi bir indirim yapmadan zor. 

Tam hayalimdeki golf diyebilirim güzel dünlerde mutluluk içinde kullanın ama far asistanı tam bi preminyum özellik hem duruş hemde işlev olarak kamera ile acc nin fonksiyonları da genişliyor front asist duran objelere tepki veriyor mesela şerit takip ile çok başarılı çalışıyor ama bu şekilde de sizi memnun ediceğine inanıyorum tekrar güle güle kullanın 

• Beğen
Hocam artık app connect teknolojisi var. Diacover pro yerine ben sadece app connect alın derim. Kalan paraya dinamik far asistanı eklenir

Tam hayalimdeki golf diyebilirim güzel dünlerde mutluluk içinde kullanın ama far asistanı tam bi preminyum özellik hem duruş hemde işlev olarak kamera ile acc nin fonksiyonları da genişliyor front asist duran objelere tepki veriyor mesela şerit takip ile çok başarılı çalışıyor ama bu şekilde de sizi memnun ediceğine inanıyorum tekrar güle güle kullanın 
Far asistanını da eklettim. Uzun yolda işe yarayacak bir özellik gerçekten. Kazasız belasız kullanırım umarım teşekkürler. :)

170 bin

bu opsiyonlardaki bir aracı istediğiniz zaman kolay kolay satabileceğinizi sanmıyorum hocam en azından ciddi bir indirim yapmadan zor. 
Biraz indirim olacak satarken mecbur, ama aileden birine veya tanıdık birine fazla öldürmeden satarım diye düşünüyorum.

Eğer imkan olursa 1-2 seneye Golf R almak istiyorum, bu şekilde doğuşa da bırakabilirim. Bu arada doğuş piyasasından ne kadar aşağı alıyor araçları bilginiz var mı?

Biraz indirim olacak satarken mecbur, ama aileden birine veya tanıdık birine fazla öldürmeden satarım diye düşünüyorum.
Eğer imkan olursa 1-2 seneye Golf R almak istiyorum, bu şekilde doğuşa da bırakabilirim. Bu arada doğuş piyasasından ne kadar aşağı alıyor araçları bilginiz var mı?
Hocam doğusun alacağı fiyatın 5 üstüne 3 güne satılır aracınız hiç merak etmeyin. Yeterki forumda ilan açın güzel aracınıza.

• Beğen

Geri
Üst Alt