Golfümü satıyorum :(

bahaman

Üye
İsim
Bahadır
Arkadaşlar kasım ayında aldığım 2016 model tdi dsg pasifik mavi, cam tavan ve anahtarsız çalıştırma opsiyonları olan aracımı malesef satıyorum. Aracım küçük çizik kusurları haricinde hatasız. İlan linkini koyuyorum. Forum ahalisi için ekstra indirim yaparım. Düşünen mesajla dönebilir. Satış nedenimiz emlak yatırımıdır. 

İlan numarası : 475674250

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretmenden-ekstrali-pasifik-mavi-ekstra-donanimli-475674250/detay

Maşşallah makyajlı fiyatına makyajsız

Hayırlı satışlar

Hayırlısı olsun. Golf'ten ayrılmak sizin için çok zor olacaktır. Tabi yerine C180 AMG gelmiyorsa. &:

Arkadaşlar kasım ayında aldığım 2016 model tdi dsg pasifik mavi, cam tavan ve anahtarsız çalıştırma opsiyonları olan aracımı malesef satıyorum. Aracım küçük çizik kusurları haricinde hatasız. İlan linkini koyuyorum. Forum ahalisi için ekstra indirim yaparım. Düşünen mesajla dönebilir. Satış nedenimiz emlak yatırımıdır. 

İlan numarası : 475674250

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-volkswagen-ogretmenden-ekstrali-pasifik-mavi-ekstra-donanimli-475674250/detay
Değerli Hocam 

Alana da satana da hayırlı olsun.

Naçizane tavsiyem :

İstediğiniz fiyatı gözden geçirmekte fayda olabileceği yönünde.

Moderatör tarafında düzenlendi:
aracım hasarlı oldugu ıcın bana sol ön çamurluk lazım anlaşabiliriz  :000050-medium:

Fiyat konusunda fikriniz nedir arkadaşlar? Galerilerde, sarı sitede 2016 opsiyonsuz comfortline golflerin fiyatı 100 bin seviyesinde. 1.2 tsi manuel 70 den satılıyor otm 80. Kaç demeliyim en düşük tabi öldürmeden. Araç sizin olsa ne isterdiniz? 

Değerli Hocam 

Alana da satana da hayırlı olsun.

Naçizane tavsiyem :

İstediğiniz fiyatı gözden geçirmekte fayda olabileceği yönünde.

Maşşallah makyajlı fiyatına makyajsız :)
Hayırlı satışlar

Hocam biraz mecburi bir satış olacak nakit ihtiyacım var. 2 sene sonra Golf 8'le dönmek var aklımda. Arabamdan çok memnunum yoksa. Hiç satasım yok aslında.

Hayırlısı olsun. Golf'ten ayrılmak sizin için çok zor olacaktır. Tabi yerine C180 AMG gelmiyorsa. &:

Hayirli satışlar diliyorum Hocam.

Fiyat konusunda fikriniz nedir arkadaşlar? Galerilerde, sarı sitede 2016 opsiyonsuz comfortline golflerin fiyatı 100 bin seviyesinde. 1.2 tsi manuel 70 den satılıyor otm 80. Kaç demeliyim en düşük tabi öldürmeden. Araç sizin olsa ne isterdiniz? 

Su anki vergisiz net fiyattan %8 makyaj. %8 de yıl ve km için düşün. %5 de indirim miktarı. %21 düştükten sonra opsiyonlar için 3-5 bin civarı ekleme yapınız. Ortalama değer bu civarda olacaktır. Hesap sonrası vergileri oluşan rakama ekleyin

114 gibi rakam yapıyor bu hesapta hocam :) Neyse bakalım çok acelem yok. Satılmazsa düşerim parça parça. 

Su anki vergisiz net fiyattan %8 makyaj. %8 de yıl ve km için düşün. %5 de indirim miktarı. %21 düştükten sonra opsiyonlar için 3-5 bin civarı ekleme yapınız. Ortalama değer bu civarda olacaktır. Hesap sonrası vergileri oluşan rakama ekleyin :)

Degerli Hocam

İki temel argümanım var.

