Golf 7 DSG gaza basarken gelen kuş sesi ..Kronikmi acaba ?

muhammet.Dönmez

Yeni Üye
İsim
Muhammet
Aranızda aynı sorunu yaşayan varmı , bilgi verirseniz sevinirim.

Daha öncede oldu sanayiye götürdüm usta kronik dedi lifte kaldırdı heryerine baktı bin dedi 9 aydır biniyorum bi sıkıntı yok ,dün yokuş yukarı gine duydum canımı sıkmaya başladı birde kasisten geçerken gıcırtı vardı ön amartisörleri değiştirdim gine geçmedi arasıra yapıyor .Ama kime sorsam aynı sorun var diyor kronik artık..

Ben ilk defa duydum. Acaba bazı yıllardaki araçlarda mı oldu ? @forzaGilles

Kuş sesine benzer hoş bir uğultu sesi i-VTEC CR-V'den geliyor ama TSI'da hiç duymadım.

Ben ilk defa duydum. Acaba bazı yıllardaki araçlarda mı oldu ? @forzaGilles

Kuş sesine benzer hoş bir uğultu sesi i-VTEC CR-V'den geliyor ama TSI'da hiç duymadım.
1.4 TSI 'ların belirli modellerinde (2014 öncesi) vardı çözüm olarak turbo yay kıskacı takılarak giderilmişti., Zaman zaman çok rastlanmasa da 1.2 TSI 'ların da bazı şasi yıllarında rastlanıyordu (çok nadir).., O dönemlerde servise gidip sorunu kuş sesi diye söyleyince hemen teshisi koyuyorlardı., Servise gidip şasi numarasından sorgulatmak gerek! telefon ile değil bizzat servise giderek sorgulatmak gerek çünkü tel. ile pek ilgilenmezler pek muhattap bulamazsınız telefon ile..

Sorunuzun cevapları; 

Liste;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Daha öncede oldu sanayiye götürdüm usta kronik dedi lifte kaldırdı heryerine baktı bin dedi 9 aydır biniyorum bi sıkıntı yok ,dün yokuş yukarı gine duydum canımı sıkmaya başladı birde kasisten geçerken gıcırtı vardı ön amartisörleri değiştirdim gine geçmedi arasıra yapıyor .Ama kime sorsam aynı sorun var diyor kronik artık..
Gıcırtı için ön burçlar yağlanmalı. 

1.2 tsi aracımda yaklaşık 8000 km lerdeydi bu sesi duydum yokuşlarda kalkışlarda geliyordu sonradan kavrama baya baya sesli oluyordu her seferinde servis kavrama yanmış dedi değiştirdi bir sorun kalmadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Ben de aracımı (Golf 1.2 tsı) 3 ay önce (İstanbul'dan) aldım, memlekete (Antalya'ya) dönerken başta İstanbul'un kalabalığında bu ıslık sesini farkedemedim ama yolda turbo devreye girince ses geliyor 1800-1900 devirlerde başlıyor gaza sabit basarsam ses geçiyor. Yani yük turboya binerken oluşuyor da sanki yük azalınca geçiyor gibi oluyor, neyse Antalya'da 2 tane turbocuya götürdüm (ustalar zahmet edip kendileri bakmadı) ikisinde de elemanlar baktı ve sorun turbodan değil dediler, 2 Volkswagen özel servisine gittim, ikisi de sorun turbodan dedi. 1 tane volkswagen özel servisi var o da sorun nereden bilmiyorum ama işim çok bakamam dedi başından sağdı geçti. Yetkili servise de gittim, test sürüşü yaptık, arızayı tespit edemediler. Aracı bırakmamı istediler. Muadil başka araçların parçalarını benim aracıma sök-tak yapıp deneme-yanılma yöntemiyle bulabilirlermiş. 3 aydır araca bu şekilde binmeye devam ediyorum, şu an için sesde artış veya ekranda arıza vs. yok Allah'a şükür. 

