Gaza basınca üfleme sesi

dizi

Yeni Üye
İsim
ziya
Arkadaslar aranıza yeni katılan biri olarak hepinize merhabalar. 2017 1.6 tdi 115hp comfortline manuel golf aldım. Ancak arabada gaza basınca hava kaçırma gibi bir üfleme sesi geliyor gazı kesince sesde kesiliyor. Yokuslarda daha çok oluyor bu normal mi acaba? Aracı alalı 2 hafta oldu 1200km de. Cevaplariniz icin şimdiden teşekkür ederim.

Sesi duyma şansımız var mı hocam. Video çekebilir misiniz

Arkadaslar aranıza yeni katılan biri olarak hepinize merhabalar. 2017 1.6 tdi 115hp comfortline manuel golf aldım. Ancak arabada gaza basınca hava kaçırma gibi bir üfleme sesi geliyor gazı kesince sesde kesiliyor. Yokuslarda daha çok oluyor bu normal mi acaba? Aracı alalı 2 hafta oldu 1200km de. Cevaplariniz icin şimdiden teşekkür ederim.
Turbo sesi olmasın? Çok severim bu sesi dinlemek için camı açarım hatta :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Hareket halinde gaza basinca ses artiyor sesi kaydetmeye çalışırım. Turbo sesi olabilir diye düşünüyorum sol cam açıkken cok fazla hissediliyor ozellikle dar bir yerden geçince iyice yankılanıyor.

Büyük ihtimalle turbo, yokuş yukarı 4.vites tam gazda epey bir duyuluyor bende de

not: 1.4 tsi 122ps

Bende bütün viteslerde duyuluyor özellikle gaza yuklenince artıyor birakinca kesiliyor.

Arkadaşlar üfleme sesini kaydetmeye çalıştım ama tam anlaşılmıyor rüzgar sesi ile karışıyor.

Blow off sesi nerden geliyo :)  Nedir yani :)

Geri
Üst Alt