1. Bir araç üretimi yeni bir kasa ile devam ediyorsa yeni kasa esas alınarak ikinci el değeri hesaplamaz.

2. Bir aracın üretimi sona erdiyse sona ermemiş gibi hesaba katılmaya devam edemez. 

Buna göre hesaplamasak ana dayanak sağlamlığını yitiriyor.

Mesajınızdaki kızgınlık yerden göğe haklı. 

Ancak biz sizin aracınızı ucuza kendimize alacak olmadığımız gibi sizin ve diğer dostlarımızın araçlarının diğer markaların modellerine göre  daima ikinci elde daha iyi prim yapan araçlar olduğunu iddia edenlerin başinda gelenlerden olduğuma göre isteyeceğim en son şey kendimi yanlışlamak olacağından kızgınlığınızı bize yöneltmek konusunda haklı değilsiniz.

Aracını satan birisi, sahibinden com ilanlarına bakarak hangi fiyata verirse versin hep ucuza satmış ve kandırılmış hissini duymaması imkânsız.

Fiyatlandırma için sahibinden com ilanlarına bakarsak bütün galeriler ucuza araba satıyor olmalı.

Ya da dahası bir aracın  galerilerdeki "ikinci el sıfır km.si" veya bin ila bin beş yüz kilometredeki örneklerinin 0 kilometredeki modellerinden daha da pahalıya satıldığını kabul etmiyorsunuz demektir.

O halde bütün markaların 0 kilometre satan bayileri dükkanlarını kapatıp galeriye dönüştürmeliler. Çünkü ticaretin temel kuralını çiğneyerek kâr etmedikleri bir iş yapıp galerileri zengin etmek için çalışıyor olamayacaklarına göre kâr edecekleri faaliyete yönelmeleri tek makul çözümdür.

Uzun sözümün kısası lütfen manifülatif olduğu aşikâr fiyatlara (yani apaçık fake ilanların araca istenen fiyatı yazdığı haneye ) bakarak

Veya  parasının hesabını bilmeyenlere ya da 3 ay sıra beklemem diyenleri söğüşlemek boynunun borcu olanların olta attığı ilanlara

veya acaba bu fiyata satabilir miyim diye deneme amaçlı ilan koyanların fiyatlarına otibar etmeyin.

Bem bu ilanlar büsbütün saçmadır demiyorum. Sizin aracınızın sizin modelini ve sizin donanımında en düşük ile en yüksek olanların yaklaşık ortasının biraz altındaki fiyatlara sahip ilanları tespit ederek takibe alınız. 

Sonra bunların ekran görüntülerini kaydedip maksimum 1 ila 3 gün ilan süreleri olanlara odaklanın yaklaşık rakam bu olmalıdir.

Sizin aracınızın yayınlanan son liste fiyatı 114.700 TL dir.

Bu fiyata ikinci elde geçer akçe ve her daim  aranan  cam tavan için 3.100 TL eklenir.

Böylece araç değeri 117.800 olur

Burada büyükçe bir parantez açalım

( Bu geçer akçe veya ikinci elde liste fiyatına eklenen donanımlar arasında Highline donanimda :

