Aracımda yaşadığım bazı problemler

ZaGani

Katılımcı Üye

İsim
oguz
Değerli arkadaşlar,

Aracım 2 yaşını doldurdu. 25 000 km'de,  bakım arifesinde. Hem sizleri  bilgilendirmek hem de aynı sorunları yaşamış arkadaşlarımdan sonuçla ilgili bilgiler alabilmek için aracımdaki sorunlardan bahsedeceğim,

1- Korna dual ses bozuldu. Yaklaşık 1 aydır düzelmedi.

2- Şoför kapısını açarken fitillerde sürtme oluyor. Sanırım kapıda ayarsızlık var.

3- Turbo sesi kuş sesi gibi ses çıkarıyor arada.

4- Otomatik camlar bazen bozuluyor. tek basmayla aç kapa yapmıyor.

5- Teyp ses açma düğmesi bazen sapıtıyor. Sesi açarken azalıyor, azaltırken artıyor.

6- Motor düşündüğümden çok fazla kirleniyor. Özellikle süspansiyonların bağlantı bölgelerinde ince kum birikmesi oluyor. Sanırım lastikler atıyor oralara ama açıklık göremedim.

7- Motor yağ eksiltiyor. Yaklaşık 1 lt kadar.

8- Start stop bazen dişlilerde sürtme sesi yapıyor.

9- Ön yolcu tarafındaki güneşlik ses yapıyor.

10- Klima kondenserine önden baktığımda ufak kum taneleri, böcekler hep kanatların aralarına dolmuş, bazı yerlerde ezilmeler olmuş.

Ciddi bir sıkıntım yok. Ancak bu ufak tefek şeyler birleştiğinde can sıkıntısı yaratabilliyor. Garanti kapsamında sorunlarımı umarım çözüme ulaştırabilirim.

4 5 6 ve 10 hariç hepsi kronik ve çözümleri basit hocam. 4 için camları tam açıp kapatırken basılı tutun uzun süre düzelir

Turbo sesindeki sorununuz tam olarak hangi durumlarda ortaya çıkıyor. Bende de 5. Viteste 3000 devir sonrasında rüzgar sesine benzer hafif bir ıslık gibi çıkarıyor. 6. Vitestede 2000/2500 arası duyabiliyorum. Boşta veya diğer viteslerde duyamadım çok .

Turbo sesindeki sorununuz tam olarak hangi durumlarda ortaya çıkıyor. Bende de 5. Viteste 3000 devir sonrasında rüzgar sesine benzer hafif bir ıslık gibi çıkarıyor. 6. Vitestede 2000/2500 arası duyabiliyorum. Boşta veya diğer viteslerde duyamadım çok .
hocam sizin duruma yakın benimki de. tam detaylı dikkat etmedim vitese falan ama sizinkine benziyor

Değerli dostlarım teyp ses açma tuşundaki sorunu daha önceden yaşayanınız oldu mu? çözümü nasıldır?

Değerli dostlarım teyp ses açma tuşundaki sorunu daha önceden yaşayanınız oldu mu? çözümü nasıldır?
Bu bazen bende de oluyor sesi açmak için sağa çevirirken sesi kıstığı oluyor. Sürekli de yapmıyor arada bir oluyor çözemedim nedendir.

Değerli arkadaşlar,

Aracım 2 yaşını doldurdu. 25 000 km'de,  bakım arifesinde. Hem sizleri  bilgilendirmek hem de aynı sorunları yaşamış arkadaşlarımdan sonuçla ilgili bilgiler alabilmek için aracımdaki sorunlardan bahsedeceğim,

1- Korna dual ses bozuldu. Yaklaşık 1 aydır düzelmedi.

2- Şoför kapısını açarken fitillerde sürtme oluyor. Sanırım kapıda ayarsızlık var.

3- Turbo sesi kuş sesi gibi ses çıkarıyor arada.

4- Otomatik camlar bazen bozuluyor. tek basmayla aç kapa yapmıyor.

5- Teyp ses açma düğmesi bazen sapıtıyor. Sesi açarken azalıyor, azaltırken artıyor.

6- Motor düşündüğümden çok fazla kirleniyor. Özellikle süspansiyonların bağlantı bölgelerinde ince kum birikmesi oluyor. Sanırım lastikler atıyor oralara ama açıklık göremedim.

7- Motor yağ eksiltiyor. Yaklaşık 1 lt kadar.

8- Start stop bazen dişlilerde sürtme sesi yapıyor.

9- Ön yolcu tarafındaki güneşlik ses yapıyor.

10- Klima kondenserine önden baktığımda ufak kum taneleri, böcekler hep kanatların aralarına dolmuş, bazı yerlerde ezilmeler olmuş.

Ciddi bir sıkıntım yok. Ancak bu ufak tefek şeyler birleştiğinde can sıkıntısı yaratabilliyor. Garanti kapsamında sorunlarımı umarım çözüme ulaştırabilirim.
Fitil sesleri zamnala geçer, fitile spray silikon sıktırın, yağ eksiltme bunlarda kronik, turboya da seviste bir baktırın derim ve kornanın da birisi çalışmıyordur. ara ara da radyatöre su tutun ben devamlı yaparım.

Gunesligi servise soyleyin garanti bitmeden degistirsinler, ben degistirdim. Su an cok memnunum.

Geri
Üst Alt