Yüksek rakım

Zuhrat

Üye
İsim
Zuhrat
Merhaba golf tutkunları yüksek rakımda araç zorlanıyor sanki deniz seviyesinde kullandım araç daha sessiz ve zorlanmıyordu acaba banamı öyle geldi.1700 rakımda 7 viteste 70km 70-80 rakımda 60km ulaşınca 7.vitese geçiyor.yüksek rakımda araçlara ayar veriliyormu acaba.ekstra bir sorum daha var k&n hava filitre kullanmak araça zarar verirmi yağlı olduğunu söylediler 

Merhaba golf tutkunları yüksek rakımda araç zorlanıyor sanki deniz seviyesinde kullandım araç daha sessiz ve zorlanmıyordu acaba banamı öyle geldi.1700 rakımda 7 viteste 70km 70-80 rakımda 60km ulaşınca 7.vitese geçiyor.yüksek rakımda araçlara ayar veriliyormu acaba.ekstra bir sorum daha var k&n hava filitre kullanmak araça zarar verirmi yağlı olduğunu söylediler 
Rakım yükseldikçe zorlanır tabi ki ben öyle biliyorum. Hava filtresi hakkında bilgim yok malesef. 

Rakım yükseldikçe havadaki o2 miktarı düşer. Yani Motorun volümetrik verimi ve gücü düşer. Motordaki hava basınç algılayıcısı yükseklik miktarını EKÜ'ye bildirir, o da gerekli yakıt azaltmasını yapar yani gücü düşürür.

Hava filtresini değiştirmek yükseklik etkisi için çok işe yaramaz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Geri
Üst Alt