Akü önerisi

Emin Yaşar

Yeni Üye
İsim
Emin
Arkadaşlar 2013 1,4 tsi aracının bugün aküsü bitti hangi marka kaç amper onerirsiniz fiyat kaç bandında olur

Hocam aracin ustunde hangi aku varsa.aynisindan bulabilirseniz en mantiklisi bu olur.eger daha once degismediyse. akunuz 4-5 yil gibi iyi bir performans gostermis.sasmayin bence

Ondan bulamadım vartayí öneriyorlar 60 lığı var 65 liği var 72liği var hangisini alsam daha iyi olur

Hocam forumda ayri bir aku konusu vardi.bayaa bi bilgi vardi orada.oraya bi goz atabilirsiniz.

Ondan bulamadım vartayí öneriyorlar 60 lığı var 65 liği var 72liği var hangisini alsam daha iyi olur
Kaputu açıp akünüzün değerlerine bakın hocam., sonra aynı değerlerde bir akü alın., Varta iyidir eğer bütçeniz el veriyorsa Varta AGM serisi akü alın., En uzun ömürlü ve dayanıklı aküler AGM serisi olanlar., Bütçe el vermiyorsa EFB veya EFB+ serilerine bakın., Bayat akü almayın..! bazı yerler kurnazlık yapıp ucuz fiyat verip tarihi eski bayat akü satabilir dikkat edin..!! Akünün üretim tarihi genelde kutup başlarının üzerine kazınmıştır., kutup başının üzerinde 45/16 gibi (2016 yılının 45. haftası) gibi değerler yazar.,

ilgili konu;

Moderatör tarafında düzenlendi:
Akü durumum %70'e düşmüş bu durum için kritik oran kaç olursa akü'yü değiştirmek gerekir ?

gösterge anlık değeri gösterir. akünün tam olarak durumunu anlamak için uzman bir oto elektrikçide (piyasada çok kasap var) şönt ampermetre ile yüklü olarak ölçtürün. aracınızdaki akü daha çok kışın soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmada marş basmada sıkıntı ile kendini belli eder. 

gösterge anlık değeri gösterir. akünün tam olarak durumunu anlamak için uzman bir oto elektrikçide (piyasada çok kasap var) şönt ampermetre ile yüklü olarak ölçtürün. aracınızdaki akü daha çok kışın soğuk havalarda sabah ilk çalıştırmada marş basmada sıkıntı ile kendini belli eder. 
çok teşekkür ederim arkadaşlar.

Geri
Üst Alt