YARDIM !! LYON JANTA UYGUN LASTİK SECİMİ ?

onurist

Yeni Üye
İsim
Onur
Merhaba Sayın Arkadaşlar ,

2016 Model Midline Plus Golf var bende ve üzerinde tabiki orjinalden gelen LYON jantlar ...

Üzerindeki lastikler 195 65R15"

Simdi yardım istediğim konu yine bu LYON janta 215 55R15" lastik ya da 215 60R15" lastik taksam sağlık lı olur mu ?

Tşk....

Kış geliyor hocam sizin jantları satıp daha büyük bir jant alın;)

2016 Model Midline Plus Golf var bende ve üzerinde tabiki orjinalden gelen LYON jantlar ...

Simdi yardım istediğim konu yine bu LYON janta 215 55R15" lastik ya da 215 60R15" lastik taksam sağlık lı olur mu ?

Tşk....
Hocam sizin bu degisimden beklentiniz nedir tam olarak

Günaydın ,

Geri dönüşler için teşekkür ederim.

Lastiklerden 1 tanesi yarıldı değiştirmişken hepsini değiştiricem ama jantları beğeniyorum jant değiştirmek istemiyorum.

Taban geniş olunca sadece güzel görüntüden dolayı tabanı büyütmek ıstedim bunun için bu sekilde lastikte taban buyuklugune gitsem araba için bir zararı var mı acaba diye kafamı kurcaladı ?

Tşk....
Hocam

Sadece lastiğe bakarsan 1. tabloya göre 215/60/15 uygun bir lastik gibi duruyor.Ancak sadece lastik değil jantın da genişliği önemli. İnternette gördüğüm kadarıyla LYON jantın genişliği
6.0 J  - 2. tabloya göre bu jant genişliği sizin 215 tabanlı lastik takmanızı engelliyor.

Lastiik.png

JANT.png

Osman Bey merhaba ,

Cok teşekkür ederim bu 2 tablo her sorumu cevaplıyor cok yardımcı oldu

Geri
Üst Alt