VDF ARAÇ KREDİSİ

• Konbuyu başlatan Drsummertime
  • Başlangıç tarihi

D

Drsummertime

Selam arkadaşlar,

Aracımı alırken bir kısmını kredi ile alacağım fakat Volkswagen Doğuş Finans'ın kredisi mi yoksa halkbank gibi diğer bankaların kredisi mi daha avantajlı olur kararsızım. Vdf kredi kullanırken kredinin içinde aracın kasko ücreti de olacak. Aranızda aracını vdf kredisi ile alan var mı?İş yoğunluğum yüzünden kredileri tek tek araştıracak çok vaktim yok malesef o yüzden sizlere danışmak istedim. Teşekkür ederim 

Hocam ne kadar kredi çekiyorsunuz. Vdf çok komisyon koyuyor. Eğer kredi miktarı düşük ise vdf kullanmayın derim

Selam, İş yoğunluğunuz varsa vdf den alın ben öyle yaptım bayide sigortacıda var hepsini hallettiler ben sadece imza attım başka türlü bankaları dolaşmanız gerekebilir

Ben de aracımı vdf kredi ile aldım. Bikac ürün birlikte alırsanız indirim de var üstelik şahsen memnun kaldım diyebilirim. üstelik aracın sürekli zamlanmasiyla faiz farkı ortadan kayboldu. Kısacası zamanınız yoksa hepsi bir arada imkanı oluyor. sigorta kasko hatta uzatılmış garanti . Ben öyle almıştım.

Hocam ne kadar kredi çekiyorsunuz. Vdf çok komisyon koyuyor. Eğer kredi miktarı düşük ise vdf kullanmayın derim
Kasko dahil 53 bin tl kredi dedik hocam 1.29 oranında faiz,600 tl dosya masrafı ve kasko içinde kredinin. Kaskonun içinde trafik sigortası oluyor mu onu bilmiyorum ama

Selam, İş yoğunluğunuz varsa vdf den alın ben öyle yaptım bayide sigortacıda var hepsini hallettiler ben sadece imza attım başka türlü bankaları dolaşmanız gerekebilir
Ben de vaktim olmadığı için yöneldim açıkcası kredi işlerinden çok anlamam iyi mi olur kötü mü olur diye sizinle paylaşmak istedim sağolun

Ben de aracımı vdf kredi ile aldım. Bikac ürün birlikte alırsanız indirim de var üstelik şahsen memnun kaldım diyebilirim. üstelik aracın sürekli zamlanmasiyla faiz farkı ortadan kayboldu. Kısacası zamanınız yoksa hepsi bir arada imkanı oluyor. sigorta kasko hatta uzatılmış garanti . Ben öyle almıştım.
Ya ben de hepsi bir arada olsun aradan çıksın istiyorum aslında diğer banka kredilerinden çok bi farkı olup olmadığını merak ettim ama yazılanlara göre daha avantajlı görünüyor 

Selam arkadaşlar,

Aracımı alırken bir kısmını kredi ile alacağım fakat Volkswagen Doğuş Finans'ın kredisi mi yoksa halkbank gibi diğer bankaların kredisi mi daha avantajlı olur kararsızım. Vdf kredi kullanırken kredinin içinde aracın kasko ücreti de olacak. Aranızda aracını vdf kredisi ile alan var mı?İş yoğunluğum yüzünden kredileri tek tek araştıracak çok vaktim yok malesef o yüzden sizlere danışmak istedim. Teşekkür ederim 
Hocam Halkbank ve Ziraat Bankası faiz oranı 1.15 diğer bankalarda 1.29 dan başlayıp yükselerek devam ediyor. Vdf bildiğim kadarıyla 1.29 onun için faiz biraz fazla çıkabilir. Ancak Halkbank maaş yazısı vs gibi şeyler istiyor özel bankalar ve vdf bu tarz işlemler daha kolay ve basit. Tercih size kalmış ama özel bankalar da uğraştırmıyor. Hatta internetten bile başvurup kredinizi alabilirsiniz. 

Kasko dahil 53 bin tl kredi dedik hocam 1.29 oranında faiz,600 tl dosya masrafı ve kasko içinde kredinin. Kaskonun içinde trafik sigortası oluyor mu onu bilmiyorum ama
Dosya masrafının çok olduğunu söyleyin hocam. 3. Şahıslara yapılan ödeme varsa çıkarılmasını talep edin.