Gündüz U ledli Bi-Xenon farlar 1. Sıradadır. 1.700 TL

Ikincisi cam tavan. 3.100 TL

Üçüncüsü Durban Jantlar ve spor yaylardır. 2.700 TL

Araç Comfortline ise 

1. Sürüş konfor paketi. Fiyata eklenmez ama tercih nedenidir.

2. Işık görüş paketi fiyata eklenmez ama tercih nedenidir.

3. Panoramik cam tavan fiyata eklenir 3.100 TL

4. Gündüz U ledli Bi-Xenon farlar 3.350 TL

Gördüğünüz gibi bunlar arasında anahtarsız giriş ve çalıştırma veya başka bir donanım yoktur. Hatta metalik rengi 1.100 lira eklesek bile sizin çıkarttığınız 7000 liraya ulaşmak mümkün değildir. Aracını yıkattığı her sefede fiş alıp bunu aracın maliyetine dahil edeni de gördüğümüz için bize boya korumayı toplam opsiyonel doanıma  eklemeniz çok gelmiyor ama alacak kişi bunu " yatırmasaydın kardeşim" diyerek işin içerisinden çıkabileceği gibi  uçup giden bir seyi nasıl olup da opsiyonel.doannimlar arasına eklendiğinizi anlamayabilir. Yanlış anlaşılmasın boya koruma aracın tercih edilirliğini kesinlikle arttırır ancak değerini kesinlikle arttırmaz demek istiyorum.

Büyük parantezi kapatalım.

117.800 olan aracın değerinden minimum %4 kampanya ve bayi indirimleri düşülür. 

Araç fiyatı: 113.088 olur.

Bundan bir yaş değer kaybı olarak %5 düşülür: 107.433

Ufak tefek çizikler denilen ancak değer kaybına yol açabilen şeyler kaza olmadığı sürece ciddiye alınmasa da mini onarima gerek olacaklar 200 ila 400 lira rakamı aşağı doğru yuvarlar 

Biz en kötü olasılıkla 107 bin diyebiliriz.

Üstadım çok detaylı bir açıklama olmuş doğrusu emeğine yüreğine sağlık . Bu bir uzun soluklu gerçeğe çok yakın bir fiyatlama çalışması olmuş genel olarak . Bunun üzerinde veya aşağısında elbette araç değerleri olabilir malum burda birçok neden çıkacaktır alım satım durumunda . Bana kalırsa Fiyatlama olarak çok orantılı bir sonuç. ornek verecek olursak Kendi Aracım 2015 Dizel DSG 53 Bin Km de Pasifik mavi Cam tavan U Led Zenon Far ve 18 Orjinal Durban &Spor Yay artı marspiyelden tutunda kafalık vw ablmeli yastığına kadar bir-çok ufak dokunuslarimiz da oldu kedisine.Kendimce aracımı satarsam ne kadara vermeliyim gibi sorular sordum ve 100 ile110 bin civarında olabileceğini hesapladım Gerci hos aracimi taniyan ciddi alıcı olan bir arkadaşımiz 115 bin teklif etmişti nakit ama ona dahi söyledim 115 bin etmez git üzerine 3.5 daha koy yenisini al demiştim o da ısrarla senin aracı değer desede. Gerçekçi olmak lazım Alırken ve satarken fiyatlar farklı oluyor . olaya alıcı gözüyle bakmak lazım satarken aracımizi. en güzeli de Alım satım Yaparken Hayirli olması. Her malin alıcısı mutlaka olacağı gibi her satıcı da gerçek ve makul olan fiyatlarda değer bilmelidir. Bu hem satışı gerçek kılar hemde zaman kazandırır.

Yazdıkların tamamen kendi düşüncelerimdir Herkese saygı ve Selamlar Ender Hoca [emoji4]?

Fiyat bize yuksek gelsede reel piyasada bu fiyati ediyor. Arz talep meselesi. 105-108 e aninda satilir zaten onemli olan degerinde gitmesi.

Sanırım yazı dilindeki duygusuz hava yüzünden yanlış anlaşıldım hocam. Şimdi tekrar okuyunca ben de fark ettim öyle gözüküyor yani kızgın ama değildim. Kusura bakmayın. Söylediklerinize katılıyorum. Kendimce başka ilanları baz alarak bir fiyatlandırma yaptım. Tabi bir malın değerini her zaman alıcıların talebi belirler. Bakalım zaman gösterecektir. Benim aklıma yatan en dip fiyat şimdilik 110 bin maksimum. Belki 105 hatta bana göre 100 bile etmez aracım ama piyasa bu şekilde. 110 bile yazsam şu anda sarı sitedeki en uygun fiyatlı araç olacak kendi donanım, kilometre ve yaş seviyesinde. 

@silvershadow

Geri
Üst Alt