İlk bakim

sarayutku

Üye
İsim
utku
Herkeze iyi günler dün aracıma bindigimde servis uyarisi verdi. Aracim 6000 km de sorum bu ilk servis cok önemlimi bu bakimi 2-3 ay geciktirirsem bir sıkıntı olumu hem garanti icin hem araba icin. 6000 km deki arabayi servise götürüp yagini degistirmek hemde 600 tl ye yakin para vermek zor oluyor :)

IMG_5625.JPG

• Beğen
Tepkiler: MSE
1500'de götürenler var hocam.

Bakım 1 Yıl veya 15.000 KM'dir. Hangisi önce gelirse götürmek gerekir.

Bakımı geciktirmek garanti açısından sıkıntı çıkaracaktır.

Bu arada trip kilometresini göstergedeki 0.0 tuşundan sıfırlayın derim. Hiç sıfırlanmamış.

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bakımı kesinlikle geciktirmeyin aracınız garanti dışı kalabilir.

İlk bakım için Fiyat bilgisi ve servis tavsiyesi var mı Ankara için?

Teşekkürler,
Can.

İlk bakım için Fiyat bilgisi ve servis tavsiyesi var mı Ankara için?

Teşekkürler,
Can.
Bakım fiyatı 705 TL...İki gün önce 30 bin bakımı için Aydoğanlara gittim, yağı kendim götürdüm 366 TL ödedim.. yağı mobil 1 esp 5w-30 olarak 130 TL'ye kendim aldım. Yağ dışarıdan geldiği için servis bu durumu yağ bakımı olarak değerlendirmiyormuş, müşteri yağı kendi getirdi diye not düşüyorlar..

Bizim araçta aynı durumda oluyor çoğu bakımda. Senelik 5-8 bin km arası yapıyor. Önceki aracımız da 2007 model polo idi ve devamlı servis bakımlıydı. Hem onu hem de şuan ki golfü her bakıma geç götürüyoruz yaklaşık 2-3 ay kadar. Garanti konusunda bir sorun yaşamadık bugüne kadar. Servis danışmanı da demişti km olarak 1500 km kadar tolerans var ama süre olarak geç gelse sorun olmaz diye. 

Hatta golf yaklaşık 2 aydır muayene hemen diye her kontak açıp kapatmam da ötüyor. Ekim ortası gibi götüreceğim inşallah. Ben garanti de bir sorun olacağını sanmıyorum tecrübelerime dayanarak. 

Buna benzer bir durumu bende sordum servise bakim zamanı üstünden 15000 km gecmemesini söylemişti bana ANKARA DA

Geri
Üst Alt