Arabayı çok sakin sürünce ses gelmiyor, o yüzden işe giderken 4 litre dönüşte 6 litre yaktırarak dolaşıyorum :D

Moderatör tarafında düzenlendi:
Ben de aracımı (Golf 1.2 tsı) 3 ay önce (İstanbul'dan) aldım, memlekete (Antalya'ya) dönerken başta İstanbul'un kalabalığında bu ıslık sesini farkedemedim ama yolda turbo devreye girince ses geliyor 1800-1900 devirlerde başlıyor gaza sabit basarsam ses geçiyor. Yani yük turboya binerken oluşuyor da sanki yük azalınca geçiyor gibi oluyor, neyse Antalya'da 2 tane turbocuya götürdüm (ustalar zahmet edip kendileri bakmadı) ikisinde de elemanlar baktı ve sorun turbodan değil dediler, 2 Volkswagen özel servisine gittim, ikisi de sorun turbodan dedi. 1 tane volkswagen özel servisi var o da sorun nereden bilmiyorum ama işim çok bakamam dedi başından sağdı geçti. Yetkili servise de gittim, test sürüşü yaptık, arızayı tespit edemediler. Aracı bırakmamı istediler. lermiş. 3 aydır araca bu şekilde binmeye devam ediyorum, şu an için sesde artış veya ekranda arıza vs. yok Allah'a şükür. 

Arabayı çok sakin sürünce ses gelmiyor, o yüzden işe giderken 4 litre dönüşte 6 litre yaktırarak dolaşıyorum :D
Kronik problem aracın sağını-solunu boşuna kurcalatmayın., kuş sesi problemi meşurdur, fabrika bunun çözümü için turbo yay kıskacı geliştirmişti., bunu servise söyleyin bu parça takılınca sorun çözülüyor., yalnız gittiğiniz o yetkili servisten uzak durun bir daha kapısından geçmeyin.,

Bu nasıl bir laf; “muadil başka araçların parçalarını benim aracıma sök-tak yapıp deneme-yanılma yöntemiyle bulabiliriz.” Bunu nasıl söylerler bu bir suçtur., bakım için gelmiş vatandaşın aracından parça söküp sizin araçta deneme yanılma yapıcaklarmış.., diğer müdail araç sahibinin rızası olmadan parçayı sökmek utanma yok mu bunlarda., bu söyledikleri kanunen suçtur.!! Başka bir yetkili servise gidin.,

Ayrıca bunu söyleyen hangi servis söylerseniz öğrenelim..? araçlarımızı o servise emanet etmeyelim.

Kronik problem aracın sağını-solunu boşuna kurcalatmayın., kuş sesi problemi meşurdur, fabrika bunun çözümü için turbo yay kıskacı geliştirmişti., bunu servise söyleyin bu parça takılınca sorun çözülüyor., yalnız gittiğiniz o yetkili servisten uzak durun bir daha kapısından geçmeyin.,

Bu nasıl bir laf; “muadil başka araçların parçalarını benim aracıma sök-tak yapıp deneme-yanılma yöntemiyle bulabiliriz.” Bunu nasıl söylerler bu bir suçtur., bakım için gelmiş vatandaşın aracından parça söküp sizin araçta deneme yanılma yapıcaklarmış.., diğer müdail araç sahibinin rızası olmadan parçayı sökmek utanma yok mu bunlarda., bu söyledikleri kanunen suçtur.!! Başka bir yetkili servise gidin.,

Ayrıca bunu söyleyen hangi servis söylerseniz öğrenelim..? araçlarımızı o servise emanet etmeyelim.
Adamları deşifre de etmek istemiyorum ama dedikleri bana da çok saçma geldi, belki benim arabanın sağlam parçasını da başka bir araca takıp deneyecekler. Diğer yetkili servise de (Antalya'da zaten 2 tane servis) gidip soracağım, vermiş olduğunuz bilgi için çok teşekkürler. Bahsettiğiniz parçayı gidince söyleyeceğim. Umarım şu sesten kurtulurum.

Arkadaşlar kronik ses bu mu? YouTube'da videosunu paylaştım.

Geri
Üst Alt