Birde aklıma gelmişken dosya masrafı için tüketici hakem heyetine başvurdum vdf takmadı bile ödemedi babam ziraat bankası abim iş bankasından dosya masraflarını ikiletmeden aldılar daha sonra avukata verdim öyle aldım.Vdf ninde böyle bir handikabı var

30.000 tl kredi cektim trafik sigortasi kasko 2 yil garanti uzatma bana 33.600 tl fiyat cikardilar 48 ay geri ödeme ile 47.600 gibi bir rakam çikti garantiyi uzatirsam kredi orani dusuk olacak dediler bende kabul ettim dusuk yaptilar ama yinede 48 aya 14.000 tl faiz fazla geldi . İste ilk sifir arabam olmasi golf olmasi sebebiyle 3-5 e bakmadim aldim :)

ben vdf'den ve bankadan kredi çeken birisi olarak..

53.000 kredi 24 ay vade olduğunu düşünüyorum.

vdf den alırsan telefondan yada internetten başvurur 10 dk içinde krediyi alırsın.

ayrıntılar faiz oranları ve hesaplama araçları aşağıdaki linktedir..

http://www.vdf.com.tr/tr/ana-sayfa.aspx

vdf'den kredi alırsan 64.000 TL civarında para çıkacaktır.(faiz 1,29)

kasko ve garanti uzatımı yaptırırsan faiz oranı 1,24 oluyor..

kasko ve garanti uzatımı yaptırırsan yaklaşık olarak 3.000 tl civarında kasko 2 yıl garanti uzatımı 1700 tl ortalama 5.000 tl cebinden para çıkar..

sıfır araç olduğu için her halükarda bunları yaptırman da fayda var..

ozamanda hepsi dahil yaklaşık 70.000 tl cebinden para çıkar..

vdf'den kredi aldığımda faiz oranı uygundu. ayrıca bilgin olsun krediyi garanti bankası vasıtası ile alıyorsun..

bankadan alırsan şuan baktığımda vakıf bank kredisi en uygunu 

http://www.hangikredi.com/kredi/tasit-kredisi

aynı şekilde bu siteden bakabilirsin..

bankalarda dosya masrafı olarak binde beş oranında masraf alırlar..

kısaca 53 bin kredi için 265 tl masraf alır..

ogs alırsan faiz oranı 1.10 oluyor..

vakıf banktan kredi alırsan yaklaşık cebinden 62.000 bin TL para çıkar.

garanti uzatımı yaptırman da fayda var..

kaskoyu araştır iyi bir firmadan 2.000-2500 arasında rahat bulursun..(modele göre değişir tabi)

kredi kartına 0 faiz ile 9 takside böldürürsün.

aynı şekilde garanti uzatımı da yaptırmada fayda var. onuda 9 taksit yapıyorlar..

toplamda yaklaşık 66.000 tl 'ye mal olur.

kısaca 4.000 tl fark edeceğini düşünüyorum.. karar snin tabiki..yinede para kolay kazanılmıyor..

bn vakıftan aldım. 3 kere bankaya gittim. gerisini şube ve aracı aldığım bayi arasında mailleşerek hallettim.

olay tamamen şubedeki temsilcide bitiyor. ilgili ve alakalıysa çok kolay halledersin.

bnim tavsiyem çok yoğun olmayan bir şubeyi tercih et..

2-3 evrak işi oluyor ama çok sıkıntı değil sonuçta hepsini iş yerinden alacaksın.

vdf 'ye göre biraz ilgi alaka istiyor. örneğin ben kısa vadede krediyi ödemek istedim.

şubedekiler maaşınız yeterli değil diyip gönderdiler..

babamda eşimde bankacı olduğu için onlara söyledim. gidip başka şubeden başvur ve genel müdürlükten yetki almalarını iste dediler.

bu şekilde çıktı. bazı aksaklıklar yaşanabiliyor..

proforma fatura istediler gönderdim. araçta opsiyonel aksesuarlar vardı.

gelip bana aksesuarlar fiyata dahil edemiyoruz diye idda bile ettiler..

ondan uğraşırsan 4.000 cebinde kalır. hatta o parayla donanım bile ekletirsin..

en fazla 3 sefer gidersin,  her seferinde 30-40 dkkanı alır fazla vaktini almaz..

saygılarımla,

Arac kredisi aldigimiz zaman hipotekleniyor arac benim bildigim. Vdf den alinan kredide de mi aynisi yapiliyor ? Yani satmak istesem satabiliyormuyum rahat bi sekilde araci ?

Geri
Üst Alt