TURANZA T001leri çıkarıp ASYMETRİC 3 taktım

driver_can

Paylaşımcı Üye

İsim
CAN
Aracımı geçen sene mayıs ayında sıfır aldım üzerinde bridgestone turanza t001ler geldi.İlk gün çivi girdi haliyle yama yapıldı sol arka lastiğe.Nazarlık deyip takılmadım.Fakat bana göre sesli ve konforsuz geldi kullanmaya başladığımdan beri.Aklımda hep değişmek vardı ama sıfır lastiği verip edeceğim masraf erteletip durdu.En son tam da vazgeçmişken goodyearın kampanya yaptığını okudum.17inç üzeri lastiklere 150 lira opetten yakıt veriyordu hediye olarak.Bikaç bayi aradıktan sonra en son bitanesi netten bile uygun fiyat verdi babamın sanayide esnaf olduğunu öğrenince.Bugün gidip taktırdım.Tam benim üstünden çıkanları poşetleyip arabaya koymuşken satacağımı öğrenen Bi usta talip oldu anlaştık onları da verdim:) İlk yorumum lastikler kesinlikle benimkilerden daha yumuşak.Kasisler ve setlerden geçerken daha çok emiyor darbeleri.Bundan sonra biraz daha kullanıp yorum eklerim.İlk izlenimlerim sanki 18den 16 ya düştüm.Kışlık takım dover jantlarım da var konforu şu halinden farklı değil kıyasladığımda. 

IMG_4481.JPG

IMG_4483.JPG

IMG_4484.JPG

IMG_4452.JPG

Benimkilerde orjinal hankook 20000km oldu dişleri daha iyi sayılır ama bende memnun değilim

Turanza t001 lastiklerde dişlerde deformasyon cok oluyor bende pek memnun değilim 

Benimkilerde orjinal hankook 20000km oldu dişleri daha iyi sayılır ama bende memnun değilim
Neden memnun değilsiniz hocam ?  Benimki de fabrika cikisli hankook. Bende de bazi supheler var ondan soruyorum. İlk zamanlar iyiydi ama son gunlerde yol tutuşun azaldigini hissediyorum mesela. Kolay kayiyor eskiye nazaran. Basinclar 34 psi. Arac 17bin kmde. Araligin sonunda almistim arabayi. Uretim tarihine gore de daha 1 senelik bile degil lastikler. 

Turanza, Potenza, P-Zero,  Asy Eagle F1 kullandım.

Eagle F1 ve diğerleri...

Geri
Üst Alt