Çatlak ön cam

İsim
İbrahim Başkurt
kaskomu halk sıgortadan yaptırmıstım 10 gun once memlekete gıderken cama tas geldı catlak olustu bugun ıstanbula donebıldım catlak baya bı ılerledı orjınal cam mı taktırmam gerekır? yan sanayı oldugunu nereden anlarım? bir de vw yetkılı servısı aradım ıscılıgı yapıstırıcısı cartı curtu bana 1500 tl fıyat verdı camın fıyatı ıse 993 tl dedi sızce ne yapmalıyım yardımcı olursanız sevınırım aracım golf 7 

Moderatör tarafında düzenlendi:
Bir önceki aracımda Benimde başıma geldi servis eureko ile anlaşmalı idi serviste kaskodan değiştirdim camı. Orjinal cam klozum vardı herhangi bir muafiyet olmadığı için herhangi bir ücret ödemedim bir tane tutanak doldurup verdim sadece.
Camı kaskodan değiştirdiğiniz zaman aracınıza hasar kaydı olarak geçiyor bilginiz olsun. Orjinal cam da bir önceki araç mazda idi dolayısyla mazda logolu buradan anlayabilirsiniz sanırım orjinalliğini.
Geçmiş olsun

Önceki aracım da ön cam ısıtmalı ve aktif şehir içi güvenlik sensörleri de mevcuttu uzun yolda gelen taşla çatlamış ve yol boyunca çatlak yürüyordu , kaskoyu arayıp yolda durumu anlattım, Ankara da anlaşmalı yer ile görüştü beni aradılar araç marka ve model tekrar benden teyit edilip sipariş geçtiler ve bir gün sonra için randevu verildi değişim yapıldı orj cam takıldı bir ücret talep edilmedi kasko yapılırken ilk sorduğum orj cam olur, tabii 1987 den beri ilk kez oldu

bende değiştirdim geçen sene ama tramere filan herhangi yansıma olmadı

Bir önceki aracımda Benimde başıma geldi servis eureko ile anlaşmalı idi serviste kaskodan değiştirdim camı. Orjinal cam klozum vardı herhangi bir muafiyet olmadığı için herhangi bir ücret ödemedim bir tane tutanak doldurup verdim sadece.
Camı kaskodan değiştirdiğiniz zaman aracınıza hasar kaydı olarak geçiyor bilginiz olsun. Orjinal cam da bir önceki araç mazda idi dolayısyla mazda logolu buradan anlayabilirsiniz sanırım orjinalliğini.
Geçmiş olsun
sagolasın hocam ama kımle konussam kaskoyu deldırmedıgımı soyluyor?

Önceki aracım da ön cam ısıtmalı ve aktif şehir içi güvenlik sensörleri de mevcuttu uzun yolda gelen taşla çatlamış ve yol boyunca çatlak yürüyordu , kaskoyu arayıp yolda durumu anlattım, Ankara da anlaşmalı yer ile görüştü beni aradılar araç marka ve model tekrar benden teyit edilip sipariş geçtiler ve bir gün sonra için randevu verildi değişim yapıldı orj cam takıldı bir ücret talep edilmedi kasko yapılırken ilk sorduğum orj cam olur, tabii 1987 den beri ilk kez oldu
orjınal istediğimizi biz mi talep edıyoruz hocam yoksa onlar mı karar verıyor yan sanayı takmaya kalktıgında servıs ıtıraz edebılme hakkım var mı orjınal cam ıcın?

Tramer yansır hocam ama hasarsızlık için etkisi olmaz. Kaskodan yaptırın.
kaskodan yaptırıcam hocam sımdı gorustum INTERGLASS (AB İNTER) OTO CAMLARI / MERKEZ  TOC (SS TÜM OTO CAMCILAR TEMİN TEVZİ KOOPERATİFİ) / MERKEZ  UĞURLU OTO CAMLARI / MERKEZ bu 3'ü ile anlasmaları varmıs hangısınde yaptırmalıyım sızce?

kaskodan yaptırıcam hocam sımdı gorustum INTERGLASS (AB İNTER) OTO CAMLARI / MERKEZ  TOC (SS TÜM OTO CAMCILAR TEMİN TEVZİ KOOPERATİFİ) / MERKEZ  UĞURLU OTO CAMLARI / MERKEZ bu 3'ü ile anlasmaları varmıs hangısınde yaptırmalıyım sızce?
ek olarak volkswagenın kendı servısınde de yaptırırsın ama %20 muafiyet uygulanır dedı bu ne demek oluyor?

ek olarak volkswagenın kendı servısınde de yaptırırsın ama %20 muafiyet uygulanır dedı bu ne demek oluyor?
Bunun anlamı servisin senin kasko firmanla cam anlaşması yok 1000 tl tutuyorsa 200 tl yi senden alıyor bazen hepsini sen ödüyorsun kasko firması Sana ödeme yapıyor. Servisteki hasar danışmanı ile görüşün size fikir verir. Kaskodan yaptırabilirsiniz ama bence sorun yok sadece orjinal cam mı yoksa muadil mi olacak ona karar vermek gerek. Benim olayda araştırdığımda orjinal camın ışık kırma değerleri falan daha iyi diyordu internette ama ne kadar doğru bilmiyorum. Benim tercihim serviste orjinal camı kaskodan değiştirmek oldu

Geri
Üst Alt